Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas-18-1

 

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs telefonsarunā apsveicis ASV valsts sekretāru Maiku Pompeo ar neseno apstiprināšanu amatā. Sarunas laikā puses pārrunāja notikušo ASV un Baltijas valstu samitu, gaidāmo NATO samitu Briselē un “Nord Stream 2” projektu. Rinkēvičs pateicās par ASV atbalstu Baltijas valstu drošības stiprināšanā un uzsvēra nepieciešamību strādāt, lai praktiski īstenotu ASV un Baltijas valstu samita deklarāciju, ko pieņēma visu četru valstu līderi šī gada 3.aprīlī Vašingtonā.

Visus sportistus un skriešanas entuziastus, kas svētdien, 20.maijā, piedalīsies “Lattelecom” Rīgas maratonā, mediķi aicina nopietni izvērtēt savas spējas un veselību. Neatkarīgi no iecerētās distances par gatavību skriet ir jākonsultējas ar savu ārstu. Lielākā kļūda, ko bieži vien pieļauj šādās skriešanas sacensībās, ka cilvēki nepietiekami ir uzņēmuši šķidrumu, kā rezultātā notiek atūdeņošanās.

Lai arī daļa “Vienotības” Saeimas frakcijas deputātu nav apmierināti, kā notiek obligātās veselības apdrošināšanas ieviešanas process, opozīcijas rosināto veselības ministres Andas Čakšas demisijas pieprasījumu “Vienotība” neatbalstīs.  “Vienotības” Saeimas frakcija šodien tikās ar Čakšu, lai pārrunātu obligātās veselības apdrošināšanas ieviešanas procesu, tam nepieciešamās datubāzes izveidi, kā arī e-veselības problēmas.

Lai sagatavotos Viņa Svētības pāvesta Franciska gaidāmajai vizītei, Rīgas dome plāno piešķirt pašvaldības līdzfinansējumu vairāk nekā 233 tūkstošu eiro apmērā, lielāko daļu paredzot ēku remontdarbiem. Finansējumu piešķirt lūdzis Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

Lēmumu par veikala evakuāciju varēja pieņemt tikai veikala vadība, šodien Zolitūdes traģēdijas krimināllietas lietas skatīšanā liecināja traģēdijā cietušais bijušais SIA “Maxima Latvia” apsargs Igors Vītols. Viņš arī tiesai vairākkārtīgi norādīja, ka nevienā brīdi nebija instruēts par evakuācijas kārtību, kā arī padziļināti iepazīstināts ar ugunsdrošības sistēmu, kas bija uzstādīta veikalā.

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija šodien trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus Sporta likumā, kas paredz pilnveidot antidopinga regulējumu Latvijā un nodrošināt lielāku valsts antidopinga organizācijas autonomiju, izveidojot Latvijas Antidopinga biroju.

“ABLV Bank” darbības pārtraukšana ir liels trieciens kultūras mecenātisma tradīcijām, tā Latvijas Radio  pauda kultūras ministre Dace Melbārde. Viņa uzsvēra, ka līdz ar bankas darbības pārtraukšanu mecenātisma tradīcijas ir pavājinājušās, jo bankā savus līdzekļus tur arī Borisa un Ināras Teterevu fonds. Viņa gan teica, ka attiecībā uz simtgades projektiem situācija esot atrisināta.

Pirmo gadu pēc Eiropas Savienības Vispārīgo datu aizsardzības regulas spēkā stāšanās Datu valsts inspekcijai vajadzētu sabiedrību un uzņēmumus izglītot un konsultēt, nevis sodīt, uzskata Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks. Eiroparlamentārietis to rosina, ņemot vērā, ka jaunais datu aizsardzības regulējums joprojām izraisa daudz jautājumu un nav viennozīmīga skaidrība par atsevišķu noteikumu interpretāciju.

Avots: LETA