Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_09_1

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija šodien plāno lemt par priekšlikumu līdz 1.jūnijam atlikt veselības pakalpojumu dalīšanu divos grozos, , jo nav salāgotas nepieciešamās informācijas tehnoloģiju (IT) sistēmas un joprojām neesot zināms precīzs cilvēku skaits, kas paliek ārpus pilnā pakalpojumu groza.
Atsevišķi komisijas deputāti ir pauduši citādākus viedokļus, par to, kādam jābūt risinājumam, tāpēc nav izslēgts, ka par attiecīgo piedāvājumu šodien vēl raisīsies diskusijas.
Atlikt grozu dalījumu ieviešanu aicināja arī Latvijas Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece.

Starp ārlietu ministra Edgara Rinkēviča , kurš ārlietu ministra posteni varētu ieņemt arī nākamajā valdībā, prioritārajiem darbiem būs “Brexit” un Eiropas Savienības nākamais daudzgadu budžets
Ministrs sacīja, ka būs jāstrādā gan ar uzņēmēju organizācijām, gan ar valstspiederīgajiem, lai “Brexit” sekas, kas noteikti būs, maksimāli mīkstinātu.
Pie ES daudzgadu budžeta sarunas, kas norisināsies šogad, arī darāmais darbs ir ļoti skaidrs – maksimāli panākt Latvijas interesēm atbilstošu ES budžetu, skaidroja Rinkēvičs.

Latvijā šodien vairāku dienu darba vizītē ieradīsies nākamais NATO Apvienoto spēku pavēlniecības Brunsumā komandieris ģenerālleitnants Erhards Būlers, kurš tiksies ar Nacionālo bruņoto spēku komandieri Leonīdu Kalniņu, lai pārrunātu aizsardzības jomas un starptautiskās un reģionālās drošības aktuālos jautājumus.

Deputāti šodien Saeimas Eiropas lietu komisijas un Ārlietu komisijas kopsēdē spriedīs par gatavību Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības radītajām sekām.
Ārlietu ministrija jau brīdinājusi – ja Lielbritānija izstāsies no ES bez vienošanās, trīs gadu periodā Latvijas budžetā būs jāparedz papildus tēriņi līdz 10 miljoniem eiro.

Ārvalstu investoru padome Latvijā šodien informēs par investīciju klimatu Latvijā.
Pasākuma laikā tiks prezentēts “Ārvalstu investīciju vides indekss 2018”, kā arī notiks investoru un 13.Saeimā ievēlēto partiju vadītāju diskusija.

Kontroles dienesta vadītāja Ilze Znotiņa ir optimistiska un pauda pārliecību, ka politiskā griba finanšu jomas sakārtošanā būšot, neskatoties uz neskaidrībām ap jauno valdību.
Viņa piekrita Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētāja Pētera Putniņa iepriekš paustajam, ka “Moneyval” ziņojums par Latviju bijis pārāk skarbs. Viņasprāt, Latvija nav pietiekami skaidrojusi padarīto finanšu sektora sakārtošanā.
Znotiņa atgādināja, ka “Moneyval” rekomendāciju ieviešanai ir izstrādāts plāns, kas sastāv no vairāk kā 100 pasākumiem, kurus Latvija apņēmusies ieviest līdz šā gada beigām.

Saeimas komisija šodien turpinās skatīt Finanšu ministrijas sagatavotos apjomīgos grozījumus Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likumā.
Likumprojekta mērķis ir pilnveidot un papildināt spēkā esošā OCTA likuma normas, jo piedāvātie risinājumi novērsīs praksē konstatētās nepilnības.

Vakar pēc drona pamanīšanas apturēta lidmašīnu izlidošana no Londonas Hītrovas lidostas.
Stundu vēlāk, pēc pārbaudes, lidmašīnu izlidošana atsākusies.
Dronu dēļ 19.decembrī tika slēgta Getvikas lidosta, un tās darbība tika paralizēts trīs dienas. Tika atcelti aptuveni 1000 avioreisu, kas skāra 140 000 pasažieru.

Austrālijas avārijas dienesti saņēmuši vairākus zvanus par “bīstamiem materiāliem”, kas atrasti netālu no ārvalstu konsulātiem Melburnā.
Policija nekādus komentārus par notikušo pagaidām nav sniegusi.
Vietējie mediji ziņo, ka norobežotas vismaz piecas diplomātiskās misijas, kuras saņēmušas nezināmas izcelsmes sūtījumus.

Eiropā vakar turpinājās spēcīga snigšana, kas pēdējās nedēļas laikā prasījusi vismaz 13 cilvēku dzīvību, lielākoties sniega lavīnās.
Simtiem bija nošķirti no ārpasaules Alpu kalnu rajonos, stiprs vējš lika atcelt avioreisus un palielināja jaunu sniega lavīnu iespējamību.
Austrijā simtiem iedzīvotāju nevarēja atstāt mājas, jo sniegs bija bloķējis autoceļus.
Vairākos Austrijas rajonos skolas bija slēgtas otro dienu pēc kārtas.
Sniega lavīnās gāja bojā vairāki cilvēki Šveicē, Austrijā un Vācijā. Varas iestādes brīdināja, ka snigšanas turpināšanās palielina jaunu lavīnu risku.

Sākot ar rītdienu, laikapstākļus Latvijā noteiks cikloni, tādēļ biežāk un spēcīgāk snigs un līs, prognozē sinoptiķi.
Rīt Kurzemē gaiss iesils līdz +2..+4 grādiem un neliels atkusnis skars arī valsts centrālo daļu.
Sestdien uzspīdēs saule, īslaicīgi snigs un gaisa temperatūra svārstīsies ap nulli. Nākamās nedēļas vidū iespējami pamatīgi nokrišņi, tai skaitā sniegputenis.
Saskaņā ar prognozi nākamās nedēļas nogalē valsts lielāko daļu klās 15-35 centimetrus bieza sniega sega, bet februārī sniega dziļums vietām var sasniegt pusmetru.

Avots:LETA