Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Ministru prezidents Māris Kučinskis  šodien tiksies ar Latvijas Darba devēju konfederācijas  pārstāvjiem,  lai pārrunātu Ministru kabineta un konfederācijas sadarbību šajā gadā.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča  neredz vajadzību veidot parlamentārās izmeklēšanas komisiju e-veselības ieviešanas izvērtēšanai. Viņa norādīja, ka Saeimā jau ir divas komisijas, kas pievērsušas uzmanību e-veselības jautājumiem. Barča arī aicināja saprast, ka sistēma ir jauna un ne visas ārstniecības personas to ir apguvušas. Daudzi ārsti viņai esot atzinuši, ka vēl nav iemācījušies sistēmu lietot. Te gan esot jautājums Veselības ministrijai un Nacionālajam veselības dienestam, kādēļ šāda situācija izveidojusies.

Jaunajā pedagogu algu paaugstināšanas grafikā ir rasti maksimāli kompromisi, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” sacīja nozares darbinieku arodbiedrības  priekšsēdētāja Inga Vanaga. Arodbiedrībā cer, ka valdība otrdien apstiprinās pedagogu algu paaugstināšanas grafiku, tādējādi  izpildot  gan valdības rīcības plānu, gan sniedzot motivāciju esošajiem un jaunajiem pedagogiem, uzsvēra Vanaga. Viņa atgādināja, ka pēdējais pedagogu algu paaugstināšanas grafiks tika apstiprināts 2015.gadā.

Telekomunikāciju uzņēmumu “Latvijas mobilais telefons”  un “Lattelecom” līdzīpašnieks “Telia” negatīvi vērtē valdības pērn pieņemto lēmumu abus uzņēmumus neapvienot, taču, cerams, tuvākajos mēnešos “Telia” sniegs atbildi par tālāko rīcību, šorīt  raidījumā “900 sekundes” teica ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens . Uz jautājumu, vai valdībai varētu nākties “Telia” piederošās daļas atpirkt, Ašeradens skaidroja, ka telekomunikāciju joma nav valstij tik stratēģiski svarīga kā, piemēram, gāzes pārvade.  Viņš izteica cerību, ka tuvāko mēnešu laikā “Telia” pieņems lēmumu par tālāko rīcību , tad arī Latvijas valdība varēs lemt par tālāko attīstību.

Nacionālo bruņoto spēku  plānotais jaunu helikopteru iepirkums rezultēsies šī gada laikā, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” teica aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis . Viņš gan neatklāja cik daudz un kādus helikopterus plānots iegādāties. Taču piebilda, ka lidaparātu iegāde ir saistīta arī ar pilotu un glābēju apmācīšanu, kā arī infrastruktūras attīstīšanu.

Jau trešo gadu aicinot skolēnus nākotni saistīt ar kādu no būvniecības profesijām, no šā gada janvāra līdz maijam Latvijas skolās norisināsies kampaņa “Mācies būvniecību!” Tās mērķis ir skolniekiem radīt priekšstatu par labas prakses piemēriem būvniecības nozarē, popularizēt mācības profesionālās izglītības iestādēs un studiju iespējas augstskolās – Rīgas Tehniskajā universitātē , Latvijas Lauksaimniecības universitātē  – un koledžās.

 Ziemeļkoreja un Dienvidkoreja  sāka pirmās oficiālās sarunas kopš 2015.gada, abām pusēm koncentrējoties uz ziemeļkorejiešu sportistu dalību februārī gaidāmajās Ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā. Lai arī sarunu darba kārtībā  galvenokārt ir sporta jautājumi, tikšanos uzmanīgi vēro pasaules līderi, cerot ieraudzīt pazīmes par spriedzes mazināšanos Korejas pussalā.

Avots:LETA