Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
18_00

Bēgļu uzņemšanas jomā no trim valstīm Latvija ir gandrīz izpildījusi tā dēvēto “Grieķijas kvotu” jeb uzņēmusi teju visus mūsu valstij paredzētos 295 patvēruma meklētājus, kuri bija nonākuši Grieķijā no Tuvajiem Austrumiem un citiem reģioniem. Eiropas Savienības pārvietošanas programmā Latvija līdz marta beigām bija uzņēmusi 280 personas, līdz ar to valsts ir uzņēmusi vairāk nekā pusi no solītā patvēruma meklētāju kopējā skaita. Jāatgādina, ka ES-as pārvietošanas programmā Latvija 2015.gadā solidāri ar citām ES dalībvalstīm ir apņēmusies divu gadu laikā pārvietot 531 personu – 295 no Grieķijas, 186 no Itālijas un 50 no Turcijas bēgļu nometnēm.

 

Rīgas domes “Vienotības” frakcija sākusi parakstu vākšanu ārkārtas domes sēdes sasaukšanai, kurā pieprasītu atbrīvot no amata pašvaldības uzņēmuma “Rīgas namu pārvaldnieks” valdes priekšsēdētāju Ivo Leci un pārējos valdes locekļus. Opozīcijas deputātu prasība ir balstīta uz Valsts policijas sniegto informāciju par 150 000 eiro izkrāpšanu no “Rīgas namu pārvaldnieka”, fiktīvi nodarbinot divpadsmit cilvēkus. Lieta šobrīd pret 12 aizdomās turētajiem nodota prokuratūrai apsūdzības uzrādīšanai.

 

Lielbritānijas parlaments atbalstījis premjerministres Terēzas Mejas ieceri 8.jūnijā rīkot parlamenta pirmstermiņa vēlēšanas. Par vēlēšanu rīkošanu nobalsoja 522 likumdevēji, bet pret – 13. Terēza Meja pirms balsojuma aizstāvēja savu lēmumu par pirmstermiņa parlamenta vēlēšanu rīkošanu, sakot, ka tādējādi tiks nostiprinātas valdības pozīcijas sarunās par izstāšanos no Eiropas Savienības.

 

Turcijas premjerministrs paziņojis, ka opozīcijas partijām ir tiesības iesniegt sūdzības par svētdien notikušā referenduma rezultātiem, bet aicinājumi uz protestiem esot nepieņemami. Jāatgādina, ka saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem svētdien notikušajā referendumā 51% turku nobalsoja par atteikšanos no parlamentārās iekārtas, tās vieetā veicot  pāreju uz prezidentālu sistēmu, kas paredz ievērojamu prezidenta Redžepa Tajipa Erdogana pilnvaru paplašināšanu. Protestējot pret referenduma iznākumu, kopš svētdienas Stambulas un Ankaras ielās izgājuši tūkstošiem cilvēku.

 

Ir panākta vienošanās, ka demontāža “Skonto” stadionā vairs nenotiks un Latvijas futbola izlases spēli ar Portugāli minētajā stadionā varēs aizvadīt, informē Latvijas Futbola federācijas prezidents Guntis Indriksons. Latvijas futbola izlasei nākamā gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēlē 9.jūnijā jāuzņem pagājušā gada Eiropas čempione Portugāle, taču “Skonto” stadions, kas vienīgais valstī atbilst visām starptautiskajām prasībām, patlaban pēc īpašnieku strīda piedzīvo krēlu un tapgaismes lampu demontāžu. Panāktā vienošanās tagad paredz, ka demontāžas darbi tiks apturēti.

 

 

Avots:   LETA