Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
09_00

Tiesa vakar nolēma paturēt apcietinājumā arī no amata atstādināto maksātnespējas procesa administratoru Māri Sprūdu. Sprūda aizstāvis Jānis Rozenbergs  pauda pārliecību, ka nolemtais neatbilst taisnīgas tiesas prasībām un  sacīja, ka tiks apsvērta iespēja vērsties Eiropas Cilvēktiesību tiesā. Tiesa pieteikumu par drošības līdzekļa maiņu Sprūdam skatīja aptuveni astoņas stundas.

Šodien slēgtā tiesas sēdē plāno skatīt par spiegošanu Krievijas labā apsūdzētā  “Latvijas dzelzceļš”  ceļu meistara Aleksandra Krasnopjorova lietu. Viņš,  būdams LDz darbinieks,  regulāri un mērķtiecīgi nodarbojās ar neizpaužamu militāra rakstura ziņu un komercnoslēpumu nelikumīgu vākšanu Krievijas uzdevumā, pēc kā iegūto informāciju nodeva Krievijā esošai kontaktpersonai. Apsūdzētais joprojām atrodas apcietinājumā. Viņam draud brīvības atņemšana līdz desmit gadiem.

Ministru prezidents Māris Kučinskis  šodien dosies uz Inčukalnu, kur tiksies ar Igaunijas premjeru Jiri Ratasu, kā arī Lietuvas premjeru Sauļu Skverneli. Tikšanās laikā paredzēts iepazīties ar Inčukalna pazemes gāzes krātuves darbību, kā arī apspriest Baltijas valstu sadarbību enerģētikas jomā.

Turpmākam būtiskam sviesta cenas kāpumam,  ko izraisīja iedzīvotāju paradumu maiņa, šobrīd nav pamata,   Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra  vadītāja Inguna Gulbe. Atbilstoši Latvijas Tirgotāju asociācijas datiem, vidējā sviesta cena aizvadītā gada martā Latvijā bija 7,9 eiro kilogramā, šā gada martā – 8,55 eiro kilogramā, bet augustā tā sasniedza 13,1 eiro kilogramā.

Vācijas zemo cenu mazumtirdzniecības veikalu tīkla „Lidl” iespējamā ienākšana Latvijā var apdraudēt  veikalu tīkla „Supernetto” pozīcijas, jo ir tam tiešs konkurents, intervijā LTV rīta raidījumā  sacīja Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra vadītāja Ingūna Gulbe.  Tomēr piegādātājiem būs jauni sarunu partneri un arī  pircējiem palielināsies izvēles iespējas. Vairāk cietīs mazaie ģimenes veikaliņi,prognozē Gulbe, piebilstot, ka tādus veikalu tīklus kā, piemēram, „Sky” tas neietekmēs, jo tie  paredzēti  citām pircēju grupām.

No šodienas līdz 13.augustam notiks Studentu līderu forums, kurā spriedīs par augstākās izglītības kvalitātes nodrošināšanu dažādos līmeņos. Forumā paredzēta panedļdiskusija ar vadošajiem speciālistiem augstākās izglītības jomā.

Šodien   informēs par jauniešu iespējām ceļā uz darbu. Būtiski šķēršļi, kas Latvijā traucē jauniešiem iekārtoties darbā, ir pieredzes, iemaņu un prasmju trūkums. Nodarbinātības Valsts Aģentūras  īstenotais Eiropas Savienības  fonda projekts “Jauniešu garantijas” viņiem palīdz šos šķēršļus pārvarēt, iekļauties un kļūt konkurētspējīgiem darba tirgū.

Pēdējo sešu gadu laikā palielinājies Latvijas Baltijas jūras piekrastes piesārņojums, raidījumā “900 sekundes” teica vides eksperts Jānis Ulme. Šādi secinājumi radušies pēc kārtējās ekspedīcijas “Mana jūra” noslēgšanās. Sešu gadu laikā Latvijas piekrastes pludmales kļuvušas par 20% – 30% piemēslotākas. Visnetīrākā esot Rīgas Daugavgrīvas pludmale, savukārt tīrākā – Abragciema pludmale. Starp netīrākajām pludmalēm Ulme minēja arī Jūrmalas Lielupes ieteku un Papes bākas laukumu. Savukārt starp tīrākajām Rīgas Lielupes ieteku, Engures pludmali un Gaujas ieteku Baltijas jūrā.

Aglonā šodien sāksies Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki, kas kulmināciju sasniegs 14.augustā.

Veselības inspekcija aicina izvērtēt peldēšanās nepieciešamību Mežciema apkārtnes mazajos ezeros, īpaši, Dambjapurva ezerā. Šāds aicinājums izteikts, ņemot vērā sociālajos tīklos izskanējušo informāciju par gadījumiem, kad cilvēkiem pēc pedēšanās sākas ādas alerģiska reakcija. Minētajā teritorijā atrodas neoficiālās peldvietas. Veselības Inspekcija  veic ūdens monitoringu oficiālajās peldvietās, bet pašvaldības pasūta un finansē monitoringu neoficiālajās peldvietās.

Sestdien Latvijā gaiss sakarsīs līdz +33 grādiem, bet svētdiena būs par desmit grādiem vēsāka. Daudzviet gaidāms pērkona negaiss, vietām tas var būt postošs, liecina meteorologu prognozes. Nākamnedēļ, pateicoties anticiklonam, būs maz nokrišņu un dāsni spīdēs saule. Nedēļas sākumā naktis un rīti kļūs dzestrāki, nedēļas gaitā gaisa temperatūra paaugstināsies.

ASV prezidents Donalds Tramps vakar izteica pateicību Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam par ASV vēstniecības personāla izraidīšanu, norādot, ka šāds solis ļaus ietaupīt algām domāto naudu.  Kremlis ir pieprasījis ASV samazināt to diplomātisko personālu Krievijā par 755 cilvēkiem. Maskava tā reaģēja uz ASV jaunajām Krievijai noteiktajām sankcijām.

Avots:LETA