Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
18_00

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite, ceturtdien Viļņā tiekoties ar NATO spēku virspavēlnieku Eiropā ģenerāli Kērtisu Skaparoti, aicinājusi pārcelt alianses štābus tuvāk tās austrumu robežām, norādīdama, ka to pašreizējais izvietojums joprojām vairāk atbilst Aukstā kara laiku loģikai.

Vienā no šodien Eiropas Parlamenta pieņemtajām rezolūcijām tiek aicināts atbrīvot Krievijā un pagaidu okupētajās Ukrainas teritorijās nelikumīgi aizturētos ukraiņus, un veikt to drošu atgriešanu.  Eiropas Parlamenta  deputāti atkārtoti pauž nosodījumu par Krievijas prettiesiski veikto Krimas pussalas un Sevastopoles pilsētas aneksiju pirms trīs gadiem.

Ukraina šodien noteica sankcijas valstī strādājošām Krievijas valstij piederošajām bankām, tādējādi vēl vairāk saasinot jau tā saspīlētās attiecības ar Maskavu. Ukrainas prezidents Petro Porošenko apstiprinājis sankciju noteikšanu pret piecu Krievijas banku Ukrainas struktūrvienībām, kas liedz tām no valsts izvest naudu.

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja paziņoja, ka pašlaik nav īstais laiks rīkot vēl vienu Skotijas neatkarības referendumu, to nevar darīt, pirms noslēgsies “Brexit” process, vēsta raidsabiedrība BBC.  Viņa gan neprecizēja, vai pieļauj referenduma rīkošanu tālākā nākotnē. Skotijas pirmā ministre Nikola Stērdžena sākusi cīņu, lai sarīkotu vēl vienu referendumu par Skotijas neatkarību no Lielbritānijas.

Zviedrijas drošības policija “Sapo” šodien paziņoja, ka saskaras “grūtāku uzdevumu nekā jebkad agrāk”, novēršot ārvalstu organizētus kiberuzbrukumus un spiegošanu, kā arī atklājot potenciālus “vientuļos vilkus”, kas varētu sarīkot teroraktus. “Sapo” vadītājs Anderss Tornbergs norādīja, ka vairākas valstis cenšas ievākt sensitīvu un stratēģisku informāciju par Zviedrijas politiku, ekonomiku, tehnoloģijām, zinātni un aizsardzību.

Sicīlijā Etnas vulkāna izvirdumā savainojumus guvuši vismaz desmit cilvēki, kuriem trāpījuši lavas gabali, šodien ziņo vietējie mediji un amatpersonas. Ievainojumus guvuši tūristi, zinātnieki, kā arī raidorganizācijas BBC zinātnes žurnāliste. Kā vēsta Itālijas ziņu aģentūra ANSA, hospitalizēti seši cilvēki, galvenokārt ar galvas traumām. Neviens cilvēks nav cietis smagi.

Avots: LETA