Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
09_00

Ar publikāciju oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” šodien izsludināts konkurss uz Rīgas brīvostas pārvaldnieka amatu. Pretendentu pieteikumi tiks gaidīti līdz 22.maijam.  Līdz jauna ostas pārvaldnieka atrašanai attiecīgos pienākumu pilda ilggadējais  bijušā pārvaldnieka Leonīda Loginova vietnieks Aigars Pečaks.

Centrālā vēlēšanu komisija  šodien skatīs situāciju pēc tiesas sprieduma balsu pirkšanas lietā par labu Saeimas deputātam Dzintaram Zaķim . Ņemot vērā, ka tiesas ir konstatējušas kopumā 66 uzpirktas balsis, bet mandātu sadalījumu starp kandidātu sarakstiem ietekmē 78 balsu starpība, prognozējams, ka arī šoreiz CVK nevarēs lemt par mandātu pārdali.

Latvijas Literatūras gada balvas ceremonijā mūzikas namā “Daile” šodien  tiks apbalvots Mūža balvas  un speciālbalvas ieguvējs. Ceremonijā pēc ekspertu komisijas aizklātā balsojuma tiks arī paziņoti arī visu pārējo Latvijas Literatūras gada balvas nomināciju uzvarētāji. Latvijas Literatūras gada balva ir nozīmīgākais gada notikums literatūras nozarē Latvijā.

Šodien ar vērienīgu septiņu jaunu izstāžu svinīgo atklāšanas pasākumu un starptautisku mākslas speciālistu diskusiju forumu – semināru Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs atzīmēs savu ceturto gadadienu. Par ievērojamu notikums Latvijas mākslas dzīvē kļūs pasaulslavenā norvēģu mākslinieka Edvarda Munka oriģināldarba „Advokāta Ludviga Meijera portrets” izstādīšana. Tā būs pirmā reize, kad Latvijā tiek eksponēts kāds no Munka darbiem.

Bruņots uzbrucējs ceturtdienas vakarā atklāja uguni uz policistiem Parīzē Elizejas laukos, nogalinot vienu policistu un ievainojot vēl trīs cilvēkus, līdz uzbrucēju nošāva policija. Atbildību par uzbrukumu, kas noticis trīs dienas pirms Francijas prezidenta vēlēšanām, dažu stundu laikā uzņēmās džihādistu grupējums “Islāma valsts”. Uzbrukumā  nopietni ievainoti divi policisti, un ievainojumus guvusi arī viena ārvalstu tūriste.

Vācijas policija aizturējusi aizdomās turamo saistībā ar pagājušajā otrdienā notikušo uzbrukumu Dortmundes futbola komandas “Borussia” autobusam.  Vācijas prokurori paziņojuši, ka aizdomās par sprādzienu sarīkošanu aizturēts 28 gadus vecs krievu-vācu izcelsmes vīrietis Sergejs , kurš uzbrukumu sarīkojis finansiālu apsvērumu vadīts. Kā vēsta tabloīds “Bild”, aizdomās turamais ar uzbrukumu bija cerējis izraisīt futbola kluba akciju cenu kritumu. Avīze raksta, ka, atbilstoši izmeklētāju versijai, viņš futbola komandas viesnīcā internetā iegādājies kluba akcijas 78 000 eiro vērtībā. Pēc uzbrukuma viņš spekulējis uz Dortmundes kluba akciju cenas krišanos.

Lielbritānijas karaliene Elizabete II šodien svin savu 91.dzimšanas dienu. Salīdzinot ar 90.dzimšanas dienas plašajām svinībām visā valstī, šogad karalienes jubileja tiks atzīmēta pieticīgāk. Tomēr, ievērojot tradīciju, karalienes dzimšanas diena arī šoreiz tiks svinēta divas reizes – 21.aprīlī, kad ir karalienes īstā dzimšanas diena, un vienā no jūnija sestdienām, kad Londonā notiek oficiālās dzimšanas dienas svinības un svētku parāde. 2015.gada septembrī Elizabetes II kļuva par visilgāk valdījušo britu monarhu, atņemot šo rekordu karalienei Viktorijai.

Avots:LETA