Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas-9-1

Valdība šodien lems par Valsts ieņēmumu dienesta  ģenerāldirektora vietnieces nodokļu jomā, VID Nodokļu pārvaldes direktores Daces Pelēkās apstiprināšanu par VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāju. Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola   norādīja, ka VID turpinās līdzšinējās dienesta ģenerāldirektores Ilzes Cīrules iesākto un haoss iestādē nav gaidāms.

Šodien Ministru kabinets uzklausīs Finanšu ministrijas  ikmēneša informatīvo ziņojumu par Eiropas Savienības  fondu investīciju ieviešanu. Ministrijā atzina, ka pagājušais gads ES fondu ieviešanā  bijis intensīvāks par 2016.gadu, taču šis gads solās būt vēl aktīvāks. Līdz šā gada 7.martam Centrālā finanšu un līgumu aģentūra  ar finansējuma saņēmējiem ir noslēgusi projektu līgumus par 2,6 miljardiem eiro ES fondu finansējuma, kas ir 59% no kopējā šajā periodā pieejamā ES fondu atbalsta 4,4 miljardu eiro apmērā.

Specializētās audžuģimenes, kuras būs gatavas uzņemt bērnus krīzes situācijā, bērnus līdz trīs gadu vecumam, kā arī bērnus ar funkcionāliem traucējumiem, mēnesī saņems atlīdzību vienas vai divu minimālo algu apmērā – attiecīgi šogad atlīdzība būtu no 430 līdz 860 eiro,  informēja Labklājības ministrijā. Šī gada laikā LM plāno apmācīt vismaz 100 specializētās audžuģimenes, kuras būs gatavas uzņemt bērnus krīzes situācijā.

Zemkopības ministrijā  šodien notiks Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Polijas lauksaimniecības ministru tikšanās, lai diskutētu par Eiropas Savienības  Kopējās lauksaimniecības politikas  nākotni pēc 2020. gada, sevišķu uzmanību veltot nepieciešamībai izlīdzināt tiešos maksājumus.

Apaļkoksnes cenas šobrīd ir vidēji par 30% augstākas nekā pērn marta sākumā. Asociācijas “Latvijas koks” izpilddirektors Artūrs Bukonts skaidroja, ka cenas būtiski pieauga, jo  šā gada pirmajos mēnešos bija lielas problēmas ar izejmateriālu resursu pieejamību mežizstrādes darbiem nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ. Viņš skidroja, ka apaļkoksnes cenas turpmāk būs atkarīgas no konkrētā resursa pieejamības.

Savienotās Valstis piekrīt Lielbritānijai, ka Krievija, iespējams, ir atbildīga par bijušā Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas saindēšanu Solsberi, Anglijas dienvidrietumos, paziņojis ASV valsts sekretārs Rekss Tilersons. Pirms paziņojuma izplatīšanas Tilersons telefonsarunā ar Lielbritānijas ārlietu ministru Borisu Džonsonu apsprieda izmeklēšanas gaitu un piekrita britu valdības secinājumiem, ka uzbrukumā izmantota Krievijā izstrādāta militāra nervus paralizējoša viela. Vai tā nāca no Krievijas ar Krievijas valdība zināšanu man šobrīd nav zināms,”  sacīja Tilersons .

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs vakar  paudis bažas par Lielbritānijā notikušo uzbrukumu bijušajam Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam un  par šo jautājumu sazinājies ar britu varasiestādēm. ” Šis incidents radījis lielas bažas NATO,” norādīja Stoltenbergs, piebilstot, ka jebkādas nervus paralizējošas vielas izmantošana ir drausmīga un pilnīgi nepieņemama. NATO ģenerālsekretārs ar šo paziņojumu nāca klajā pāris stundas pēc tam, kad Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja paziņoja, ka par Skripaļa un viņa meitas saindēšanu “ļoti iespējams” ir atbildīga Krievija.

Kurzemē un Zemgalē šodien turpinās straujš ūdens līmeņa kāpums upēs, tas sācies arī daudzviet Vidzemē un Latgalē. Straujākais ūdens līmeņa kāpums – par pusotru metru – aizvadītajā diennaktī reģistrēts Lielupes pietekā Svētē pie Ūziņiem. Tas paaugstinās arī citās Lielupes pietekās un pašā Lielupē, vietām sāk applūst palienes. Ūdens līmeņa svārstības Mūsā pie Bauskas liecina par iespējamu ledus sakustēšanos. Vairākās Kurzemes upēs ūdens līmenis kopš pagājušās nedēļas cēlies par vairāk nekā metru, bet pagaidām visās upēs tas ir zem pērnā gada rudenī un decembrī sasniegtā maksimuma.

Šorīt gaisa temperatūra Latvijā ir no +1 grāda Kolkā līdz +7  Rucavā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra  informācija. Aizvadītajā diennaktī valsts lielākajā daļā nokusis sniegs, vienlaidu sniega sega saglabājas galvenokārt tikai valsts austrumu un  ziemeļaustrumu novados. Augstākā gaisa temperatūra Eiropā vakar bija +24 grādi vietām Balkānos, Itālijā un Kiprā. Zemākā aizvadītajā  -32 grādi kalnos Zviedrijas ziemeļos.

Aukstums, kas Latvijā atgriezīsies tuvākajās dienās, var turpināties līdz pat aprīlim, liecina jaunākā  prognoze. Sals nebūs tik stiprs kā marta sākumā, tomēr vairākās naktīs  temperatūra noslīdēs zem -10..-15 grādiem. Aukstākajos periodos arī visas dienas garumā gaisa temperatūra ēnā saglabāsies nedaudz zem nulles.

Divās olimpiskajās spēlēs startējušais Latvijas šorttrekists Roberto Puķītis vakar paziņoja, ka turpmāk vairs nepārstāvēs savu dzimteni, jo viņam esot divi piedāvājumi no citām valstīm, vienu no tiem latvietim pieņemot. Sportists neslēpj, ka  valsts piederību mainīs, jo viņam ir interešu konflikts ar Latvijas Olimpiskās komitejas  prezidentu Aldonu Vrubļevski, kā arī ar Latvijas šorttreka treneri Evitu Krievāni. Puķītis norāda,  ka viņš ir labākais Latvijas šorttrekists, bet konflikta dēļ ar Krievāni nav bijis Latvijas stafetes komandā Eiropas čempionātā. Gala lēmumu par pilsonības pieņemšanu Puķītis sola aprīļa beigās.

Avots:LETA