Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
09_00

Ministru prezidents Māris Kučinskis  šodien  informēs ministrus par valdības rīcības plāna izpildi. Pagājušajā nedēļā, informējot  par Ministru kabineta paveikto divu gadu laikā, Kučinskis uzsvēra, ka valdība šajos gados ir nodrošinājusi stabilu tautsaimniecības izaugsmi.

Centrālā statistikas pārvalde šodien informēs par patēriņa cenu izmaiņām janvārī. Banku analītiķi prognozēja, ka patēriņa cenas šogad janvārī, salīdzinājumā ar decembri ,Latvijā varētu būt augušas par 0,1-0,6%, kas nozīmē, ka gada inflācija būs sasniegusi 2,1-2,7%.

Šodien  Aizsardzības ministrijā  parakstīs līgumu par Izraēlā ražoto dažāda veida prettanku raķešu sistēmu “Spike” iegādi 108 miljonu eiro vērtībā. Prettanku ieroču spēju attīstīšana ir viena no aizsardzības nozares prioritātēm, un prettanku raķešu sistēmas “Spike”, kas ir vienas no modernākajām, atzītas par atbilstošākajām Nacionālo bruņoto spēku operacionālajām prasībām. Prettanku raķešu sistēmas “Spike” tiek izmantotas 28 valstu armiju bruņojumā, tai skaitā Lietuvas, Polijas, Somijas un Vācijas bruņotajos spēkos. Plānots, ka tās Latvijai tiks piegādātas pakāpeniski līdz 2023. gadam.

Pirms izšķirties, vai un kā publiskot bijušās Valsts drošības komitejas  dokumentus jeb tā sauktos “čekas maisus”, Latvijas lēmumpieņēmējiem būtu lietderīgi iepazīties ar Eiropas Cilvēktiesību tiesas  spriedumiem līdzīgos jautājumos, norādīja ECT tiesnesis no Latvijas Mārtiņš Mits. Kā zināms, Latvijā vairākus gadus tiek diskutēts, vai un kā publiskot tā dēvētos “čekas maisus”. Pašlaik teorētiski politiķi ir nolēmuši tos publiskot, taču gaida vēstures ekspertu vērtējumus, kā to darīt, savukārt vēsturnieku komisijas darbs ir ieslīdzis strīdos.

Strauji attīstoties dažādām spējām, varētu būt nepieciešama diskusija par papildus finansējumu, Latvijas Televīzijas rīta raidījuā atzina aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis . Par to tiek runāts arī Lietuvā, Igaunijā un Polijā. Ministrs  cer  arī uz valsts ekonomikas attīstību, jo, augot iekšzemes kopproduktam, attiecīgi palielinātos arī nozares budžets. Bergmanis uzsvēra, ka tuvākajā laikā nozarē būtu nepieciešams palielināt personālsastāvu un domāt  par algu palielināšanu un sociālajām garantijām, lai cilvēkus noturētu.

No šodienas līdz 16.februārim Rīgā pirmo reizi norisināsies Japānas nedēļa, kuras laikā Rīgā viesosies tradicionālās kabuki dejas izrāde, kā arī notiks Japānas filmu festivāls. Japānas nedēļa tiek rīkota ar mērķi stiprināt Japānas un Latvijas savstarpējās saites, kā arī sniegt iespēju Latvijas iedzīvotājiem dziļāk iepazīt Japānas kultūru.

ASV ir atvērtas sarunām ar Ziemeļkoreju, vakar, pec olimpisko spēļu apmeklēšanas , paziņojis Savienotos Valstu viceprezidents Maiks Penss. Atvērtība sarunām iezīmētu pagrieziena punktu ASV prezidenta Donalda Trampa administrācijas politikā, kas iepriekš sarunas pieļāvusi tikai gadījumā, ja Ziemeļkoreja piekāptos attiecībā uz savu kodolieroču un ballistisko raķešu programmu.

Londonas Sitijas lidosta, kas apkalpo galvenokārt, vietējos avioreisus,  vakar vakarā tikusi slēgta, lai neitralizētu nesprāgušu Otrā pasaules kara bumbu, kas atrasta netālu esošajā Temzā. Lidosta pavēstījusi, ka Bumbas neitralizācijas darbu laikā tiks traucēta ienākošo un izejošo reisu kustība. Lidostas tuvumā slēgti arī daži ceļi.

Brisbenā, Austrālijas austrumos, vētras, krusas un zibens dēļ naktī uz pirmdienu bez elektroapgādes palikušas 60 000 mājsaimniecību. Pilsētā naktī reģistrēti aptuveni 250 000 zibens spērienu, un vēja ātrums pārsniedzis 27,7 metrus sekundē. Slikto laikapstākļu dēļ traucēta arī vilcienu satiksme un meteorologi prognozē, ka arī turpmākajās dienās Brisbenā un tās apkārtnē gaidāmas niknas vētras.

Stiprā vēja dēļ pirmdien olimpiskajās spēlēs Phjončhanā varētu tikt atceltas arī iedzīšanas sacensības biatlonā vīriešiem un sievietēm, kurās jāstartē arī Latvijas sportistiem Andrejam Rastorgujevam un Baibai Bendikai. Phjončhanā pēdējās dienās valda nepatīkami laika apstākļi, kalnos pūšot  asam vējam, kas kopā ar zemu gaisa temparatūru, kura pirmdien vietām sasniegusi -16 grādus pēc Celsija, sacensību rīkotājiem sagādā papildus problēmas.

Vēja dēļ pamatīgi iespaidots kalnu slēpošanas sacensību kalendārs, jo svētdien tika atcelts nobrauciens vīriešiem, bet pirmdien arī milzu slaloma sacensības dāmām, abus šos mačus pārceļot uz ceturtdienu, līdz ar to aizkavējot arī Kristapa Zvejnieka un Leldes Gasūnas pirmos startus Phjončhanā.

Avots:LETA