Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
18_00

Latvijas ekonomikas izaugsme šajā gadā palielināsies par 3,2%, bet 2018.gadā izaugsme sasniegs 3,4%, prognozē Finanšu ministrija. Ministrijas ieskatā, ekonomiskās izaugsmes paātrināšanos 2017.gadā salīdzinājumā ar pagājušo gadu noteiks situācijas uzlabošanās ārējā vidē, paātrinoties ekonomikas izaugsmei pasaulē kopumā un galvenajās Latvijas ārējās tirdzniecības partnervalstīs, kā arī investīciju atjaunošanās Latvijā, pieaugot ES fondu līdzekļu plūsmai.

Latvijā šodien ieradīsies Krievijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras delegācija, lai turpmākās divas dienas tiktos ar uzņēmējiem, apmeklētu augstskolas un piedalītos citās aktivitātēs. Kaimiņvalsts delegācijas vizīte Latvijā plānota, atzīmējot Latvijas un Krievijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru sadarbības desmit gadus.

AS ”Latvijas Dzelzceļš” meitasuzņēmums “LDz loģistika” plāno jau februāra beigās veikt nākamā testa konteinervilciena braucienu no Ķīnas līdz Rīgai, šodien Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padomes sēdē sacīja ”LDz loģistika” valdes priekšsēdētājs Verners Lūsis.  Šoreiz šis vilciens tiks izkrauts Rīgas ostā un konteineri tālāk no Rīgas ar prāmi tiks nogādāti Hamburgā, informēja Lūsis.

Igaunijas Sociālo lietu ministrija ir noslēgusi pirmo veiksmīgo kopīgo iepirkumu konkursu ar Latvijas Veselības ministriju, kurā iegādātas rotavīrusa vakcīnas, un abas valstis ir ietaupījušas, informē Igaunijas Sociālo lietu ministrija. Igaunija vakcīnas iegādājās par 25% lētāk nekā to izmaksas būtu, nesadarbojoties ar Latviju.

Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20 no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.  Jaunākajā gadskārtējā pētījumā par ekonomisko brīvību 180-it pasaules valstīs un teritorijās Igaunija ieņem 6.pozīciju pretstatā 9.vietai pērn, bet Lietuva no 13.pozīcijas atkāpusies uz 16.vietu.

2016.gadā, pildot darba pienākumus, nogalināti 32 ANO darbinieki, tostarp 26 miera uzturētāji, paziņojusi Apvienoto Nāciju darbinieku arodbiedrība. ANO drošības komiteja otrdien atklāja, ka pēdējos piecos gados tīšos uzbrukumos dzīvību zaudējuši gandrīz 240 ANO darbinieki.

Avots: LETA