Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_09_4

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis  un Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš šodien tiksies ar Itālijas bruņoto spēku komandieri ģenerāli Klaudio Graciano, kurš uzturas divu dienu darba vizītē Latvijā. Puses pārrunās reģionālo drošības situāciju, kā arī Latvijas un Itālijas sadarbību aizsardzības jomā, tostarp Itālijas bruņoto spēku dalību Latvijā izvietotajā NATO daudznacionālajā kaujas grupā.

Šodien noslēdzas pieteikumu iesniegšana Valsts kancelejas 17. augustā izsludinātajā konkursā uz Valsts ieņēmumu dienesta  ģenerāldirektora amatu.

Šodien Latvijas Bankas prezidenta vietniece Zoja Razmusa sniegs vērtējumu ekonomiskajai situācijai eirozonā un Latvijā.  Razmusa informēs arī  par nacionālās bankas darbību pēdējos mēnešos.

Vairāk nekā 60 vietās visā Latvijā šodien norisināsies Eiropas kultūras mantojuma dienu pasākumi, kas šogad aicinās izzināt valsts dibināšanas vēsturi. Eiropas kultūras mantojuma dienas ir viens no nozīmīgākajiem ikgadējiem notikumiem Eiropā, kuru laikā 50 kultūras konvencijas dalībvalstīs no augusta līdz oktobrim norisinās tematiski, mantojuma vietu saimnieku, entuziastu un speciālistu rīkoti kultūras pasākumi, no kuriem galvenie ir bez maksas.

Trijās ASV Masačūsetsas štata pilsētās uz ziemeļiem no Bostonas vakar notika plaša iedzīvotāju evakuācija pēc ugunsgrēkiem un gāzes eksplozijām, kurās ievainoti vismaz seši cilvēki. Masačūsetsas štata policija paziņoja, ka ir atbildējusi uz 70 ziņojumiem par ugunsgrēkiem, eksplozijām un gāzes smaku plašā zonā. Varas iestādes atslēdza strāvu tūkstošiem gāzes mērītāju, un visu triju pilsētu iedzīvotāji tika lūgti nekavējoties evakuēties. Par negadījuma cēloni ziņu pagaidām nav.

Cauruļvadu rekonstrukcijas dēļ  nedēļas nogalē, t.i. no šodienas plkst.20 līdz 17.septembra plkst.6 Rīgā būs slēgta transportlīdzekļu satiksme Tērbatas ielā. Satiksme būs slēgta Tērbatas ielas krustojumā ar Bruņinieku ielu virzienā uz Matīsa ielu.

Āfrikas cūku mēris  ir sasniedzis Rietumeiropu, ceturtdien apstiprināja amatpersonas pēc šīs slimības konstatēšanas mežacūkai Beļģijā, Francijas un Luksemburgas robežu tuvumā. Saslimšanas gadījumus apstiprināja Lauksaimniecības ministrija Vācijā, kuras robeža ir tikai 60 kilometru attālumā no saslimušās mežacūkas atrašanas vietas. Šī slimība nav kaitīga cilvēkiem, bet ir ļoti bīstama cūkām, un mājas cūku novietnē, kurā ĀCM konstatēts, ir jānokauj viss ganāmpulks. Cūkkopjus biedē ĀCM uzliesmojumi, kas var novest pie eksporta ierobežojumiem un ar tiem saistītiem finansiāliem zaudējumiem. Līdz šim ĀCM vīruss bija konstatēts astoņās Eiropas Savienības  austrumu dalībvalstīs, ieskaitot Latviju, kā arī Ukrainā un Krievijā.

Nīderlandē ir tikuši aizturēti divi Krievijas spiegi, kuri devās uz Šveices laboratoriju, kas izmeklē Krievijai izteiktās apsūdzības dubultaģenta Sergeja Skripaļa saindēšanā, vakar vakarā ziņoja Šveices un Nīderlandes laikraksti savās interneta vietnēs. Šie spiegi, kas nav Skripaļa saindēšanā aizdomās turētie, pavasarī tika aizturēti un nosūtīti atpakaļ uz Krieviju. Atsaucoties uz izmeklēšanai tuviem anonīmiem avotiem, laikraksts ziņoja, ka  spiegiem bijis aprīkojums, lai ielauztos laboratorijas datortīklā.

Ņemot vērā Lielbritānijā martā notikušo uzbrukumu ar nervus paralizējošo vielu “Novičok” bijušajam Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam un viņa meitai Jūlijai, ASV drošības dienesti pārbauda , kā tiek garantēta drošība uz Rietumiem pārbēgušajiem un ASV dzīvojošajiem bijušajiem Krievijas drošības struktūru darbiniekiem. Amerikāņu puse uzskata, ka pēdējo gadu laikā Krievijas specdienesti spējuši izsekot vairākus Krievijas pilsoņus, kas iepriekš strādājuši ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes  labā un ASV iekļauti bijušo izlūku aizsardzības programmās.

Vācijas uzņēmums “Volkswagen” nākamajā gadā pārtrauks slavenās vabolīšu formas automašīnu ražošanu. Tomēr pircējiem vēl tiks piedāvāti 2  pēdējie šo mašīnu modeļi.  Kompānija nākotnē plāno attīstīt elektromobiļu un ģimenēm domātu, lielāku automašīnu ražošanu, un vabolītes neiederas attīstības koncepcijā. Slavenās automašīnas pirmā versija tika izstrādāta vēl nacistiskajā Vācijā . Popularitāti Amerikas kontinentā tā ieguva pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados, un Meksikā un Brazīlijā sākotnējā modeļa ražošana turpinājās vēl mūsu gadsimtā.

Avots:LETA