Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
18_00

Eiropas Savienības  Ārlietu padomes attīstības sadarbības ministru sanāksmē šodien apstiprināts ES attīstības sadarbības politikas pamatdokuments nākamajiem 15 gadiem. Latviju sanāksmē pārstāvēja Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica. Sanāksmes darba kārtības galvenās tēmas bija Eiropas Savienības   attīstības sadarbības politikas apstiprināšana, Eiropas Savienības   attiecības ar Āfrikas, Karību un Klusā okeāna valstīm pēc 2020.gada un pēdējā laika lielākās humanitārās krīzes.

Ir pamats domāt, ka dažādu viltus ziņu ietekme uz Latvijas sabiedrību varētu būt diezgan liela, secināts pēc Valsts prezidenta kancelejas pasūtījuma veiktajā pētījumu centra SKDS aptaujā par Latvijas iedzīvotāju medijpratību.  Aptaujā secināts, ka lielākā daļa iedzīvotāju saskaras ar viltus ziņām, kas norāda uz to, ka cilvēki viltus ziņas atpazīst.

Centralizētais eksāmens matemātikā šodien noritējis bez starpgadījumiem.  Valsts izglītības satura centrā skaidroja, ka ziņas par pārkāpumiem vai citiem sarežģījumiem eksāmena rīkošanā un norisē nav saņemtas. Ar šo eksāmenu noslēgusies obligāto valsts pārbaudījumu sērija, kurai sekos izvēles eksāmeni vēsturē, bioloģijā, ķīmijā un fizikā.

Tiem, kuri plāno doties uz gadskārtējo Talsu autoralliju, jāņem vērā satiksmes ierobežojumi ceļā uz Talsiem. Uz Ventspils šosejas no Priedaines līdz pagriezienam uz Kandavu turpinās ceļu būvdarbi sešos posmos, tāpēc intensīvas satiksmes plūsmas laikā ir iespējama palēnināta satiksme, īpaši pie tilta pār Lielupi. Savukārt svētdien Siguldā notiks kalnu divriteņu maratona kārtējais posms. Sacensību laikā tiks ierobežota satiksme uz ceļa Inciems-Sigulda-Ķegums.

Ūdens temperatūra peldvietās šīsdienas pēcpusdienā ir no +7 grādiem vietām jūrā līdz pat +20 grādiem Lielupē pie Bauskas. Ventspilī, Rojā un Mērsragā ūdens temperatūra jūrā ir +7..+9 grādi, piekrastes lielākajā daļā tā svārstās ap +10 grādiem. Lielajos ezeros ūdens temperatūra ir +11..+14 grādu.

Avots: LETA