Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_09_1

“Arēnā Rīga” šodien notiks Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku koncerti “Vēl simts gadu dejai”. Savukārt Vērmanes dārzā – bērnu un jauniešu vokālo ansambļu koncerts, kurā piedalīsies 14 kolektīvi. Bet Rīgas Latviešu biedrības namā norisināsies konference “Latvieši pasaulē – piederīgi Latvijai. Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšana un attīstība”, kurā piedalīsies ārvalstīs dzīvojošie latvieši un eksperti. Svētki notiks līdz 8.jūlijam, kas šoreiz notiek Latvijas valsts simtgades zīmē.

 

Saistībā ar Dziesmu un deju svētku norisi, Rīgā turpinās un spēkā stājas jauni, būtiski satiksmes ierobežojumi. Autovadītājiem jābūt uzmanīgiem. Tikmēr vakar noslēdzās Dziesmu svētku dalībnieku gājiens, kurā piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – 47 000.

 

Uz sanāksmi Rīgā no šodienas līdz 4.jūlijam ieradīsies Latvijas goda konsuli no visas pasaules. Latvijas ĀM sanāksmi rīko devīto reizi, lai informētu par Latvijas aktualitātēm ārpolitikā, ekonomisko attīstību un ekonomiskās sadarbības iespējām. Uz sanāksmi ieradīsies 119 Latvijas goda konsuli no 58 valstīm.

 

Vācijas iekšlietu ministrs Horsts Zēhofers piedraudējis tuvāko trīs dienu laikā atkāpties no amata, ja kanclere Angela Merkele nepiekāpsies abu politiķu konfliktā par imigrācijas politiku. Starp Merkeli un Zēhoferu radušās asas domstarpības par imigrācijas politiku, un par galveno jautājumu konfliktā kļuvusi ministra iecere jau uz Vācijas robežas atraidīt tos patvēruma meklētājus, kas iepriekš reģistrēti kādā citā Eiropas Savienības dalībvalstī.

 

Eiropas Savienības nākotnes veidošanā svarīga ir visu 27 dalībvalstu vienotība, norāda Eiropas Tautas partijas priekšsēdētājs Manfrēds Vēbers, uzsverot, ka  “Brexit” pieredze uzskatāmi pierāda, ka valsts izstāšanās no ES ir negatīvs process, īpaši, ekonomikas, drošības un arī citos jautājumos. Vienlaikus Vēbers norāda, ka šobrīd Lielbritānijā dzīvojošajiem ES pilsoņiem ir panākta drošības sajūta, tāpat panākta vienošanās par tā dēvēto izstāšanās rēķinu, bet aktuāls šobrīd ir Īrijas un Ziemeļīrijas robežjautājums.

 

 

Avots:    LETA