Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas-9-1

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja  priekšnieks Jēkabs Straume šodien Rīgā  tiksies ar kompānijas “Facebook” pārstāvjiem. KNAB iepriekš sāka komunikāciju ar lielāko sociālo tīklu turētājiem jautājumā par partiju reklāmām un kampaņām internetā, proti, vai sociālajos tīklos ir iespējama apmaksāta politiska aģitācija.

Attiecībā uz VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs”  gada sākumā KNAB ir ierosināts kriminālprocess par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā un krāpšanu personu grupā, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” atzina KNAB priekšnieks Jēkabs Straume. Viņš nekomentēja, vai tas ir saistīts ar kādiem uzņēmuma iepirkumiem, kā izskanējis publiski. Vienlaikus viņš atklāja, ka kriminālprocesā ir atsevišķas personas, kurām ir noteikts statuss- persona pret kuru sākts kriminālprocess. Kā ziņots, 4.aprīlī KNAB veica kratīšanu Latvijas Autoceļu Uzturētājs birojā..

Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča iespējamās kukuļņemšanas lieta prokuratūrā varētu nonākt dažu mēnešu laikā, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” pieļāva KNAB priekšnieks Jēkabs Straume. Viņš  norādīja, ka izmeklētāji strādā atbilstoši plānam un nav indikāciju par “aizķeršanos” izmeklēšanas procesā.

“Gaiļezera” slimnīcā, kas ir Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas sastāvdaļa, nākamajā gadā tiks sākta 1.korpusa rekonstrukcija. Daudzās slimnīcas nodaļās nopietns remonts nav bijis jau vairākus gadu desmitus. Lai slimnīca varētu uzņemt pacientus arī remontu laikā un neciestu ārstniecības kvalitāte, 1. korpusā izvietotās nodaļas  tiks pārvietotas uz citām telpām gan stacionārā “Gaiļezers”, gan citos Austrumu slimnīcas stacionāros.

Labklājības ministrija  ir kardināli mainījusi audžuģimeņu statusu un tagad gatavo likuma izmaiņas arī attiecībā uz adopciju, lai pabalsts par adoptētu bērnu būt tikpat liels kā pabalsts audžuģimenēs, laikraksta “Neatkarīgā” organizētā diskusijā teicis labklājības ministrs Jānis Reirs . Viņš solījis, ka būs arī cita veida pozitīvas izmaiņas attiecībā uz adopciju.

Nākamnedēļ Latvijā uz atsevišķiem autoceļiem varētu sākt atcelt ieviestos transporta masas ierobežojumus,  intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” prognozēja “Latvijas valsts ceļi” valdes priekšsēdētājs Jānis Lange.  Šobrīd Latvijā uz vairāk kā 1000 ceļu posmiem ieviesti autotransporta masas ierobežojumi, bet  slēgti seši ceļu posm. Slēgtos ceļu posmus paredzēts sakārtot līdzko tas būs iespējams.  Lange informēja, ka šogad remontdarbi  gaidāmi uz ceļu posmiem apmēram 1200 kilometru garumā.

Šodien  notiks ikgadējā ceļu nozares speciālistu konference, kuras laikā spriedīs par valsts autoceļu tīkla nākotnes izaicinājumiem un satiksmes drošību. Konferencē dalību pieteikuši vairāk nekā 250 dalībnieku, viņu vidū būs ceļu nozares speciālisti, pašvaldību vadītāji, ceļu būvniecības uzņēmumu vadītāji, valsts pārvaldes un ārvalstu ceļu administrāciju pārstāvji.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs rosina amatpersonām liegt trīs gadus ieņemt amatu uzņēmumā, pret kuru amatpersona iepriekš pārstāvēja valsti tiesā. Minētais priekšlikums ietverts grozījumos likumā par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā, kas iesniegts izskatīšanai Ministru kabineta komitejā.

Deputāti no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas šodien pulcēsies Saeimā, lai spriestu par Baltijas Kultūras fonda izveidi un tā finansēšanas iespējām .Kopīgs fonds  ļaus spēcināt Latvijas, Igaunijas un Lietuvas sadarbību kultūras jomā, kā arī palīdzēs popularizēt Baltijas kultūru starptautiskā līmenī.

Šodien sanāks 8.Jauniešu saeima, un tās dienaskārtības centrālais jautājums būs Latvijas nākotnes veidošana. Parlamentā jaunieši strādās četrās nozaru komisijās. Kandidēt uz Jauniešu saeimu varēja ikviens jaunietis vecumā no 15 līdz 20 gadiem, virtuālajās vēlēšanās piesakot savu ideju.

ASV prezidents Donalds Tramps pēc Nacionālās drošības padomes sēdes vēl nav pieņēmis “galīgo lēmumu”, kā reaģēt uz iespējamo ķīmisko ieroču pielietošanu Sīrijā.  ASV amatpersonas “turpina izvērtēt izlūkošanas informāciju” un “iesaistītas sarunās ar partneriem un sabiedrotajiem”. Naktī uz piektdienu Trampam paredzēta telefonsaruna ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu un Lielbritānijas premjerministri Terēzi Meju.

Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs vakar aicināja 5.maijā – divas dienas pirms prezidenta amatā pārvēlētā Vladimira Putina inaugurācijas – rīkot protesta demonstrācijas visā valstī. Opozīcijas protestos pirms Putina iepriekšējās inaugurācijas 2012.gadā izraisījās sadursmes ar policiju, vairāki desmiti cilvēku tika aizturēti, bet dažiem protestētājiem piespriesti līdz pat četriem gadiem cietumā. Navaļnijs, kuram varasiestādes neļāva startēt vēlēšanās, savus atbalstītājus aicināja balsojumu boikotēt.

Vācijā dzīvojošo ārvalstnieku skaits pērn  pieaudzis par aptuveni 5,8%, sasniedzot desmitarpus miljonus, liecina  Federālā statistikas biroja dati. Kamēr sarucis patvēruma meklētāju skaits, kas ierodas no ārpus Eiropas Savienības esošajām valstīm, pieaudzis imigrantu skaits no Austrumeiropas valstīm. Straujāk nekā iepriekš tas audzis no Polijas, Rumānijas un Bulgārijas un Vācijā dzīvojošo austrumeiropiešu skaits pērn  pieaudzis par 12,5%.

Nedēļas izskaņā Latvijā saradīsies mākoņi, gaidāms arī lietus un migla, bet sestdien valsts lielākajā daļā vēl saglabāsies saulains laiks un gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +16…+21 grādam. Vēsāks laiks saglabāsies Rīgas līča  Kurzemes piekrastē. Naktī uz svētdienu un svētdien jau daudzviet Latvijā iespējams īslaicīgs lietus, kā arī migla, nedaudz pazemināsies gaisa temperatūra. Lietus un migla iespējama arī pirmdien. Sagaidāms, ka nākamnedēļ no jauna pastiprināsies anticiklona ietekme, tādēļ  nokrišņu būs maz.

Avots:LETA