Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_18_3

Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam un starpniekam jeb “kukuļa atbalstītājam” par labvēlīgu lēmumu pieņemšanu attiecībā uz “Trasta komercbanku” sākumā gribēts dot pusmiljonu eiro, šodien informēja prokurore Viorika Jirgena, apstiprinot, ka “Trasta komercbankas” akcionāri Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam snieguši liecības par to, ka laikā no 2010. gada Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs no viņiem pieņēmis kukuļus. Tieši “Trasta komercbankas” akcionāri apmaksājuši Rimšēviča makšķerēšanas braucienu uz Kamčatku, bet vēlāk vairākos maksājumos samaksājuši centrālās bankas prezidentam ap 250 000 eiro. Otra puse – vēl 250 000 eiro – vēlāk tomēr nav maksāta. Ģenerālprokuratūra uzrādījusi apsūdzību Rimšēvičam par kukuļņemšanu lielā apmērā un uzņēmējam Mārim Martinsonam par kukuļņemšanas atbalstītšanu jeb starpniecību.

 

Satversmes tiesa ir atzinusi, ka Saeimas vēlēšanu likuma norma, kas liedz kandidēt Saeimas vēlēšanās personām, kuras pēc 1991.gada 13.janvāra darbojušās noteiktās padomju organizācijās, atbilst Satversmei. Lietu  ierosināja pēc “Latvijas Krievu savienības” līderes Tatjanas Ždanokas sūdzības par Saeimas vēlēšanu likumā noteiktajiem vēlēšanu tiesību ierobežojumiem padomju komunistu aktīvistiem.

 

Vairāku augstskolu vadītāji un nevalstiskās organizācijas nosūtījušas lūgumu Valsts prezidentam Raimondam Vējonim neizsludināt Saeimā pieņemtos grozījumus Augstskolu likumā saistībā ar svešvalodas lietojuma ierobežošanu un atgriezt tos atpakaļ parlamentā atkārtotai caurlūkošanai. Organizācijas pauž viedokli, ka grozījumi būtiski negatīvi ietekmē valsts budžetu, jo krievu un angļu valodas lietojuma ierobežošana privātajās augstskolās krasi samazinās izglītības eksporta iespējas.

 

Šogad skolēnu sniegums centralizētajos eksāmenos, salīdzinot ar pagājušo gadu, nav mainījies. Zināms, ka valsts pārbaudījumus latviešu valodā un matemātikā nav izdevies nokārtot 251 skolēnam. Valsts izglītības satura centrā  informē, ka šodien izglītības pārvaldēm izsniegti 19 103 centralizēto eksāmenu sertifikāti tiem jauniešiem, kuri kārtoja centralizētos eksāmenus par vispārējās vidējās izglītības programmas apguvi.

 

Tieslietu ministrija septembrī gaidāmās pāvesta Franciska vizītes nodrošināšanai lūgusi piešķirt vairāk nekā 800 000 eiro, no kā liela daļa paredzēta rekonstrukcijas darbiem Aglonas bazilikā, bet līdzekļi nepieciešami arī vispārējās drošības un kārtības nodrošināšanai, pasākumu translācijai televīzijā un citiem mērķiem.

 

Saistībā ar Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem, vairākās Rīgas teritorijās ir izvietoti tematiskie pilsētvides noformējuma objekti. Jau pie pilsētas robežas, centrā un arī apkaimēs izvietoti mākslinieku veidotie svētku asociatīvie tēli “Stāvēju, dziedāju…”, kuru krāsu un grafiskajā risinājumā ir izmantoti vēsturisko novadu tautas tērpu motīvi. Svētki sāksies rīt un noslēgsies 8.jūlijā.

 

 

Avots:     LETA