Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
18_00

Daļai no Kanādas vadītās daudznacionālās bataljona kaujas grupas karavīru līdz rudenim būs jādzīvo teltīs, jo Ādažu bāzē nebūs pabeigta kazarmu rekonstrukcija. Šodien par Latvijas gatavību uzņemt NATO kaujas grupu slēgtā sēdē diskutēja Aizsardzības ministrijas vadība un Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti. Jāatgādina, ka Kanādas bruņoto spēku tehnika un ekipējums Rīgā ieradās 6.maijā.

 

Sarunām par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības jānotiek “sakārtoti”, vienlaikus spējot veikt reformas iedzīvotāju labā, to debatēs par “Brexit” sarunām uzsvēra Eiropas Parlamenta deputāti, kuri arī pauda viedokli, ka “Brexit” balsojuma iznākumam un populisma uzplūdiem vairākās valstīs, īpaši Francijā un Nīderlandē, būtu jākļūst par mācību Eiropas līderiem.

 

Eiropas Parlamentā Strasbūrā svinīgi parakstīts bezvīzu režīms ar Ukrainu. Ceremonijā piedalījās Ukrainas prezidents Petro Porošenko. Pēc parakstīšanas bezvīzu režīms jāpublicē Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī un tas stāsies spēkā 20 dienas pēc tā publicēšanas. Atbrīvojums no vīzu režīma attiecas uz visām ES dalībvalstīm, izņemot Īriju un Lielbritāniju. Līdzīgu bezvīzu režīmu ar ES šogad panāca arī Gruzija.

 

Jaunajām automašīnām līdz četru gadu vecumam tehnisko apskati varēs veikt ik pēc diviem gadiem, paredz grozījumi Ceļu satiksmes likumā, ko izskatīšanai galīgajā lasījumā atbalstīja Saeimas atbildīgā komisija. Likuma grozījums galīgajā lasījumā gan vēl jāpieņem Saeimā.

 

Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētajai Krievijas hokeja izlasei radušās nopietnas problēmas ar izbraukšanu no Ķelnes uz Parīzi, kur tai rīt gaidāma pasaules čempionāta ceturtdaļfināla spēle ar Čehiju. Hokeja vienību sagaidīja piespiedu aizkavēšanās, jo vilcienam atvienojušies vagoni.  Līdz ar to hokejisti spiesti gaidīt dzelzceļa stacijā. Šobrīd gan tiek ziņots, ka Krievijas hokeja izlase no Ķelnes ir izbraukusi. Pasaules čempionāts noslēgsies svētdien.

 

Rīgas pilī Muzeju naktī ikviens interesents varēs uzzināt par Rīgas pils vēsturi un pils reprezentācijas telpu izmantojumu. Tieši Rīgas pils priekšpils daļa būs atvērta apmeklētājiem, piedāvājot apskatīt grezno Rīgas pils Svētku zāli un ielūkoties unikālajā Sūtņu akreditācijas zālē. Muzeju nakts notiks 20.maijā.

 

 

Avots:   LETA