Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_09_3

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība vērsusies Eiropas Komisijā , norādot uz izglītības nozares likumu neievērošanu, veidojot 2019.gada budžetu.
Arodbiedrība norāda, ka, veidojot valsts budžetu, nav ņemti vērā un īstenoti vairāki izglītības un zinātnes likumi. Tā arī informēja EK par 20.martā gaidāmo protesta akciju, kurā pulcēsies vismaz 2500 izglītības un zinātnes nozares darbinieku, aicinot Saeimas deputātus, izskatot 2019.gada valsts budžetu, ievērot Izglītības likumu un pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku, kas paredz palielināt pedagogu zemākās mēneša darba algas likmi no 710 uz 750 eiro ar šī gada 1.septembri.

Saeimas atbildīgā komisija šodien turpinās skatīt pirmo ekonomikas ministram Ralfam Nemiro adresēto pieprasījumu saistībā ar elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponenti .
Saeima šā gada 10.janvārī uzdeva EM atcelt OIK ar šā gada 31.martu. EM ir sagatavojusi grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā obligātā iepirkuma komponentes (OIK) atcelšanai un marta beigās to iesniegs Ministru kabinetā.

Cita Saeimas komisija turpinās skatīt grozījumus Darba likumā, kas paredz iespēju par virsstundu darbu maksāt 50%, ja tiek slēgta ģenerālvienošanās nozarē par atalgojumu.
Valsts prezidents Raimonds Vējonis pērn šos grozījumus Saeimai nodeva otrreizējai caurlūkošanai, jo, viņaprāt, valstij ar likumu jāgarantē taisnīgas iespējas visiem, un, apkarojot ēnu ekonomiku vienā nozarē, nedrīkst nelabvēlīgākā situācijā nostādīt citas nozares darba devējus un darbiniekus.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce šodien dosies reģionālajā vizītē uz Kuldīgu, Brocēniem un Saldu, lai diskutētu par administratīvi teritoriālo reformu.
Vizītes laikā plānota tikšanās ar pašvaldību deputātiem, uzņēmējiem un iedzīvotājiem, lai uzzinātu viņu viedokli un redzējumu par reformu.
Šādas vizītes Latvijas novados paredzētas arī laika posmā no jūnija līdz septembrim.

Rīgas reģionā vakar aptuveni divas reizes palielinājies avāriju skaits. Līdz plkst.20 saņemti 145 izsaukumi uz ceļu satiksmes negadījumiem, informēja VP.
Pēc septiņiem negadījumiem cietušajiem bija nepieciešama mediķu palīdzība.
Tomēr smagu avāriju vakar nav bijis.

Pēc Satversmes tiesas sprieduma normatīvie akti vairs neparedz pienākumu regulāri publicēt amatpersonu atalgojumu ar viņu vārdiem, tāpēc atsevišķi Saeimas deputāti apsver iespēju pilnveidot regulējumu.
Saeimas Juridiskā biroja vadītāja Dina Meistere gan uzsvēra, ka iedzīvotājiem joprojām ir tiesības iegūt informāciju par attiecīgās amatpersonas vai darbinieka vārdu un uzvārdu un saņemto atalgojumu, prasot to Informācijas atklātības likuma kārtībā, tajā skaitā sniedzot attiecīgu pamatojumu.
Ministru kabinetam saskaņā ar likumu ir tiesības izdot noteikumus, noregulējot jautājumu par kārtību, kādā veidā tiek publiskota informācija par amatpersonu darbinieku atalgojumu.

No šodienas līdz 10.aprīlim norisināsies Rīgas teritorijas plānojuma līdz 2030.gadam pilnveidotās versijas sabiedriskā apspriede.
28.martā Rīgas domē notiks arī publiskā sanāksme, kur iedzīvotāji varēs uzdot visus interesējošos jautājumus par plānojumu.
Patlaban spēkā ir Rīgas teritorijas plānojums 2006.-2018.gadam un tad darbosies līdz brīdim, kad tiks apstiprināts jaunais plānojums.

Lielbritānijas parlaments vakar atkārtoti noraidījis premjerministres Terēzas Mejas panākto “Breksita” vienošanos.
Pēc vienošanās noraidīšanas šodien paredzēts balsojums par aiziešanu no Eiropas Savienības (ES) 29.martā bez vienošanās.
Ja deputāti, kā prognozēts, noraidīs arī bezvienošanās “Breksitu”, tad dienu vēlāk viņiem tiks dota iespēja balsot par “Breksita” sarunu pagarināšanu.

Uz Skotijas un visas Lielbritānijas augstākā kalna Nevisa vakar nogruva sniega lavīna, kurā gājuši bojā trīs cilvēki un viens ievainots.
Neilgi pēc lavīnas ārkārtas situāciju darbinieki tika izsaukti uz kalna virsotni. Policija paziņoja, ka turp bija devusies alpīnistu grupa, kuras atrašanās vieta vēl nav zināma.
Uz šo rajonu tika nosūtīti glābšanas helikopteri un sanitārās lidmašīnas, un glābšanā iesaistījās arī vietējie brīvprātīgie.
Neviss ir populārs tūrisma objekts. Šo kalnu apmeklē vairāk nekā 100 tūkstoši cilvēku gadā.

ASV Federālās aviācijas pārvalde paziņojusi, ka pagaidām nav atradusi iemeslu, lai pārtrauktu komerciālos lidojumus ar aviolaineriem “Boeing 737 MAX”.
Pārvaldes eksperti atrodas Etiopijas aviokompānijas lidmašīnas “Boeing 737 MAX ” avārijas vietā Etiopijā un turpina analizēt visus pieejamos datus un informāciju, ko sniegušas aviokompānijas un piloti.
Savukārt Eiropas Aviācijas drošības pārvalde vakar paziņoja, ka slēdz Eiropas Savienības gaisa telpu šī modeļa aviolaineriem , ņemot vērā pēdējā laikā Etiopijā un Indonēzijā notikušās lidmašīnu katastrofas.
Aarī daudzas valstis ārpus Eiropas piesardzības nolūkos pārtraukušas lidojumus ar “Boeing 737 MAX 8”, tostarp Ķīna, Turcija, Indonēzija, Austrālija un Apvienotie Arābu Emirāti.

Aizvadītajā naktī zemākā gaisa temperatūra Latvijā reģistrēta starptautiskajā lidostā “Rīga”, kur termometra stabiņš noslīdēja līdz -14 grādiem, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.
Temperatūra naktī bija no -2 grādiem Ainažos līdz -12 grādiem Mērsragā.
No rīta vietām valsts centrālajā un austrumu daļā gaisa temperatūra svārstās ap -10 grādiem.
Valsts dienvidrietumu daļā, tai skaitā Jelgavā, kā arī vietām Latvijas austrumos nav sniega segas. Pārējo valsti sedz 0-7 centimetrus plāna sniega kārta, savukārt Alūksnē un Rīgā, kā arī vietām galvaspilsētas apkaimē ir 10-14 centimetru sniega.

Avots:LETA