Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

No šodienas līdz 12.oktobrim oficiālā vizītē Latvijā uzturēsies Zviedrijas parlamenta priekšsēdētājs Andreass Norlēns, kurš tiksies ar valsts augstākajām amatpersonām.
Kā ierasts šādu vizīšu laikā , tiks ierobežota satiksme vairākās Rīgas ielās.

Valda Dombrovska kandidatūru Eiropas Komisijas izpildviceprezidenta amatam vakar atbalstījis Eiropas Parlamenta atbildīgo komiteju politisko grupu koordinatoru nepieciešamais vairākums.
Viņa kandidatūra saņēmusi nepieciešamo abu komiteju divu trešdaļu koordinatoru atbalstu no komitejām, kuras piedalījās iztaujāšanā – gan Ekonomikas komitejas, gan Nodarbinātības un sociālo lietu komitejas koordinatori.

Šodien notiks Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības padomes ārkārtas sēde, kurā paredzēts lemt par turpmākajām aktivitātēm, tostarp iespējamu protestu rīkošanu, ja valdība nepildīs likumus attiecībā uz pedagogu darba algas zemākās likmes paaugstināšanu.
Arodbiedrība atgādina, ka algas paaugstināšanas grafiks paredz, ka no 2020.gada 1.janvāra pedagogu mēneša zemākā darba algas likme pieaugs 710 līdz 750 eiro, bet 2020.gada septembrī paredzēts pieaugums no 750 līdz 790 eiro.

Šodien plkst.16, Ērgļu Saieta namā, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce tiksies ar Ērgļu novada iedzīvotājiem, lai diskutētu par pašvaldību reformu.
Tā paredz izveidot Madonas novadu, apvienojot piecas pašvaldības – Ērgļu, Cesvaines, Lubānas, Madonas un Varakļānu novadus.
Ar 33 000 iedzīvotājiem jaunveidojamais novads atbilstu vidējam Latvijas novadam un būtu 15. lielākais pēc iedzīvotāju skaita.
Platības ziņā tas būtu otrais lielākais valstī aiz jaunveidojamā Liepājas novada.
Nākamā ministra tikšanās ar iedzīvotājiem paredzēta 16.oktobrī Skrundas Kultūras namā.

Šodien notiks Saeimas komisijas sēde, kurā plānots skatīt lēmumprojektu par Daces Ķezberes atbrīvošanu no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes vadītājas amata.
Viņa iepriekš paziņoja, ka ar 15.decembri nolēmusi atkāpties no amata, savu lēmumu pamatojot ar politisko spiedienu, kas veikts pret padomi.

Vēl šodien Saeimas komisijas sēdē plānots pirms trešā lasījuma spriest par nepilsoņu statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem.
Parlaments septembra beigās otrajā lasījumā atbalstīja bijušā Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa iepriekš parlamentā iesniegto likumprojektu par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem, kuri dzimuši Latvijā pēc 2020.gada.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks šodien tiksies ar ASV enerģētikas ministru Riku Periju, lai pārrunātu kiberdrošības jautājumus.
Tikšanās laikā amatpersonas apspriedīs Aizsardzības ministrijas un ASV Enerģētikas ministrijas sadarbības iespējas kiberdrošības stiprināšanā kritiskās infrastruktūras objektos.

Deputāti šodien spriedīs par grozījumiem Trauksmes celšanas likumā.
Grozījumi paredz par trauksmes celšanas regulējuma neievērošanu piemērot sodus līdz pat 14 000 eiro.
Patlaban par nelabvēlīgu seku radīšanu trauksmes cēlējam administratīvā atbildība netiek paredzēta.
Paredzēts arī sods par apzināti nepatiesu ziņu sniegšanu, iesniedzot trauksmes cēlēja ziņojumu. Parto varēs saņemt sodu līdz 700 eiro.

Latvijā šogad septembra beigās reģistrētā bezdarba līmenis bija 5,7% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,2 procentpunktiem mazāk nekā mēnesi iepriekš, kad reģistrētā bezdarba līmenis bija 5,9%, informēja Nodarbinātības valsts aģentūrā .

Līdz 17. oktobrim pagarināts pieteikšanās termiņš konkursā uz parlamenta drošības biroja vadītāja vakanci. Pretendentiem tiek solīts atalgojums no 1694 līdz 2471 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Pasaules Pasta savienības 192 dalībvalstīs, arī Latvijā, šodien jau 50.reizi atzīmēs Pasaules pasta dienu.
Šajā datumā 1874.gadā dibināta Pasaules pasta savienība, kas ir otra vecākā starptautiskā organizācija pasaulē un kuras mītne atrodas Šveices galvaspilsētā Bernē – Latviju tajā uzņēma 1921.gada 1.oktobrī . “Latvijas pasts” svētkus šogad atzīmēs, sveicot savu gandrīz 3800 darbinieku lielo kolektīvu.

Šovakar kinoteātrī “Kino Citadele” notiks Andra Gaujas kaisles drāmas “Nekas mūs neapturēs” pirmizrāde.
Filma šogad izvirzīta astoņām “Lielais Kristaps” balvas nominācijām.
Pirmizrādes gaidāmas arī Liepājā, Ventspilī, Cēsīs un Rēzeknē.

Itālijas parlaments vakar ar lielu balsu vairākumu apstiprinājis ierosinājumu samazināt likumdevēju skaitu.
Itālijā pašreiz ir otrs lielākais likumdevēju skaits Eiropas Savienībā aiz Lielbritānijas. Itālijas apakšpalātā ir 630 deputātu vietas, bet Senātā – 315 vietas.
Konstitucionālā reforma, par ko tiks rīkots referendums, līdz ar nākamo parlamenta sasaukumu samazinās deputātu skaitu līdz 400, bet senatoru skaitu līdz 200, tādējādi ietaupot valstij aptuveni 100 miljonus eiro gadā.

Kabulā nogādāti 44 no Vācijas deportētie atraidītie afgāņu patvēruma meklētāji.
Šī ir jau 28.no Vācijas izraidīto afgāņu grupa, kas Afganistānā nogādāta kopš 2016.gada decembra.
Ar iepriekšējiem avioreisiem dzimtenē nogādāti aptuveni 720 afgāņi.
Tomēr viņu izraidīšana Vācijā tiek vērtēta pretrunīgi, un kritiķi apgalvo, ka Afganistāna esot joprojām pārāk bīstama, lai patvēruma meklētājus varētu sūtīt atpakaļ.

Baltais nams otrdien paziņoja, ka ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija nesadarbosies ar demokrātu kongresmeņu uzsākto impīčmenta izmeklēšanu pret viņu, un nosauca šo izmeklēšanu par “konstitucionāli spēkā neesošu”.
Baltā nama lēmums nozīmē, ka nevienam Trampa administrācijas loceklim nebūs ļauts liecināt Kongresā šajā izmeklēšanā un viņi ignorēs pavēstes uz šādu liecību sniegšanu.

Avots:LETA