Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
18_00

Latvija kopā ar sabiedrotajiem aktīvi atbalsta Gruzijas eiroatlantiskos centienus un izvērtē ciešākas sadarbības iespējas, šodien savam Gruzijas kolēģim norādījis aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, kurš Briselē piedalās NATO – Gruzijas komisijas sanāksmē, apspriežot drošības situācija reģionā un Gruzijas veiktās reformas, kas ir būtiskas tās virzībā uz NATO.

 

Ukrainā šobrīd darbojas trīs Latvijas goda konsulāti, taču šogad jaunus konsulātus varētu atvērt arī Harkovas, Dņepropetrovskas, Hersonas un Nikolajevas apgabalos. Latvijas vēstnieks Ukrainā Juris Poikāns tikšanās laikā ar goda konsuliem izteicis pateicību par viņu ieguldījumu Latvijas un Ukrainas divpusējo kontaktu stiprināšanā, arī Latvijas kultūras un uzņēmējdarbības popularizēšanā Ukrainā.

 

Sīrijas valdības un opozīcijas grupējumu pārstāvji Astanā piedalās miera sarunu otrajā kārtā.Kazahstāna jau otrdien paziņoja, ka Krievijas, Turcijas un Irānas vadīto Sīrijas miera sarunu nākamā kārta notiks aiz slēgtām durvīm. Šī ir otrā reize, kad Astanā tiekas karojošās puses. Sarunas visticamāk fokusēsies uz Sīrijas pamiera nostiprināšanu. Tikšanās tiek uzskatīta par iesildīšanos pirms ANO organizēto Sīrijas miera sarunu nākamās kārtas, kas sāksies Ženēvā 23.februārī.

 

Šodien Bagdādes dienvidos noticis sprādziens. Nogalināti 45 cilvēki, vēsta raidorganizācija BBC. Sprādzienā ir arī daudz ievainotie – vairākne kā 50. Tiek ziņots, ka spridzeklis bija ievietots automašīnā.
Pēdējo trīs dienu laikā šis jau ir trešais sprādziens.
Vakardienas sprādzienā bojā gāja 18 cilvēki.

 

Latvijas labākā kalnu slēpotāja Lelde Gasūna šodien ierindojās 39.vietā Sanktmoricā notiekošā pasaules čempionāta milzu slaloma sacensībās, kamēr otro titulu trīs dienu laikā izcīnīja francūziete Tesa Vorlija.
Gasūna pēc pirmā brauciena bija 45.vietā, bet otrajā apsteidza sešas konkurentes, kuras šajā trasē izstājās vai nestartēja, kas summā ļāva pakāpties uz 39.pozīciju.

 

Avots: LETA