Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas-9-1

Ugunsgrēks, kas svētdien izcēlās Ādažu poligonā, ir ierobežots, līdz ar to liesmas tālāk vairs neizplatās, tomēr pilnīga tā likvidēšana varētu prasīt daudzas dienas, prognozē  Valsts meža dienestā. Ja nebūs lietus, tad pilnīga ugunsgrēka likvidēšana varētu prasīt pat nedēļu vai vairāk. Jau informējām, ka  degusi 770 hektāru liela platība.

Jūrmalā šodien  notiks Bijušās Latvijas PSR Valsts drošības komitejas  zinātniskās izpētes komisijas konference, kurā tiks prezentēti tās jaunākie pētījumi un divas atskaites par līdz šim paveikto. Līdzās komisijas dalībniekiem pasākumā piedalīsies arī referenti no Vācijas, Ukrainas un Moldovas.

Saeimas  komisija šodien  lems par iedzīvotāju iniciatīvu, kas paredz 2.līmeņa pensiju uzkrājuma mantošanu. Izskatīšanai Saeimā ir nonākusi iniciatīva par iespēju mantot otrā pensiju līmeņa uzkrājumus, kas portālā “Manabalss.lv” savākusi vairāk nekā 10 000 iedzīvotāju parakstu.

“ABLV Bank”, kurai Finanšu un kapitāla tirgus komisija  atļāvusi īstenot kontrolētu pašlikvidācijas plānu, līdz 2020.gada beigām plāno izmaksāt 95% noguldījumu. Bankā  uzsvēra, ka kreditoru naudas izmaksa tiks rūpīgi izvērtēta, tostarp no auditorfirmas puses un FKTK. Plānots, ka “ABLV Bank” likvidācijas process varētu ilgt aptuveni piecus gadus.

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestam  tiks piešķirti papildu līdzekļi “ABLV Bank” pašlikvidācijas procesa uzraudzībai, intervijā Latvijas Radio sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola . Viņa skaidroja, ka Kontroles dienestam  resursi tiks piešķirti, lai  var noalgot profesionālus konsultantus, kas palīdzētu veikt darbu “ABLV Bank” pašlikvidācijas procesā, neesot atkarīgiem no pašas bankas izvēlētiem likvidatoriem un konsultantiem.

Latvijas mērķis ir atjaunot starptautiski iedragāto finanšu reputāciju un atgūt norēķinus ASV dolāros, tāpēc arī “ABLV bankas” pašlikvidācijas procesam valsts ir pievērsusi pastiprinātu uzmanību, šorīt sacīja premjers Māris Kučinskis . Politiķis uzsvēra, ka ASV paziņojumi par “ABLV banku” pamatīgi satricināja Latvijas finanšu sistēmu, no kā vēl ilgi būs grūti atgūties. Tā kā valsts mērķis ir atgūt ASV dolāru norēķinus, tad par procesu padziļināta informācija sniegta ASV pusei, skaidroja premjers.

ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs nākamnedēļ ieradīsies Krievijā, kur viņš tiksies ar prezidentu Vladimiru Putinu un Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu, lai apspriestu konfliktu Sīrijā un citas globālas problēmas. Viņš tiks   pieņemts audiencē pie Krievijas Pareizticīgo baznīcas vadītāja patriarha Kirila. ANO ģenerālsekretārs plānojis apmeklēt  arī  vienu no Pasaules kausa futbolā izcīņas spēlēm, otrdien paziņoja ANO preses sekretārs Stefans Dižarriks. Gutērrešs 18.jūnijā apmeklēs Somiju, 19. – Norvēģiju, bet 20. un 21.jūnijā – Krieviju.

Krievijā gaidāmajā Pasaules kausa izcīņā par drošību rūpēsies policisti no 33 valstīm.  Pasākumā darbosies policisti no visām 32 turnīra dalībniecēm, kā arī no Kataras, kur četrgades nozīmīgākais forums futbolā norisināsies 2022.gadā. Drošības ziņā Pasaules kauss Krievijā tiek gaidīts ar bažām, jo tajā iespējams angļu, krievu un poļu futbola huligānu vardarbības uzliesmojums. Pasaules kauss Krievijā sāksies rīt un noslēgsies 15.jūlijā.

Eiropas Parlaments  aicinājis savus likumdevējus un darbiniekus rādīt piemēru pārējiem Eiropas Savienības  pilsoņiem un, sākot no nākamā gada, vairs nedzert ūdeni, kas pildīts plastmasas pudelēs, bet  izveidot EP ēkās dzeramā ūdens strūklaku tīklu. Šis lēmums ir daļa no plašākas ES un starptautiskās sabiedrības iniciatīvas samazināt plastmasas atkritumu daudzumu okeānos, kur, kā aplēsts, ik gadu nonāk astoņi miljoni tonnu šādu atkritumu. EP pasākumos, kas notiek Briselē un Strasbūrā, pagājušajā gadā tika patērēts miljons ūdens pudeļu.

Vētras Austrijas austrumu daļā vakar  izraisīja plūdus un viens  cilvēks gāja bojā , kad viņam parkā uzkrita koks. Štīrijā apmēram 14 000 mājsaimniecību īslaicīgi palika bez elektrības. Neinkirhenes apriņķī varas iestādes izsludināja ārkārtas stāvokli. Vairāk nekā 500 ugunsdzēsēju tika nosūtīti uz rajoniem, kur upes izgāja no krastiem, applūda ceļi un plūdi iesprostoja iedzīvotājus viņu mājās.

Teju visā Latvijā saglabājas mitruma trūkums, lielākais sausums turpinās Kurzemē, īpaši labāka situācija nav arī Zemgalē un Rīgā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra  dati. Pāvilostā un Ventspilī kopš maija pēdējo 40 dienu lietus summa ir nepilni divi milimetri jeb nepilni divi litri kvadrātmetrā. Vairāk lijis Vidzemē, Latgalē un Sēlijā. Daugavpuilī  pēdējo 40 dienu nokrišņu summa  sasniedz pat 63 milimetrus. Jūnijā visvairāk nokrišņu pagaidām bijis Ziemeļvidzemē. Šī gada maijs Latvijā bija vissiltākais un desmitais sausākais novērojumu vēsturē.

Tuvākajās dienās Latvijā paaugstināsies gaisa temperatūra, svētdien un nākamās nedēļas sākumā tā var sasniegt +30 grādu atzīmi, prognozē sinoptiķi. Mākoņu daudzums būs neliels un mainīgs, vietām gaidāms īslaicīgs lietus un pērkona negaiss. Atbilstoši pašreizējai  prognozei nākamās nedēļas gaitā kļūs vēsāks, Jāņos gaisa temperatūra var nebūt augstāka par +18..+23 grādiem, iespējams īslaicīgs lietus un pērkons.

Avots:LETA