Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
09_00

Ar nodokļiem neapliekamajam pensijas minimumam būtu jābūt 280 līdz 300 eiro robežās esošo 225 eiro vietā, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” sacīja Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētājs Andris Siliņš . Viņš norādīja, ka par šo summu var diskutēt. Siliņš uzsvēra, ka ir jāatgriežas pie diskusijas par tā saucamo nepieciešamo minimumu, proti, to, kas reāli senioriem būtu nepieciešams.

 

Šobrīd netiek apsvērta doma par maksas ceļu izveidi Latvijā, šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja  “Latvijas Valsts ceļi”  valdes priekšsēdētājs Jānis Lange. Sabiedrība jau šobrīd maksā daudz vairāk, nekā līdzekļi tiek novirzīti valsts ceļiem un arī  no ekonomiskā viedokļa, Latvijā nav tādas satiksmes intensitātes, lai atmaksātos maksas ceļu ieviešana, skaidroja   Lange.

 

Koalīcijas politiķi pozitīvi vērtē  Finanšu ministrija  plānu rosināt ar nekustamā īpašuma nodokli  neaplikt vai aplikt ar samazinātu likmi noteiktu platību uz katru mājoklī deklarēto personu.  Finanšu Ministrija ir sagatavojusi priekšlikumus NĪN reformai un tuvākajā laikā tie tiks prezentēti valdībā.

 

Jaunievēlētais ASV prezidents Donalds Tramps vakar  uzstāja, ka ASV uzcels mūri uz robežas ar Meksiku, lai kontrolētu imigrāciju, un ka Meksika atlīdzinās ASV šī mūra būvniecības izdevumus. Tramps atkārtoja vēlēšanu kampaņas gaitā doto solījumu par šo mūri, kura izmaksas lēš ap 25 miljardiem dolāru. Meksikas amatpersonas tomēr ir stingri noliegušas šī mūra būvniecības izmaksu atlīdzināšanu no Meksikas puses.

Avots:LETA