Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_18_4

Valdība šodien nolēma līdz 2021.gadam atlikt valsts veselības apdrošināšanas sistēmas. Tā dēvētā divu pakalpojumu groza ieviešanu, ko sākotnēji bija plānots ieviest no šī gada. Saeima jau gada sākumā galīgajā lasījumā pieņēma likumu, kas paredzēja līdz 1.jūlijam atlikt veselības pakalpojumu dalīšanu divos grozos, kas bija saistīts ar to, ka veselības aprūpes iestādēm faktiski nebija nodrošinātas iespējas pārliecināties par personu tiesību apjomu uz valsts apmaksātiem veselības aprūpes pakalpojumiem, jo sistēma nav pilnībā sagatavota veicamajam uzdevumam.

 

Par 100 eiro no 1.jūlija tiks palielināts īpašas kopšanas pabalsts bērniem ar ļoti smagu invaliditāti un pilngadīgām personām, kurām invaliditātes cēlonis ir slimība no bērnības. No 1.jūlija pabalsts šo cilvēku kopšanai būs 313 eiro mēnesī. Pērn īpašas kopšanas pabalstu ik mēnesī saņēma vidēji 2072 personas par un 2300 personas ar pirmās grupas invaliditāti no bērnības.

 

Latvijā arvien tiek diagnosticēti jauni melanomas gadījumi, un viens no galvenajiem ādas audzēju iemesliem ir cilvēka dzīves laikā uzkrātais ultravioletais starojums. Mediķi nortāda, ka pēc tumšās sezonas cilvēki ir noilgojušies pēc saules, tomēr saule nav labākais D vitamīna avots un melanoma visbiežāk attīstās tieši uz tām ķermeņa daļām, kuras ir visvairāk pakļautas ultravioletā starojuma kaitīgajai iedarbībai.Tiek uzsvērts, ka atšķirībā no daudzām citām onkoloģiskajām saslimšanām melanomai raksturīgi, ka ar to slimo cilvēki visos vecuma posmos, tostarp gados jauni cilvēki.

 

Risks, ka Eiropas Komisija pret Latviju varētu sākt tiesvedību par cieto putekļu daļiņu piesārņojuma normu pārsniegšanu, ir ļoti augsts, apliecina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā. Jau 2015.gadā EK brīdināja Latviju, ka problēmas nerisināšanas gadījumā tai draud tiesu darbi un apjomīgas soda naudas.VARAM ekspertu ieskatā, Eiropas Savienības izvirzītos mērķus 2020.gadam Latvija sasniegt nevarēs.

 

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments līdz septembrim veiks visu pilsētas parku inventarizāciju, ar mērķi noteikt to tehnisko stāvokli un nepieciešamos uzlabojumus, šodien sanāksmē par Esplanādes parka atjaunošanu lēma pašvaldības institūciju pārstāvji. Parku apsekošana un informācijas apkopošana tiks veikta ar mērķi nākotnē uzsākt to atjaunošanu. Piemēram, Esplanāde ir 8,75 hektārus plašs parks Rīgas centrā, kurā uzstādīti vairāki pieminekļi. Parka veidošanu aizsāka ainavu arhitekts Georgs Kūfalts.

 

 

Latvijas lidsabiedrība “airBaltic” regulāros lidojumus starp Rīgu un Īrijas galvaspilsētu Dublinu nodrošinās arī ziemas sezonā. Aviokompānija no Rīgas uz Dublinu lidojumus sāka šajā vasaras lidojumu sezonā, un tie notiek četras reizes nedēļā.

 

Valdība šodien Latvijas Kultūras akadēmijas rektora amatā atkārtoti apstiprināja Rūtu Muktupāvelu, kura bija vienīgā kandidāte augstskolas rektora amatam.

 

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Anastasija Sevastova šodien Romas “Premier” pirmās kārtas spēlē ar 6-2, 3-6, 2-6 zaudēja šveicietei Belindai Benčičai. Vienspēļu turnīru Sevastova noslēdz ar vienu ranga punktu, tādējādi nenosargājot pērn nopelnītos 105 punktus, ko viņa ieguva par trešās kārtas sasniegšanu. Tikmēr Latvijas otrā rakete Aļona Ostapenko aizvadīs spēli ar rumānieti Mihaelu Buzarnesku.

 

Latvijas hokeja izlase šodien Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā aizvadīs pasaules čempionāta trešo spēli, tiekoties ar Itālijas valstsvienību. B apakšgrupas mačs sāksies plkst.17.15 pēc Latvijas laika. Tikmēr A apakšgrupā cīnīsies Lielbritānija un Dānija, bet četras stundas vēlāk laukumā dosies Vācija un Francija. Sestdien savā pirmajā spēlē Latvijas hokejisti ar 5:2 uzvarēja Austriju, bet otrajā ar 1:3 piekāpās Šveicei. Savukārt Itālija cietusi divus smagus “sausos” zaudējumus – 0:9 ar Šveici un 0:8 ar Zviedriju. Jāatgādina, ka pēc pēdējās spēles pirksta lūzuma dēļ čempionāts noslēdzās uzbrucējam Rodrigo Ābolam, kura vietā meistarsacīkstēm pieteikts uzbrucējs Māris Bičevskis.

 

Muzeju naktī, 18.maijā no plkst.18 līdz pusnaktij, visām vienreizējām vilcienu biļetēm vilcienu maršrutos būs piešķirta 50% atlaide. Braukšanas biļeti par puscenu Muzeju nakts vakarā varēs saņemt visās “Pasažieru vilciena” biļešu kasēs. Savukārt gadījumā, ja iegādes brīdī konkrētā kase ir slēgta, arī vilcienā pie konduktora kontroliera biļete pasažieriem tiks piedāvāta ar atlaidi.

 

 

Avots:    LETA