Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas-18-1

Negaidīta asins krājumu aptrūkuma dēļ, Valsts asinsdonoru centrs joprojām lūdz atsaukties 0 un A rēzus negatīvo asins grupu donorus. Šodien asinis līdz plkst.18.30 vēl var paspēt ziedot Valsts asinsdonoru centrā Sēlpils ielā 9 un Donoru pieņemšanas vietā Merķeļa ielā 11. Pieņemšanas laikus un vietas var aplūkot mājaslapā “www.donors.lv”. Lai ziedotu asinis, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments – pase vai ID karte.

 

Centrālā vēlēšanu komisija, pamatojoties uz Ārlietu ministrijas priekšlikumiem, 13.Saeimas vēlēšanām izveidojusi 115 vēlēšanu iecirkņus 44 valstīs. Vēlēšanu dienā oktobra sākumā iecirkņi ārvalstīs būs atvērti balsotājiem no plkst.7 līdz 20 pēc vietējā laika, un tajos balsot varēs ne tikai attiecīgajā valstī dzīvojošie Latvijas pilsoņi, bet arī tie Latvijas vēlētāji, kuri uz ārvalstīm būs devušies īslaicīgā darba braucienā vai ceļojumā.

 

Bijušais organizācijas “Russkaja zarya” līderis Illarions Girss, kurš Latvijā apsūdzēts par nacionālā naida izraisīšanu, esot pametis Krieviju un devies uz citu valsti, informē Kurzemes rajona tiesā, kur Liepājā šodien kārtējo reizi atlika lietas skatīšanu. Girss informējis tiesu, ka vairs neuzturas Krievijā. To, kurā valstī viņš pašlaik atrodas, tiesa neizpauž.

 

Izlietojot 26,2 miljonus eiro, trim Rīgas skolām – Rīgas Angļu ģimnāzijai, Rīgas Klasiskajai ģimnāzijai un Rīgas Zolitūdes ģimnāzijai – cels jaunas piebūves, kur varēs apgūt dabaszinātnes, izmantojot inovatīvas informācijas tehnoloģijas. Telpas sola aprīkot ar skolotāja un audzēkņu darbam nepieciešamo tehnoloģisko risinājumu, lai audzēkņiem nodrošinātu veiksmīgu ķīmijas, fizikas, bioloģijas, dabas zinību, robotikas un coitu priekšmertu apguvi.

 

Katalonijas parlaments reģiona premjerministra amatā apstiprinājis lielāko separātistu partiju izvirzīto Kimu Torru. No 135 reģionālā parlamenta deputātiem par Torras kandidatūru balsoja 66 likumdevēji, kas atbalsta Katalonijas neatkarību.

 

Jeruzalemē sākusies ASV vēstniecības atklāšanas ceremonija, kamēr pie Izraēlas robežas ar Gazas joslu turpinās asiņainas sadursmes ar palestīniešiem. ASV vēstniecības atklāšanas ceremoniju, to pārceļot no Telavivas uz Jeruzalemi, ievadīja Savienoto Valstu himna, kam sekoja vēstnieka Deivida Frīdmena uzruna. Tikmēr pie Gazas sektora robežas atkal izcēlušās Izraēlas armijas sadursmes ar palestīniešiem, kas protestē pret ASV vēstniecības pārcelšanu uz Jeruzalemi.

 

Vecāķu pludmalē par godu Latvijas valsts simtgadei 24. un 25.augustā notiks dejas izrāde “No zobena saule lēca”, kuras pirmizrāde lielā formātā pirmo reizi skatītājiem tika piedāvāta 2010.gadā un pēc skatītāju pieprasījuma uzvedums tika atkārtots 2013. un 2016.gadā. Mītisko un senatnīgo baltu cilts tradīciju stāstu izdejos vairāk nekā 1000 dejotāju no visas Latvijas. Pasākums ar Kultūras ministrijas un Latvijas Nacionālā kultūras centra atbalstu iekļauts valsts simtgades programmā.

 

Latvijas hokeja izlase šovakar Dānijas pilsētā Herningā pasaules čempionāta B apakšgrupas sestajā spēlē tiksies ar Kanādas valstsvienību. Spēle sāksies plkst.21.15 pēc Latvijas laika un tiešraidē to translēs LTV 7. Vēl šajā apakšgrupā 17.15 sākās spēle, kurā sacenšas Dienvidkoreja un Norvēģija, aizvadot izšķirošo cīņu par vietas saglabāšanu pasaules čempionāta elitē. Savukārt A apakšgrupas ietvaros Kopenhāgenā Krievija tiekas ar Slovākiju un ar Austriju.

 

A apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar 17 punktiem sešās spēlēs ir Zviedrija, kam ar 13 punktiem seko Krievija, bet 12 punkti sešās spēlēs ir Čehijai. Savukārt B apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar 16 punktiem sešās spēlēs ir ASV, kam ar 13 punktiem seko Somija, bet 11 punktus sešos mačos guvusi Dānija. Latvija šajā apakšgrupā ir piektajā vietā. Patlaban zināms, ka Zvaigžņotajā Kanādas hokeja izlasē šī vakara spēlē pret Latviju nav iekļauts viens no vadošajiem uzbrucējiem Pjērs Liks Dibuā, kurš guvis nelielu savainojumu. Iepriekšējā spēlē Kanāda negaidīti ar 1:5 piekāpās Somijai.

 

 

Avots:    LETA