Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Līdz 10.septembrim pasta balsošanai Saeimas vēlēšanās pieteikušies 275 cilvēki, par Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta apkopoto informāciju žurnālistus informēja Centrālās vēlēšanu komisijas Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa. Šogad gaidāmajās vēlēšanās visvairāk pasta balsošanai pieteikušies ASV – 89 pilsoņi, Lielbritānijā 46, Vācijā 43, Zviedrijā 21 un Francijā 17 vēlētāji. Šodien noslēdzas pieteikšanās pasta balsošanai.

Eiropas Padomes  Attīstības banka 20 gados Latvijā investējusi 358 miljonus eiro.  Finanšu ministrija norāda, ka šodien aprit 20 gadi kopš Latvija ir kļuvusi par Eiropas Padomes   Attīstības bankas akcionāru. “Latvijā joprojām šī banka ir maz zināma, taču šo gadu laikā ir realizēta virkne valstij svarīgu projektu,” piebilda ministrija.

Miljoniem cilvēku 150 valstīs, tostarp Latvijā, sestdien iesaistīsies pēc Igaunijas iniciatīvas rīkotajā “Pasaules talkā”, lai kopīgi spertu soli tīrākas pasaules virzienā un pievērstu uzmanību globālajai atkritumu problēmai. Talka iecerēta kā Igaunijas lielākā dāvana pasaulei valsts simtgadē. Vienlaikus tā kļūs arī par vērienīgāko kopīgo dabas sakopšanas talku pasaules vēsturē.  Pēc Igaunijas un arī Latvijas laika talka sāksies jau piektdien plkst.23 Klusā okeāna salu valstīs Vanuatu un Fidži un noslēgsies 36 stundas vēlāk Havaju salās.

Ierobežoto līdzekļu pārdales iespēju dēļ Latvijai 2019.gads solās būt izaicinājumiem bagāts, žurnālistiem šodien atzina Latvijas Bankas prezidenta vietniece Zoja Razmusa. Viņa norādīja, ka, augot iedzīvotāju ienākumiem, strauji pieaug to veiktās sociālās iemaksas, savukārt patēriņa pieaugums atspoguļojās augstākos pievienotās vērtības nodokļa un akcīzes nodokļa ieņēmumos, kur kāpums ir par vairāk nekā 10%, salīdzinot ar 2017.gadu.

Ministru prezidents Māris Kučinskis šodien tikšanās laikā ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli norādījis uz Latvijas neapmierinātību ar nākamo Eiropas Savienības daudzgadu budžeta projektu. Kučinska un Merkeles tikšanās laikā tika pārrunāti jautājumi, kas skar informācijas drošību, pārmaiņas finanšu sektorā, kā arī ES daudzgadu budžetu. Kučinskis arī apliecināja, ka Latvija vēlas turpināt veiksmīgo sadarbību ar Vāciju Latvijas mediju vides stiprināšanas jomā.

Šodien Neretā tika atklāts pirmais no trim ceļu posmiem, kas šogad tiek sakārtoti Latvijas un Lietuvas ceļu administrāciju sadarbības projekta ietvaros ar Eiropas reģionālās attīstības fonda Latvijas un Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas līdzfinansējumu.

Balsu skaitīšana pēc svētdien notikušajām Zviedrijas parlamenta vēlēšanām ievilkusies ilgāk, nekā gaidīts, un galīgie rezultāti netiks paziņoti agrāk nekā sestdien. Sākotnējie balsu skaitīšanas rezultāti pēc visu biļetenu saskaitīšanas tika paziņoti vakar, taču saskaņā ar Zviedrijā ierasto procedūru jāveic otrreizējā skaitīšana, lai pārliecinātos par sākotnējo rezultātu pareizību.

ASV glābšanas dienesti šodien Ziemeļkarolīnā jau steidz sniegt palīdzību simtiem savās mājās iesprostoto cilvēku, sākoties plūdiem, kurus izraisījusi viesuļvētra “Florensa”, kas pamazām tuvojas Austrumkrastam. Pagaidām visdramatiskākā situācija izveidojusies Ņūbernā, kas atrodas pie divu upju – Nūsas un Trentas – satekas un kuras iedzīvotāju skaits sasniedz 30 000.  Viesuļvētras nesto spēcīgo lietusgāžu dēļ Nūsa izgājusi no krastiem, un ūdens sedz lielu daļu pilsētiņas teritorijas.

Avots: LETA