Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
18_00

Attiecības starp Latviju un Krieviju šobrīd nav visaugstākajā punktā, tomēr esam spējuši atrast kopējus saskarsmes punktus, preses brīfingā Latvijas un Krievijas Ārlietu ministriju regulārās politiskās konsultācijas laikā sacīja Krievijas ārlietu ministra pirmais vietnieks Vladimirs Titovs. Konsultāciju laikā šodien Ārlietu ministrijā  Titovs un Ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs parakstīja Vienošanos par Latvijas un Krievijas pierobežas teritoriju iedzīvotāju savstarpējo braucienu vienkāršošanu, kā arī Latvijas un Krievijas ārlietu ministrijas sadarbības plānu nākamajiem diviem gadiem.

Šodien Ministru kabinetā atbalstītais valsts pārvaldes reformu plāns paredz izlīdzināt atšķirīgo darba samaksu tā dēvētajās “bagātajās” un “nabadzīgajās” valsts iestādēs. Valsts kancelejā skaidroja, ka reformas mērķis ir pakāpeniski ieviest darba sniegumā balstītu atlīdzības politiku un celt atlīdzības līmeni līdz 80% no darba samaksas līdzīgas vērtības amatiem privātajā sektorā, lai paaugstinātu valsts pārvaldes konkurētspēju un produktivitāti.

Valsts pārvaldē nodarbināto skaits līdz 2020.gadam ik gadu tiks samazināts par 2%, paredz šodien ministru kabinetā atbalstītais valsts pārvaldes reformu plāns. Valsts kanceleja norādīja, ka reformas mērķis ir nodrošināt nodarbināto skaita samazināšanu valsts tiešās pārvaldes iestādēs, uz kurām Ministru kabinetam ir tieša ietekme, par aptuveni 6 % jeb 3000 amata slodzēm triju gadu laikā.

Eiropas Parlaments šodien pieņēma noteikumus, kuri turpmāk Eiropas Savienības dalībvalstīm palīdzēs efektīvāk cīnīties ar krāpniekiem, kuri uzdarbojas tiešsaistes iepirkšanās portālos. Jaunie noteikumi novērsīs trūkumus, ko rada atšķirīgie patērētāju aizsardzības mehānismi.

Latvijas 99.dzimšanas dienā sestdien, 18.novembrī, Latvijas Televīzija aicinās iedzīvotājus dalīties ar svētku fotogrāfijām un video, kas visas dienas garumā raidījumu starplaikos būs redzami kanāla LTV1 ēterā. Fotogrāfijas vai video, kur iemūžināts, kā tiek atzīmēti Latvijas valsts svētki, tiek sagaidīti no iedzīvotājiem, kas tos atzīmēs gan Latvijā, gan ārpus tās robežām.

Nedaudz vairāk par pusi jeb 51% Latvijas iedzīvotāju nelieto autobusos pieejamās drošības jostas, liecina starptautiskā pasažieru pārvadātāja “Lux Express” veiktās aptaujas dati. Pasažieri, kas aptaujā norādīja, ka autobusā sprādzējas reti vai nekad, kā galveno iemeslu minēja drošības jostu radīto diskomfortu. Lai aktualizētu drošības jostu lietošanas nozīmi un pievērstu uzmanību arī stereotipu mazināšanai par drošības jostas neērtumu, kompānija “Lux Express” sākusi kampaņu “Piesprādze rītdienu!”.

Saskaņā ar likuma grozījumiem, kurus Krievijas parlaments gatavojas pieņemt trešdien, Maskava varēs jebkuru ārvalstu mediju pasludināt par «ārzemju aģentu», paziņojis Valsts domes spīkera vietnieks Pjotrs Tolstojs. Tādējādi Krievija reaģējusi uz ASV spiedienu Kremļa raidorganizācijai RT reģistrēties kā ārvalstu aģentam.

Cilvēki, kuri pēc Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības vēlēsies palikt Apvienotajā Karalistē, varēs izmantot vienkāršotu pieteikšanos jaunā ES pilsoņu pastāvīgā statusa saņemšanai, liecina Lielbritānijas valdības publicētais ziņojums. No ES pilsoņiem netiks pieprasīta vispārēja veselības apdrošināšana vai pirkstu nospiedumi, taču tiks prasīts pieteikums ar fotogrāfiju.

Avots: LETA