Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
18_00

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs neplāno demisionēt, jo publiski izskanējusī informācija, ka viņš, iespējams, slēpis no sabiedrības savā īpašumā esošus īpašumus un tieši vai netieši izmantojis savus politiskos amatus savu interešu realizācijai, esot meli. Dūklavs uzsvēra, ka aktīvi sadarbojas ar Valsts ieņēmumu dienestu un tiesībsargājošajām institūcijām, sniedzot visu nepieciešamo informāciju lietā par publicētajām “Rīdzenes sarunām”.

Ministru prezidents Māris Kučinskis nav solījis ģimenes ārstiem kapitācijas naudas palielināšanai novirzīt piecus miljonus eiro, atzina premjera preses sekretārs Andrejs Vaivars. Viņš uzsvēra, ka Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas paustais, ka Ministru prezidents solījis kapitācijas naudas palielināšanai atvēlēt piecus miljonus eiro, ir sabiedrības maldināšana. Premjera pārstāvis norādīja, ka ģimenes ārstiem netiks paaugstināts finansējums uz citu veselības aprūpes nozaru rēķina.

No dienesta pienākumu pildīšanas atstādināts policists, kurš, iespējams, nenodeva tālāk viņa rīcībā nonākušo informāciju saistībā ar Liepājā pazudušo un vēlāk mirušo piecgadīgo Ivanu Berladinu. Par šo notikumu ir sākta disciplinārlieta, amatpersona ir atstādināta no dienesta pienākumu pildīšanas un informācija nodota arī Iekšējās drošības birojam.

Politiķis Andris Piebalgs nākamajā “Vienotības” kongresā vairs nekandidēs uz partijas priekšsēdētāja amatu.  Piebalgs aģentūrai LETA apliecināja, ka pieņēmis šādu lēmumu. Viņš pēc partijas valdes sēdes, kas  ilga teju piecas stundas, žurnālistiem pastāstīja, ka tika analizēta situācija partijā. Tuvākajā laikā tiks sasaukts partijas kongress, kas sākotnēji bija iecerēts rudenī.

Polija aicinājusi Eiropas Komisiju izbeigt tiesisko procedūru pret Varšavu par tās atteikšanos Eiropas Savienības plāna ietvaros uzņemt patvēruma meklētājus, piektdien vēsta Polijas Radio. Eiropas Komisija jūnijā sāka tiesisko procedūru pret Čehiju, Poliju un Ungāriju, un šīm valstīm mēneša laikā bija jāsniedz atbilde. Polijas Iekšlietu ministrija paziņojusi, ka nenoraida ES solidaritātes principu, taču ir norūpējusies par nepietiekamu imigrantu pārbaudi, uzsverot, ka palīdzība jāsniedz to izcelsmes valstīs.

Nedēļas nogalē autobraucējiem dodoties ārpus Rīgas, ir iespējama palēnināta satiksme Pierīgā, īpaši jūras piekrastes virzienos, informē  «Latvijas Valsts ceļi». Autovadītājiem jārēķinās, ka mūzikas festivāla «Positivus» laikā īpaši intensīva satiksme gaidāma uz Tallinas šosejas Salacgrīvas virzienā.  Arī svētdien gaidāma palēnināta satiksme virzienā uz Rīgu, jo daudzi brauks no festivāla, bet citi atgriezīsies no atpūtas laukos, lai pirmdien dotos darba gaitās.

Avots: LETA