Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas-9-1

Polijas prezidentam Andžejam Dudam par nopelniem Latvijas labā piešķirs Triju Zvaigžņu ordeni.  Tāpat par nopelniem Latvijas labā Ordeņu kapituls nolēmis piešķirt Triju Zvaigžņu ordeņa III šķiru un iecelt par ordeņa komandieri Gruzijas vēstnieku Latvijas Teimurazu Džandžaliju. Kā ziņots, Polijas prezidents Duda līdz 28.jūnijam oficiālā vizītē apmeklē Latviju. Šodien viņš Rīgas pilī tiksies ar Latvijas Valsts prezidentu Raimondu Vējoni.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis jūlijā dosies nedēļu ilgā atvaļinājumā, kā arī izmantos vēl vienu atvaļinājuma nedēļu augustā, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”. Šajā laikā Valsts prezidenta pienākumus pildīs Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece cer, ka parlamentā notikusī Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa  aizturēšana un kratīšanai izdotā Saeimas deputāta Askolda Kļaviņa lēmums, būs kā laba mācība deputātiem, ka nav pieļaujama  deputātu un partiju blēdīšanās.  Mūrniece šorīt intervijā Latvijas Radio atgādināja plaši zināmo teicienu – “Viens likums – viena taisnība” un piebilda, ka tas attiecas uz visiem.

Tik “melnu” priekšvēlēšanu periodu kāds tas būs šogad Latvija vēl nekad nav piedzīvojusi, šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” atzina Ministru prezidents Māris Kučinskis. Viņš atzina, ka šis vēlēšanu gads iezīmēsies ar to, ka tiks pielietoti daudzi jauni paņēmieni, kas iespaidos Latvijas iedzīvotāju prātus. Jau ziņots, ka Kučinskis iepriekš intervijā LNT atzina, ka pēdējās nedēļās pret Reiznieci-Ozolu ir sākta organizēta kampaņa.

Rīgas Melngalvju namā šodien norisināsies Latvijas Okupācijas muzeja 25 gadu jubilejai veltīt pasākums. Pasākumā piedalīsies Ministru prezidents Māris Kučinskis, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Okupācijas muzeja dibināšanas iniciētājs, profesors Paulis Lazda un Okupācijas muzeja biedrības priekšsēdētājs Valters Nollendorfs.

ASV brīdinājušas, ka citām valstīm visā pasaulē līdz 4.novembrim jāpārtrauc Irānas naftas imports un ka pretējā gadījumā tās var rēķināties ar Vašingtonas sankcijām.

Francijas prezidents Emanuels Makrons otrdien paziņojis, ka tā dēvētais glābšanas kuģis “Lifeline”, uzņemot Lībijas piekrastē vairākus simtus nelegālo imigrantu, pārkāpis visus noteikumus un nav pakļāvies Lībijas krasta apsardzei, tādējādi darbojoties cilvēku kontrabandistu interesēs.

Albānija noraidījusi priekšlikumu izvietot savā teritorijā to patvēruma meklētāju uzņemšanas centrus, kas mēģina nelegāli iekļūt Eiropas Savienībā. Ar priekšlikumu nelegālo imigrantu uzņemšanas centrus izvietot Balkānu valstīs nācis klajā Austrijas kanclers Sebastians Kurcs un Eiropas Parlamenta prezidents Antonio Tajāni.

Nākamā gada beigās Eiropas Savienība uzsāks sarunas ar Maķedoniju un Albāniju par to dalību blokā. Tomēr gada laikā abām valstīm jāpanāk progress korupcijas apkarošanā un jāreformē tiesu sistēma. Lēmums par iestāšanās sarunu uzsākšanu ar divām Balkānu valstīm tika pieņemts dalībvalstu Eiropas Savienības lietu ministru sanāksmē. Šā gada aprīlī līdzīgu nostāju pauda arī Eiropas Komisija, taču vairāki ietekmīgi politiķi šajā laikā pauda bažas par korupciju un likuma varas nodrošināšanu kandidātvalstīs.

Nīderlandes Senāts, pieliekot punktu gadiem ilgajām debatēm, ar lielu balsu vairākumu  atbalstījis parandžu valkāšanas aizliegumu tādās sabiedriskās vietās kā skolas un slimnīcas. Likums aizliedz izglītības iestādēs, sabiedriskajā transportā, valsts iestādēs un slimnīcās nēsāt apģērbu, kas pilnībā aizsedz seju vai arī atstāj redzamas vienīgi acis.

Avots: LETA