Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_09_4

Šodien notiks Ministru prezidenta amata kandidāta Krišjāņa Kariņa un topošās valdības partiju sanāksme par darbu pie valdības deklarācijas. Visticamāk, ka šajā sanāksmē notiks arī Kariņa tikšanās ar partijas “KPV LV” jauno labklājības ministra amata kandidāti, deputāti Ramonu Petraviču. Savukārt pēc sanāksmes notiks Kariņa preses brīfings par aktualitātēm valdības veidošanas procesā. Tā sākums provizoriski plānots ap pulksten 12.30.

 

Aizkavējoties 2019.gada valsts budžeta apstiprināšanai, var būt apdraudēta iespēja maijā gaidāmajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās nobalsot jebkurā iecirknī, vēsta laikraksts “Diena”, atsaucoties uz Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Arņa Cimdara teikto. CVK likumprojekta anotācijā norādīts – lai ieviestu tiešsaistes reģistru vēlētāju datu apmaiņai par iepriekšēju nobalsošanu jebkurā iecirknī, šā gada budžetā jāparedz 300 000 eiro, taču saistībā ar 2019.gada valsts budžeta kavēšanos ieilgušo valdības veidošanas sarunu dēļ CVK priekšsēdētājs Cimdars varētu ķerties pie “trauksmes zvana”, ja drīzumā nebūs skaidra apliecinājuma, ka minēto jauninājumu ieviešana netiks traucēta.

 

Valsts prezidents Raimonds Vējonis no šodienas līdz 20.janvārim dodas ikgadējā atvaļinājumā, kas ir laiks, kad notiek darbs pie Krišjāņa kariņa valdības izveides. Politiķi lēš, ka balsojums par Kariņa valdību Saeimā varētu notikt “divdesmitajos janvāra datumos”. Valsts prezidenta prombūtnes laikā, saskaņā ar Satversmē noteikto, viņa pienākumus pilda Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

 

Latvijā pagājušā gada beigās reģistrētā bezdarba līmenis bija 6,4% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,2 procentpunktiem vairāk nekā mēnesi iepriekš, taču par 0,4 procentpunktiem mazāk nekā 2017.gada beigās. 2018.gada beigās bija reģistrēti 59, 5 tūkstoši bezdarbnieki, kas ir par vairāk nekā 2000 cilvēkiem vairāk nekā mēnesi iepriekš.

 

Šodien Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Oļegs Burovs sasaucis atbildīgo iestāžu sanāksmi pie ēkas Kalnciema ielā 2b, lai aktualizētu informāciju par tās turpmāko sakārtošanu un lemtu par satiksmes atjaunošanu. Ēkas demontāžas dēļ gar namu kopš novembra beigām bija slēgta transportlīdzekļu satiksme, taču šīs nedēļas sākumā transportlīdzekļu kustībai tika atvērta vienā braukšanas josla. Rīt plānots lemt par arī otras joslas atvēršanu.

 

Preses konferencē šodien informēs par Jaunā Rīgas teātra renovācijas un būvniecības projekta gaitas aktualitātēm. Tajā piedalīsies projekta autore Zaiga Gaile, projekta būvnieka pilnsabiedrības “Rere būve 1” būvniecības projekta direktors Valdis Koks un uzņēmuma “Valsts nekustamie īpašumi” valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis. Patlaban Jaunā Rīgas teātra būvniecībā ir apturēti pāļu dzīšanas darbi, kas saistīti ar novēroto darbu ietekmi uz blakus teritorijā esošo ēku Ģertrūdes ielā 30. Būvniecību plānots pabeigt 2020.gada beigās.

 

Francijas iznīcinātāja abi apkalpes locekļi ir gājuši bojā, lidmašīnai pazūdot mācību lidojuma laikā, paziņojuši Francijas gaisa spēki pēc divu dienu ilgas meklēšanas. Iznīcinātājs pazuda no radaru ekrāniem, trešdien sniega vētras laikā lidojot Šveices robežas tuvumā. Vairāk nekā 100 glābēju, policistu un citu personu kalnos meklēja pazudušo lidmašīnu un tās apkalpi. Tagad Francijas gaisa spēki atzinuši, ka abi apkalpes locekļi gājuši bojā.

 

ASV prezidents Donalds Tramps, apmeklējot robežu ar Meksiku, norādījis, ka varētu izsludināt ārkārtas stāvokli, lai iegūtu pilnvaras apiet Kongresu, kur demokrāti nevēlas piešķirt finansējumu robežas barjeras celtniecībai. Trampa prasība par finansējumu mūrim un demokrātu nostāja pret to novedusi līdz federālās valdības aģentūru darba apturēšanai, kas ilga visas Ziemassvētku un Jaungada brīvdienas un turpinās arī šobrīd. Prezidents ir pieprasījis barjeras izveidošanai piešķirt 5,7 miljardus ASV dolāru.

 

 

Šveicē viegli ievainoti trīs cilvēki, 300 metrus platai sniega lavīnai ietriecoties kalnu viesnīcas restorānā.Lavīna nogruva ap plkst.16.30 pie aptuveni 1300 metrus augstās Švēgalpa kalnu pārejas, kas sākās uz kalna nogāzes pretī viesnīcai.

 

Tiesa Francijā  piespriedusi cietumsodu radikālam krievu trimdas māksliniekam par centrālās bankas ēkas fasādes aizdedzināšanu performancē, kas tika nofilmēta un izplatīta sociālajos medijos. 34 gadus vecajam Pjotram Pavļenskim piespriests viena gada cietumsods un divu gadu nosacīts cietumsods, tomēr viņam nebūs jādodas uz cietumu, jo mākslinieks jau bija pavadījis 11 mēnešus apcietinājumā. Pavļenskis aizbēga uz Franciju un 2017.gadā ieguva patvērumu pēc vairākām provokatīvām protesta akcijām, kuras izraisīja Krievijas varas iestāžu sašutumu. Vienā no protesta akcijām viņš bija pienaglojis savu sēklinieku maisiņu pie Maskavas Sarkanā laukuma.

 

 

Šodien paziņos “Lielās mūzikas balvas 2018” nominantus kategorijās “Par mūža ieguldījumu”, “Gada uzvedums”, “Gada jaunais mākslinieks”, “Gada koncerts”, “Gada mūziķis”, “Par izcilu sniegumu gada garumā”, “Par izcilu darbu ansamblī” un “Gada jaundarbs”. Lielās mūzikas balvas ceremonija notiks jau 26.reizi un tā iedibināta 1993.gadā.

 

Ar Nāciju kausa sacensībām šodien Siguldas trasē sākas Pasaules kausa izcīņas sestais posms kamaniņu sportā.
Bet sniegputeņa dēļ nolemts atcelt šodien Vācijas trasē Kēnigszē plānoto Pasaules kausa ceturto posmu skeletonā, kas vienlaikus bija paredzēts arī kā Eiropas čempionāts. Tāpat nolemts, ka Eiropas čempionāts tiks aizvadīts nedēļu vēlāk Austrijā, Īglsas trasē. Tā kā meteorologi vairs nesola tik ievērojamu snigšanu tuvākajās dienās, sestdien un svētdien notiks plānotās bobsleja sacensības.