Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
18_00

Sludinājumu portāla “ss” lietotāja SIA “Internet” pārstāvji nolēmuši, ka strīdā ar Valsts ieņēmumu dienestu meklēs konstruktīvu risinājumu ar mediācijas partnera palīdzību, norādot, ka plānots uzrunāt tā dēvētā “lielā četrinieka” starptautiskās auditorfirmas, lai apzinātu iespējas uzsākt mediācijas procesu un strīdā ar VID panāktu uz labticīgas sadarbības principiem balstītu risinājumu. Jau ziņots, ka VID nolēmis apturēt Latvijas lielākā sludinājumu portāla “ss.lv” darbību saistībā ar tā atteikšanos sniegt informācijupar nereģistrētiem auto tirgotājiem.

 

Partijas “Vienotība” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa pieļauj iespēju nolikt deputātes mandātu pirms 12.Saeimas darbības beigām, lai atgrieztos diplomātiskajā dienestā. 12.Saeimas pilnvaras saskaņā ar Satversmi noslēdzas 2018.gada novembra sākumā. Kā norāda Āboltiņa, viņa vēlreiz apstiprina, ka nekandidēs uz partijas valdes priekšsēdētāja amatu un nepiedalīsies nākamgad notiekošajās 13.Saeimas vēlēšanās, jo ir nolēmusi politiku atstāt. Jāatgādina, ka partijai 19.augustā notiks kongress, kurā vēlēs jauno valdes priekšsēdētāju. Pašreizējais partijas vadītājs Piebalgs paziņojis, ka uz amatu nekandidēs.

 

Francijas premjerministrs Eduārs Filips apstiprinājis, ka policija uz automaģistrāles ziemeļos no Parīzes aizturējusi galveno aizdomās turamo, kurš šodien Parīzes piepilsētā ar automašīnu ietriecās karavīru grupā, sešus cilvēkus nopietni ievainojot. Automašīna no notikuma vietas aizbrauca. Notikušo izmeklē Parīzes prokuratūras pretterorisma nodaļa, kas to klasificējusi kā teroraktu un slepkavības mēģinājumu.

 

Uz Smoļenskā Krievijas rietumos 2010.gadā avarējušās Polijas prezidenta lidmašīnas kreisā spārna atrastas sprādziena pēdas, paziņojusi Polijas jaunā Smoļenskas aviokatastrofas izmeklēšanas komisija. Agrākajā ziņojumā, kuru izplatīja iepriekšējā valdība, bija teikts, ka lidmašīnas spārns ietriecies bērzā netālu no Smoļenskas lidostas skrejceļa, izraisot lidmašīnas avāriju. Polijas labējā spārna politiķi uzskata, ka aviokatastrofa nebija negadījums, neraugoties uz to, ka Polijas un Krievijas izmeklētāji atzinuši, ka tā notika pilota kļūdas, slikto laikapstākļu un sliktās gaisa satiksmes kontroles rezultātā.

 

Jauna karstuma viļņa dēļ teritorijā no Itālijas līdz Baltijas valstīm sinoptiķi izsludinājuši brīdinājumu par augstu gaisa temperatūru, tostarp septiņās valstīs rīt  būs spēkā augstākā līmeņa jeb sarkanais brīdinājums. Tās ir Polija, Ungārija, Serbija, Horvātija, Bosnija un Hercegovina, Melnkalne un Itālija. Vēl aptuveni desmit valstīs spēkā nedaudz zemākas pakāpes brīdinājums par stipru karstumu. Kopumā gaisa temperatūra plašā teritorijā rīt pārsniegs +35, vietām +40 grādus.
Eiropas austrumu daļā tveice atkāpsies nedēļas nogalē. Savukārt Dienvideiropā nākamnedēļ gaidāms kārtējais karstums. Tikmēr Lielbritānijā, Francijā un Vācijā šajās dienās ir vēss laiks, kad gaisa temperatūra daudzviet ir zem +20 grādiem.

 

Rīgas “Dinamo” hokejisti, gatavojoties desmitajai Kontinentālās hokeja līgas sezonai, šodien Vācijas pilsētā Kaselē pārbaudes turnīra otrajā spēlē ar rezultātu 2:5 zaudēja Maskavas apgabala “Vitjaz” komandai. Šī Latvijas komandai ir ceturtā neveiksme piecās aizvadītajās pārbaudes spēlēs. Sanda Ozoliņa trenētais klubs iepriekš piedalījās pārbaudes turnīrā Minskā, piedzīvojot trīs zaudējumus trijās spēlēs. Savukārt pēc sacensībām Kaseles pilsētā jau šajā svētdienā “Arēnā Rīga” sāksies tradicionālais “Latvijas Dzelzceļa” kauss. Jaunā KHL sezona sāksies 21.augustā. Rīgas “Dinamo” pirmo maču aizvadīs 22.augustā viesos pret Omskas “Avangard”.

 

Avots:   LETA