Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_09_1

Lai piedalītos diskusijā par vienlīdzīgu pieeju tiesiskumam un tiktos ar valsts augstākajām amatpersonām un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, šodien vizītē Latvijā ieradīsies Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas ģenerālsekretārs Anhels Gurija. Saistībā ar vizīti, vairākās Rīgas ielās būs aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana.

 

Kancleres Angelas Merkeles valdība, kuru plosa iekšējie konflikti par imigrācijas politiku, sākusi zaudēt vāciešu uzticību, liecina jaunākie aptaujas rezultāti”, saskaņa ar kuru  gandrīz 80% respondentu pauduši zināmu vai pilnīgu neapmierinātību ar valdošo koalīciju un kopš jūnija neapmierināto skaits pieaudzis par 15 procentpunktiem, un šobrīd ar valdības darbu ir apmierināti vairs tikai 21% vāciešu.
Tikmēr Vācijas valdošās koalīcijas partiju līderi vienojušies par pasākumiem cīņai ar nelegālo imigrāciju, kas nozīmē stingrākas patvēruma politikas ieviešanu un pasākumiem nelegālās imigrācijas apkarošanai, sīkāku informāciju gan nesniedzot.

 

Nantē Francijas rietumos trešo nakti pēc kārtas turpinājusies vardarbība, kuru izsaukusi kāda vīrieša nogalināšana, kurš mēģinājis izvairīties no dokumentu pārbaudes. Naktī uz piektdienu jaunieši Nantes priekšpilsētās atkal iesaistījās sadursmēs ar policiju, un dedzinājuši automašīnas. Ugunsdzēsēji ziņo, ka notikuši mēģinājumi aizdedzināt arī vienu no vidusskolām un kādu benzīna uzpildes staciju, taču ziņu par cietušajiem nav. Par iesaistīšanos vardarbībā kopumā jau aizturēti vairāki desmiti cilvēku.
Tikmēr Francijas iekšlietu ministrs sola, ka valdība darīs visu, kas ir tās spēkos, lai “nomierinātu situāciju”.

 

Šodien stājas spēkā jaunie ASV muitas tarifi uz Ķīnas ražojumiem, un Pekina jau paziņojusi, ka ir “spiesta īstenot nepieciešamos pretpasākumus”, reaģējot uz Vašingtonas uzsākto “lielāko tirdzniecības karu ekonomikas vēsturē”.
Jāatgādina, ka ar 25%-u muitas nodevu tiek aplikti Ķīnas mašīnbūves, elektronikas un augsto tehnoloģiju produkti, kuru kopapjoms sasniedz aptuveni 34 miljardus dolāru.

 

Jūlija beigās notiks Īrijas zemo cenu aviokompānijas “Ryanair” stjuartu streiks Beļģijā, Itālijā, Portugālē un Spānijā, pieprasot palielināt atalgojumu un uzlabot darba apstākļus. Streiks četrās valstīs notiks 25.jūlijā. Itālijā stjuarti atsāks darbu 26.jūlijā, bet viņu kolēģi Beļģijā, Portugālē un Spānijā turpinās streikot arī 26.jūlijā.

 

 

Avots:   LETA