Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
09_00

Saeima šodien lems, vai nodot izskatīšanai komisijām opozīcijas partijas “No sirds Latvijai”  frakcijas deputātu iesniegto likuma grozījumu projektu, kura mērķis ir, sākot ar 2019.gadu, atbrīvot iedzīvotājus no nekustamā īpašuma nodokļa  maksāšanas par vienīgo mājokli.

Līdzšinējais Kuldīgas novada domes deputāts, pašvaldības iestādes “Kuldīgas aktīvās atpūtas centrs” vadītājs Artis Gustovskis šodien Saeimas sēdē nodos svinīgo zvērestu un sāks pildīt Saeimas deputāta pienākumus. Gustovskis Saeimā strādās politiķes Solvitas Āboltiņas vietā, kurā nolika deputātes mandātu un iecerējusi atgriezties diplomātiskajā dienestā.

Ir svarīgi, lai ministri strādātu kā komanda – kādu izcelt vai nopelt nevar, lūgts vērtēt ministru darbu pērn, intervijā Latvijas Radio sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis . Premjers gan atzina, ka viņu uztrauc, cik daudz darbu vēl jāpaveic līdz gaidāmajām Saeimas vēlēšanām. Ministri šomēnes Ministru prezidentam atskaitās par valdības rīcības plānā paveikto pērn.

Šorīt visā Latvijā, izņemt Rīgas jūras līča rietumu piekrasti, gaisa temperatūra ir -3..-5 grādi. Sals ļāvis uzsākt sniega ražošanu. Sniega pūtēji iedarbināti “Žagarkalnā”,  “Reiņa trasē”,  “Milzkalnā” un vēl citās.

Eiropas Savienība vakar ierosināja ar nodokli aplikt plastmasas iepakojumu, šādi vēršoties pret piesārņošanu, kā arī cenšoties aizlāpīt aptuveni 13 miljardus eiro lielo robu, kas “Breksita” dēļ pēc 2020.gada radīsies ES budžetā. Debatēs tiks izskatīts jautājums par to, vai ar nodokli aplikt ražotājus vai patērētājus, vai noteikt izņēmumus, piemēram, gadījumiem, kad ar šādu iepakojumu tiek garantēta drošība tādiem produktiem kā piens.

Polijas parlaments vakar noraidīja priekšlikumus mīkstināt stingros abortu ierobežojumus, pieņemot šādu lēmumu gadu pēc tam, kad ielās izgāja tūkstošiem sieviešu melnās drēbēs, lai neļautu pieņemt stingrāku likumu par abortu ierobežošanu. Polijas  Seims, izrādīja gatavību padarīt vēl stingrāku likumu par abortu ierobežošanu, kas jau ir viens no stingrākajiem Eiropā.Pašlaik spēkā esošais likums atļauj grūtniecības pārtraukšanu tikai gadījumos, ja ir notikusi izvarošana vai incests, ja grūtniecība apdraud mātes veselību, vai  embrijs ir nopietni deformēts. Polijā, kur ir 38 miljoni iedzīvotāju, gadā tiek izdarīti apmēram 1000 legālu abortu. Sieviešu tiesību organizācijas lēš, ka 100 000 līdz 150 000 abortu gadā tiek izdarīti nelegāli vai ārvalstīs.

Ukrainas Drošības dienests vakar  vairākas stundas nopratināja bijušo Gruzijas prezidentu Mihailu Saakašvili saistībā ar decembrī Kijevā notikušu viņa atbalstītāju demonstrāciju, kas izvērtās vardarbībā. Saakašvili, kurš septembrī nelegāli ieradās Ukrainā, ar demonstrācijām šajā valstī cenšas palielināt atbalstu savai pretkorupcijas kampaņai, kas vērsta pret Ukrainas prezidentu Petro Porošenko. Saakašvili pašlaik ir bez pilsonības, jo viņa Gruzijas pilsonība tika anulēta 2015.gadā pēc Ukrainas pilsonības iegūšanas, savukārt Ukrainas pilsonība viņam tika atņemta jūnijā.

Patērētāju tiesību aizstāvji Itālijā pieprasa kompensācijas pēc eksperta slēdziena, ka Amedeo Modiljāni veltītā mākslas izstādē Dženovā gandrīz visas gleznas bija viltojumi. Patērētāju tiesību aizstāvis vakar aicināja izstādes apmeklētājus pieprasīt kompensācijas par nopirktajām biļetēm, pamatojoties uz to, ka viņi tikuši apkrāpti. Modiljāni 1920.gadā nomira nabadzībā, bet viņa gleznotie portreti ar neparasti gariem kakliem un sejām ir padarījuši viņu par vienu no visvairāk atzītajiem 20.gadsimta sākuma māksliniekiem.

Avots:LETA