Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_09_3

Briselē 11. un 12.jūlijā plānotajā NATO samitā būs vairāki jautājumi, par kuriem varētu būt asas diskusijas, jo sevišķi jautājumos par NATO modernizāciju un organizācijas dalībvalstu atvēlētajiem finansējumiem aizsardzībai, šorīt  LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, norādot, ka ASV prezidents Donalds Tramps samitā nepārprotami sniegs paziņojumu par NATO dalībvalstu nepietiekamo finansējuma atvēlēšanu aizsardzībai, jo ir atsevišķas valstis, kuras aizsardzībai arvien neatvēl 2% no iekšzemes kopprodukta, tādējādi nepildot organizācijas noteiktās saistības.

 

Šodien, 4.jūlijā, visā Latvijā notiek Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas dienai veltīti pasākumi, tostarp, pulksten 12 Gogoļa ielā 25, kur agrāk atradās un tika nodedzināta liela sinagoga, notiks piemiņas brīdis, kuru rīko Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padome. Piemiņas ceremonijā piedalīsies Valsts prezidents Raimonds Vējonis, citas valsts amatpersonas un ārvalstu diplomāti.

 

ASV Senāta Izlūkošanas komiteja apstiprinājusi specdienestu secinājumus par iespējamo Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās. Komitejas priekšsēdētāja vietnieks Marks Vorners Krievijas darbības nosaucis par “plaša mēroga un rūpīgi izstrādātām”, kuru mērķis bijis “graut sabiedrības ticību demokrātiskajam procesam”.

 

Itālijas prezidents Serdžo Matarella šodien sāk valsts vizīti Igaunijā, kuras laikā tiksies ar Igaunijas amatpesonām. Vakar Itālijas prezidents viesojās Latvijā, kad Valsts prezidents Raimonds Vējonis Itālijas prezidentam pasniedza Triju Zvaigžņu ordeni.

 

Rīgas domē asu viedokļu apmaiņu izpelnījusies pašvaldības iecere atcelt aizliegumu un turpmāk atļaut Juglas ezerā izmantot kuģošanas līdzekļus. 2002.gadā tika izstrādāti Juglas ezera ekspluatācijas noteikumi, kas iekļāva kuģošanas līdzekļu izmantošanas aizliegumu, ko ieteica pēmērot ornitologi.

 

Pēdējās dienās Latvijā nav lijis pietiekami, lai beigtos sausums, un mežos vietām saglabājas augsta ugunsbīstamība, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā, norādot, ka būtiska ugunsbīstamība joprojām ir Rīgas mežos un vietām pārējā Latvijā – galvenokārt valsts dienvidu daļā. Vislielākais sausums turpinās Pāvilostā un tās apkaimē.

 

 

Avots:    LETA