Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
09_00

 

Ceturtdienas vakarā Jaunās konservatīvās partijas  rīkotās tautas sapulces dalībniekus uzrunāja arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis, atkārtoti aicinot “oligarhu sarunu” dalībniekus pašus vērtēt savu politisko atbildību, taču tika izūjināts un asi kritizēts, pieprasot no prezidenta skaidrāku un stingrāku nostāju pret “oligarhu sarunās” iesaistītajām personām.

“Nordea” un “DNB” apvienotā banka “Luminor” darbu plāno sākt šogad 1.oktobrī, piecu gadu laikā Baltijā iegūstot 20% tirgus daļu. Plānots, ka jaunās bankas galvenā mērķauditorija būs vietējie uzņēmumi un iedzīvotāji, kurus interesē ieguldījumi.

Lai atrastu piemērotu mitekli vienam patvēruma meklētājam, sociālajiem darbiniekiem nākas klātienē apskatīt aptuveni 20 dzīvokļu, šorīt raidījumā “900 sekundes” pastāstīja ar patvēruma meklētājiem strādājošās biedrības “Patvērums “Drošā māja”” vadītāja Sandra Zalcmane.  Viņa atzina, ka  kopumā no īrniekiem-patvēruma meklētājiem saimnieki vairs nevairās tik ļoti kā agrāk. Dažas pozitīvas tendences  vērojamas arī patvēruma meklētāju nodarbinātībā – arvien vairāk uzņēmēju ir gatavi dot darbu patvēruma meklētājam ar pavisam minimālām latviešu valodas zināšanām, ļaujot tās pilnveidot laika gaitā.

No šodienas Viļņas starptautiskā lidosta tiks slēgta saistībā ar skrejceļa rekonstrukcijas darbiem .Gandrīz visi lidmašīnu reisi rekonstrukcijas laikā tiks pārcelti uz Kauņas lidostu, tostarp Latvijas nacionālās aviokompānijas “airBaltic” lidojumi.  Viļņas starptautiskā lidosta tiks slēgta uz 35 dienām.

NATO un Krievijas padomes sēdē Briselē Krievijas puse vakar informējusi aliansi par rudenī gaidāmajās mācībās “Zapad” iesaistīto karavīru, lidmašīnu un kuģu skaitu,  paziņojis NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs, vienlaikus brīdinot Maskavu, ka tai jāpilda savas saistības. Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas  Vīnes dokuments nosaka, ka gadījumā, ja mācībās iesaistīto karavīru skaits pārsniedz 9000,  par to savlaicīgi jāinformē pretējā puse, savukārt ja tas ir lielāks par 13 000, tajās obligāti jāpieaicina visu EDSO valstu novērotāji. NATO ģenerālsekretārs norādījis, ka šāds progress attiecībās viņu priecē, taču atgādinājis, ka “saskaņā ar agrāko pieredzi ir pilnīgs pamats domāt, ka būs iesaistīti krietni lielāki spēki, nekā oficiāli paziņots”.

Zviedrijā vakar  remonta laikā sagruva  tilts un katastrofā  ievainoti 16 cilvēki. Tilts atradās Ludvikas pilsētā Zviedrijas centrālajā daļā un  veda pāri dzelzceļa līnijai.  Pēc tā sagrūšanas tika atcelta vilcienu satiksme. Tilta renovāciju bija paredzēts pabeigt līdz rudenim.

Berlīnes Valsts opera  paziņojusi, ka ar gandrīz četru gadu novēlošanos pēc septiņus gadus ilgās “trimdas” pagaidu mītnē tā šodien sāks pārvākšanos uz savu restaurēto vēsturisko ēku. Tā atrodas pašā Berlīnes centrā Unter den Linden bulvārī, un tās restaurācijas  izmaksas sasniedza 400 miljonus. Decembrī operas nams svinēs savu 275.jubileju.

Saules ultravioletā radiācija pakāpeniski samazinās, tomēr dienas vidū tā arvien ir augsta. Ultravioletās radiācijas indekss dienas vidū paaugstināsies līdz sestajam, valsts dienvidos īslaicīgi arī līdz septītajam līmenim. Jūnija otrajā pusē Rucavā, kas ir vienīgā vieta, kur Latvijā veic ultravioletā starojuma mērījumus, indekss brīžiem pakāpās nedaudz virs astotā līmeņa, bet nesasniedza pagājušā gada 22.jūnijā reģistrēto rekordu – 8,4 punktus.

Avots:LETA