Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
09_00

Eiropas Komisijai nesaskaņojot Latvijas budžeta deficīta palielināšanu, nodokļu reforma būs jāsašaurina, intervijā Latvijas Radio atzina Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis. Nākamnedēļ Eiropas Komisija nāks klajā ar paziņojumu, vai atļaus Latvijai palielināt budžeta deficītu, lai īstenotu nodokļu reformu. Galvenais jautājums būs par to, cik lielu deficītu atļaus veidot un kam to novirzīt, teica politiķis. Iespējams, tad būtu jādomā par mazāku minimālās algas celšanu, mazākiem neapliekamajiem minimumiem, sprieda Brigmanis, piebilstot, ka nauda veselības nozarei būs jāatrod. Viņš ir pārliecināts, ka reforma notiks. Vai tā būs identiska esošajai, Brigmanis neprognozēja.

Tas nav normāli, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs tik ilgi ir bez vadības, raidījumā “900 sekundes” atzina Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Ilgstoši esot bez vadītāja, tiek paralizēts jebkuras iestādes darbs, sacīja prezidents.  Vaicāts, vai situācija nevirzās uz KNAB likvidēšanu, Vējonis sacīja, ka nedomā, ka kāds gribētu šo iestādi likvidēt. Pašlaik notiek KNAB vadītāja kandidātu vērtēšana. Konkursā uz KNAB priekšnieka amatu pieteikušies deviņi kandidāti.

Joprojām nav izvērtēts, cik lietderīgi tiek tērēta esošā nauda veselības aprūpē,  raidījumā “900 sekundes” sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Prezidents atzina, ka nozarei pēdējos gados nav tikuši piešķirti nepieciešamie līdzekļi, tomēr  svarīgākais, ka par jebkuru naudas daudzumu jābūt skaidrībai, kā to izmantot,” teica Vējonis. Vienlaikus viņš atzina, ka reformas veselības un arī izglītības nozarē ir obligāti jāīsteno. Valdība   veselības nozares finansējumam risinājumu  vēl meklē. Līdz šim izskanējušas dažādas versijas par iespējamo finansējuma avotu veselībai, tostarp minēta sociālo iemaksu likmes palielināšana.

Rīt plkst.23 notiks skrituļotāju nakts brauciens pa Brīvības ielu, kura laikā būs ierobežota satiksme un mainīsies sabiedriskā transporta maršruti. Pasākuma laikā no 20.maija plkst.21.30 līdz 21.maija plkst.2 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme Brīvības ielas posmā no tirdzniecības parka “Alfa” līdz Brīvības ielas un Ropažu ielas krustojumam.

Starptautiskās Ledus hokeja federācijas  gadskārtējā kongresā šodien notiek balsojums par 2021.gada pasaules čempionāta hokejā rīkotāju. Uz 2021.gada pasaules čempionāta kopīgu rīkošanu pretendē Rīga kopā ar Minsku, bet tām konkurenci sagādās Somijas pilsētas Helsinki un Tampere.

Francijas galēji labējā politiķe Marina Lepēna, kura šomēnes zaudēja valsts prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā, ceturtdien paziņoja, ka viņa jūnijā kandidēs parlamenta vēlēšanās, kurās viņas partija “Nacionālā fronte” cer kļūt par vadošo opozīcijas spēku. Parlamenta vēlēšanas noteiks Francijas jauno politisko ainavu pēc tam, kad prezidenta vēlēšanās tika nostumti malā tradicionālie kreisie un labējie spēki un Lepēnu sakāva centrists Emanuels Makrons.

Avots:LETA