Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Valsts prezidents Egils Levits šodien tiksies ar Ministru kabinetu veidojošo politisko partiju pārstāvjiem, lai pārrunātu dažādus aktuālus jautājumus.
Tostarp, saistītus ar valsts budžetu, kā arī ar sabiedrisko mediju un politisko partiju finansēšanas jautājumiem.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs šodien un rīt uzturēsies oficiālā darba vizītē Ukrainā, kur ministram ir plānotas tikšanās ar parlamenta priekšsēdētāju Dmitro Razumkovu, premjerministru Oleksiju Gončaruku un ārlietu ministru Vadimu Pristaiko.
Vizītes laikā tiks pārrunātas Latvijas un Ukrainas divpusējās attiecības kā arī virkne citu aktuālu jautājumu.

Partijas “KPV LV” Saeimas frakcija, šodien, domājams, pieņems lēmumu par Santas Purgailes kandidatūru Finanšu un kapitāla tirgus komisijas vadītājas amatam.
Partijas deputāti 2.oktobrī tikās ar Purgaili un pēc tikšanās atzinīgi novērtēja viņas redzējumu, kā sakārtot banku sektoru.
Pret Purgailes izvirzīšanu FKTK vadītāja amatam iestājās partiju apvienības “Attīstībai/Par” ministri. Bažas par viņas atbilstību amatam pauda arī nacionālā attīstība.
Savukārt atbalstu Purgailei Ministru kabineta sēdē pauda “Jaunās Vienotības” (JV) un Jaunās konservatīvās partijas pārstāvji.

Rīgas dome ar iesaistīto institūciju pārstāvjiem lems par tālāko rīcību atkritumu apsaimniekošanas jomā.
Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas vadītājs Vjačeslavs Stepaņenko teicis, ka dome plāno organizēt jaunu iepirkumu, tomēr pagaidām nevarēja komentēt, uz cik ilgu laiku un ar kādiem nosacījumiem iepirkums tiks sludināts.

Līdz septembra beigām vēl nebija apmainītas latu monētas un banknotes 86,5 miljonu latu jeb 123 miljonu eiro vērtībā, pavēstīja Latvijas Bankā.
No monētām visvairāk neapmainīto vidū joprojām ir mazo nominālu – viena un divu – santīmu monētas, kopumā 240 miljoni gabalu.
Savukārt no banknotēm neapmainītas visvairāk ir piecu un 20 latu banknotes.
Latvijas Banka atgādina, ka lata naudaszīmes pret eiro bez komisijas maksas mainīs mūžīgi.

Glābēji brīvdienās palīdzējuši diviem cilvēkiem, kuri bija apmaldījušies mežā.
Ventspils novada Usmas pagastā cilvēkam no meža izkļūt palīdzēja ar operatīvā transportlīdzekļa skaņas signālu, taču , lai atrastu Rēzeknes novada Vērēmu pagastā apmaldījušos, nācās izmantot Valsts robežsardzes helikopteru.

Kijevas centrā vakar apmēram 10 000 cilvēku piedalījās protesta akcijā, aicinot valdību neīstenot tā dēvēto Šteinmeiera formulu, kas paredz noteikt Donbasam īpašu statusu un sarīkot tur vēlēšanas Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas pārraudzībā.
Mītiņa noslēgumā tika pieņemts aicinājums prezidentam Volodimiram Zelenskim, parlamentam un valdībai, kurā pieprasīts nepieļaut Ukrainas kapitulāciju Krievijas agresijas priekšā un nepieņemt nekādus lēmumus, kas kaitētu Ukrainas interesēm.
Līdzīgas protesta akcijas vakar notika vēl vairāk nekā 20 Ukrainas pilsētās.

Vakar notikušajās Portugāles parlamenta vēlēšanās visvairāk balsu saņēmusi līdz šim valdījusī centriski kreisā Sociālistiskā partija , liecina sākotnējie oficiālie rezultāti. Atbalsts sociālistiem bijis lielāks nekā iepriekšējās vēlēšanās, tomēr partija nav spējusi nodrošināt absolūto vairākumu.
Portugāle ir viena no nedaudzajām Eiropas valstīm, kur sociālistiem joprojām ir spēcīgas pozīcijas un kur labējā spārna populistiem nav nozīmīgas lomas politikā.

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons vakar brīdināja Eiropas Savienību , ka viņš neatliks breksitu pēc 31.oktobra.
Džonsons sacīja, ka nepieprasīs vēlreiz atlikt breksitu, neraugoties uz Lielbritānijas parlamenta pagājušajā mēnesī pieņemto likumu, kas nosaka, ka viņam ir jāpieprasa vēlreiz atlikt breksitu, ja viņš nebūs spējis panākt vienošanos līdz ES 17. un 18.oktobra samita beigām.
ES līderi atturīgi reaģējuši uz Londonas pēdējiem piedāvājumiem.

Avots:LETA