Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas-9-1

“Vienotības” Saeimas frakcijas deputāti šodien tiksies ar veselības ministri Andu Čakšu , lai iztaujātu viņu par obligātās veselības apdrošināšanas ieviešanu. “Vienotība”  vēlas apliecinājumu, ka tās ieviešana nebūs “e-veselība Nr.2” un  sagaida no ministres skaidru atbildi , vai no nākamā gada 1.janvāra obligātā veselības apdrošināšanas sistēma sāks strādāt.

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem pērn  ēnu ekonomika Latvijā ir pieaugusi, intervijā Latvijas Radio sacīja  Ēnu ekonomikas indeksa Baltijas valstīs līdzveidotājs Arnis Sauka. Viņaprāt, vislielākā problēma ir aplokšņu algas, ar kuru esot vissarežģītāk cīnīties. Šāda situācija vērojama ne tikai Latvijā, bet arī citās Baltijas valstīs.  Sauka norādīja, ka arī Igaunijā un Lietuvā ēnu ekonomika pieaug, turklāt Igaunijā šāda situācija vērojama jau pēdējos trīs gadus.

Drošības policijas  izmeklētajā kriminālprocesā par Latvijas Krievu savienības  rīkoto sapulci pret pakāpenisko pāreju uz mācībām latviešu valodā figurē piecas personas. Aizdomās turētajam prokrieviskajam aktīvistam Vladimiram Lindermanam tiesa kā drošības līdzekli noteikusi apcietinājumu. Savukārt vēl četras  ir  personas, pret kuru sākts kriminālprocess. Šis  statuss piemērots bijušajai Eiropas Parlamenta deputātei, Latvijas Krievu Savienības līderei Tatjanai Ždanokai.

Šodien  notiks Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības  Padomes sēde, kurā tiks spriests par līdzšinējo sadarbību ar nozares ministriju , kā arī aktualitātēm jaunajā mācību gadā.

Vakar pēcpusdienā un vakarā Latvijā izveidojās daži negaisa mākoņi,  Vidzemē reģistrēti vairāki simti zibens spērienu. Valmieras un Limbažu pusē negaiss atnesa ne tikai īslaicīgu stipru lietu, bet arī pamatīgu krusu, tās lielāko graudu diametrs sasniedza divus centimetrus. Lielākais nokrišņu daudzums reģistrēts Daugavpilī – septiņi litri kvadrātmetrā, bet karstākā diena   +29,2 grādi bijusi  Ainažos.

Šodien  Lucavsalā pie glābšanas stacijas Rīgas Pašvaldības policija  informēs par drošību uz ūdens. Parādīs glābšanas paraugdemonstrējumus-  kā rīkoties, ja cilvēks sāk slīkt. Peldsezonā Rīgas oficiālajās peldvietās  sabiedrisko kārtību un atpūtnieku drošību uzraudzīs  Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes darbinieki. Rīgas Pašvaldības policija  aicina atpūtas baudītājus pie ūdenstilpnēm nebūt pārgalvīgiem, kā arī rūpīgi uzraudzīt bērnus.

Sociālais tīkls “Facebook” vakar paziņoja, ka šā gada pirmajos trīs mēnešos slēdzis 583 miljonus viltus kontu. Atbildot uz aicinājumiem nodrošināt atklātību pēc  “Facebook” datu privātuma skandāla, “Facebook” informēja, ka līdztekus šai kontu slēgšanai katru dienu tiek bloķēti miljoniem mēģinājumu izveidot viltus kontus. Neraugoties uz to, viltus profili vēl arvien sastāda 3-4% no visiem aktīvajiem kontiem.

Eiropas Savienības  dalībvalstu līderi šodien mēģinās saskaņot savu nostāju, reaģējot uz ASV prezidenta Donalda Trampa lēmumiem izstāties no kodolvienošanās ar Irānu un piemērot muitas tarifus alumīnija un tērauda importam. Paredzēts, ka 28 valstu līderi apspriedīs arī situāciju Tuvajos Austrumos pēc vairāku desmitu palestīniešu nāves sadursmēs pie Gazas sektora un Izraēlas robežas, kas saistītas ar Trampa lēmumu pārcelt ASV vēstniecību Izraēlā uz Jeruzalemi.

 Šīs nedēļas nogalē Latvijā ar ziemeļu vēju ieplūdīs vēsāks un sausāks gaiss, vēsta pašreizējā  prognoze. Rīt un piektdien daudzviet īslaicīgi līs, vietām gaidāmas spēcīgas pērkona lietusgāzes ar krusu. Gaisa temperatūra vēl sasniegs +20..+25 grādus. Sestdien un svētdien vairs nekļūs siltāks par +16..+21 grādu. Naktī uz svētdienu, kā arī nākamās nedēļas sākumā iespējamas salnas zāles augstumā. Visticamāk, nākamnedēļ gaisa temperatūra atkal paaugstināsies, brīžiem līs un dārdēs pērkons.

Avots:LETA