Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
09_00

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība  nav gatava atkāpties no prasības pedagogu minimālo darba samaksu piecu gadu laikā celt līdz 900 eiro. Arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga uzskata, ka patlaban pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafikā iekļautās summas jau ir kompromiss, no kura arodbiedrība neatkāpsies. Viņasprāt, ja atalgojuma palielinājumu, pateicoties ekonomikas izaugsmei, saņem ierēdniecība un valsts pārvaldes aparāts, tad atalgojuma automātisks kāpums būtu jāparedz arī citiem publiskajā sektorā strādājošajiem, tostarp pedagogiem.

Šodien Rīgā notiks Latvijas un Krievijas Ārlietu ministriju regulārās politiskās konsultācijas, kuru laikā tiks pārrunāti divpusējie un aktuālie starptautiskās politikas jautājumi.

Saeimas  komisija šodien sāks skatīt Tieslietu ministrijas  izstrādāto Sejas aizsegšanas ierobežojuma likumprojektu, kas noteiktu ierobežojumus publiskās vietās nēsāt seju aizsedzošus apģērbus.

Tiesa šodien skatīs bijušo Rīgas cirka ēkas īpašnieču Sarmītes Bīviņas un Birutas Kreiles prasību, saistībā ar valdības piešķirto kompensāciju 297, 7 tūkstošu  eiro apmērā, ar kuu bijušās īpašnieces nav apmierinātas. Viņas turpina uzturēt pieprasījumu par vairāk nekā vienu miljonu eiro.

Saņemot nacionālo kino balvu “Lielais Kristaps” par labāko spēlfilmu – 1941.gada deportācijām veltīto “Melānijas hroniku”, arī  filmas režisors Viesturs Kairišs aicināja atvērt tā dēvētos “čekas maisus”. Režisors gan atzina, ka daudzi “čekas maisos” ir nokļuvuši pret savu gribu, pašiem par to nezinot, tāpēc sabiedrībai jāapņemas neveikt “raganu medības”.

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību drošības jostu nozīmei brauciena laikā, starptautiskais pasažieru pārvadātājs kompānija “Lux Express” šodien sāk kampaņu “Piesprādzē rītdienu!”.  Tās laikā prezentēs pasažieru aptaujas rezultātus un komentēs kopējo situāciju autobusu drošības aprīkojumā un  stāstīs par biežāk sastopamajiem stereotipiem un patieso situāciju attiecībā uz drošību autobusos un transportlīdzekļos kopumā.

Nebanku kreditētāji jaunos aizdevumos šogad varētu izsniegt 570-590 miljonus eiro, uzskata Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas vadītājs Gints Āboltiņš. “Ekonomikā vērojama izaugsme, cilvēki ir pārliecināti par savu darbavietu un ienākumiem. Tā rezultātā iedzīvotāji ir arī gatavāki  lielākiem pirkumie, skaidro Āboltiņš. Viņš arī norādīja, ka pēdējo gadu laikā kredītu atmaksas kvalitāte ir būtiski uzlabojusies.

Šodien Daugavpils cietoksnī svinīgi tiks atklāts atjaunotais piemineklis  Latvijas Brīvības cīņās kritušajiem  karavīriem. Piemineklis atrodas Daugavpils cietokšņa komandanta dārzā un tika svinīgi atklāts 1924.gadā. Šī bija viena no retajām piemiņas vietām Latvijā, kas veltīta Brīvības cīņām un nebija atjaunota.

Pēc visai strauja kāpuma iepriekšējās trīs dienās šodien daļā Latvijas upju ūdens līmenis pazeminās, citviet vēl paaugstinās, liecina Latvijas  meteoroloģijas centra informācija. Ventā pie Kuldīgas ūdens  bija pakāpies par 2,2 metriem,  bet kopš vakar vakara  krities par 20 centimetriem. Arī citās Kurzemes upēs ūdens līmenis pārsvarā pazeminās vai arī tā kāpums mitējies. Ūdens līmenis krītas Ogres lejtecē, kur tas bija cēlies par aptuveni metru. Tuvākajā nedēļā visā valstī brīžiem gaidāmi nokrišņi,  stiprāks lietus prognozēts Kurzemes rietumos.

Avots:LETA