Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Valsts prezidents Egils Levits pirmajā ārvalstu vizītē šodien dodas uz Igauniju, kur tiksies ar kaimiņvalsts prezidenti Kersti Kaljulaidu ,Igaunijas premjerministru Jiri Ratasu un parlamenta priekšsēdētāju Hennu Pelluāsu.
Prezidents apmeklēs arī Komunistiskā genocīda upuru piemiņas memoriālu un Latvijas vēstniecībā Igaunijā tiksies ar tās darbiniekiem.
Savukārt 23.jūlijā vizītē Latvijā ieradīsies jaunievēlētais Lietuvas prezidents Gitans Nausēda, kura inaugurācija paredzēta 12.jūlijā.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs šodien un rīt uzturēsies darba vizītē Lielbritānijā, lai Londonā piedalītos Globālajā konferencē par mediju brīvību.
Konferences mērķis ir veicināt starptautisko koordināciju un rīcību mediju brīvības un žurnālistu drošības veicināšanai, sekmējot diskusijas politiskajā līmenī un veicot praktiskus ilgtermiņa pasākumus ekspertu līmenī.

Nākamajā nedēļā sāksies mēnesi ilgs valdības darba pārtraukums
Līdzīgi kā citās Eiropas Savienības dalībvalstīs no jūlija vidus līdz augusta vidum būs pārtraukums regulāro valdības sēžu grafikā, valdībai pulcējoties tikai ārkārtas gadījumos.
Pēdējā valdības sēde pirms vasaras pārtraukuma plānota 16.jūlijā, nākamā – 13.augustā.

Rīgas domē šodien lems par trīs jauno deputātu iecelšanu komitejās.
Līdz ar Andra Amerika un Nila Ušakova ievēlēšanu Eiropas Parlamentā, darbu Rīgas domē uzsākts Vita Jermoloviča un Ivans Ivanovs .
Tāpat arī līdz ar Naura Puntuļa ievēlēšanu kultūras ministra amatā, domnieku rindās stāsies pedagogs Jānis Atis Krūmiņš .
Tā dēļ šodien plānots lemt par konkrēto deputātu iecelšanu komitejās.

Tuvāko gadu laikā nacionālās lidsabiedrības “airBaltic” akcijas varētu kotēt biržā, ja finanšu rādītāji būtu atbilstoši plānam un akcionāri pieņemtu šādu lēmumu, atklāja “airBaltic” valdes priekšsēdētājs Martins Gauss.
Viņš teica, ka par to runāts jau iepriekš, turklāt akcionāri to apspriež kā vienu no kapitāla piesaistes iespējām. Gauss uzsvēra, ka “airBaltic” pēdējos divos gados ir ļoti strauji attīstījies un starptautiski ir pazīstams kā spēcīgs zīmols.

Rīgas domē šodien gaidāma ārkārtas sēde, kurā tiks lemts par Rīgas Brīvostas pārvaldes valdes locekļu sastāvu.
Plānots, ka bijušā Rīgas mēra Nila Ušakova vietu ieņems Oļegs Burovs (GKR). Savukārt, kurš varētu ieņemt vakanto Andra Amerika vietu – pagaidām nav zināms.
Ameriks gan vēl joprojām ieņem brīvostas valdes priekšsēdētāja amatu un to atstās tikai tad, kad tiks izraudzīts jaunais priekšsēdis. Tam gan jānotiek līdz 1.augustam.

Latvijā šodien notiks vairāki Latvijas armijas dibināšanas simtajai gadadienai veltīti pasākumi.
Pasākumā Pļaviņās piedalīsies Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Mārtiņš Staķis .
Ādažu bāzē notiks Latvijas armijas simtgadei veltīto pastmarku un aploksnes pirmās dienas zīmogošanas atklāšanas pasākums, kā arī svētku pusdienas Ādažu bāzē dienošajiem Latvijas un sabiedroto valstu karavīriem.
Latvijas Kara muzejā notiks starptautiska zinātniska konference ,kurā piedalīsies vēsturnieki no Baltijas valstīm, Apvienotās Karalistes, Polijas un Ukrainas.

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu plāno izsaukt Krievijas vēstnieku Igaunijā Aleksandru Petrovu sniegt paskaidrojumu par Krievijas plāniem organizēt salūtu 22.septembrī, ko viena puse uzskata par Tallinas atbrīvošanas no fašistiskās Vācijas spēkiem dienu, bet otrai pusei tā ir Igaunijas galvaspilsētas okupācijas diena, vēstīja laikraksts “Postimees”.
Šogad un nākamgad Maskavā notiks 17 salūti, lai atzīmētu 75. gadadienu kopš padomju karaspēka ieiešanas dažādu valstu galvaspilsētās.
Sestdien ar 50 salūta šāvieniem Maskavas Poklannajas kalnā tiks atzīmēta Viļņas ieņemšana 1944.gada 13.jūlijā.
13.oktobrī paredzēts salūts, lai atzīmētu Rīgas ieņemšanu.

Monako vakar tika atklāts 5G mobilo sakaru tīkls, kurā tiek izmantotas pretrunīgi vērtētās Ķīna telekomunikāciju aprīkojuma ražotāja “Huawei” tehnoloģijas.
Līdz ar to Monako, kas ir otrā mazākā valsts pasaulē aiz Vatikāna, kļuvusi par pirmo valsti Eiropā, kuru pilnībā pārklāj 5G tīkls.
“Huawei” tehnoloģiju izmantošana 5G tīklu attīstībā ir kļuvusi par ļoti politizētu jautājumu, jo ASV, norādot, ka “Huawei” ir cieši sakari ar Ķīnas komunistu valdību, brīdina, ka šī ražotāja tehnoloģijas varētu tikt izmantotas spiegošanai Pekinas vajadzībām.

Arvien lielākam cilvēku skaitam pārsniedzot 100 gadu vecumu, simtgadnieku skaits sasniedzis jaunu rekordu, paziņojis Vācijas Statistikas birojs.
Cilvēku skaits, kuriem ir vairāk par 100 gadiem , šogad visā pasaulē pieaudzis līdz 533 000, un tas ir gandrīz četrreiz vairāk nekā gadsimtu mijā.
Šobrīd pasaulē vecākā persona ir 116 gadus vecā japāniete Kane Tanaka.
Ja 2000.gadā 100 gadu vecumu bija sasnieguši 25 no miljons pasaules iedzīvotājiem, tad šogad tādi ir jau 69 no miljona.
Aptuveni 80% simtgadnieku ir sievietes.

Nedēļas otrajā pusē laiks Latvijā būs sausāks un dienas saulainākas, bet naktis kļūs dzestrākas, liecina prognozes.
Ceturtdien jau līs mazāk – tikai vietām un laiks būs saulaināks, turklāt arī mazliet siltāks – temperatūra valsts centrālajā daļā nedaudz pārsniegs +20 grādu atzīmi.
Nākamās nedēļas sākumā atkal biežāk gaidāms lietus un pērkona negaiss, temperatūra pēcpusdienās grozīsies ap +20 grādiem, bet nedēļas otrajā pusē ir cerības uz siltāku laiku.
Jūlija pirmajās desmit dienās vidējā temperatūra Latvijā bijusi mazliet zem +15 grādiem, kas ir aptuveni 3 grādus zem klimatiskās normas, padarot šo jūlija sākumu par vienu no aukstākajiem šajā gadsimtā.

Avots:LETA