Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Šorīt kādā koka mājā Rīgā, Rūjienas ielā, kas atrodas netālu no Augusta Deglava pārvada, starp Pērnavas ielu un Valmieras ielu, izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, kura dēļ no blakus ēkas ugunsdzēsēji evakuēja 14 cilvēkus. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā informē, ka izsaukums saņemts pulksten 3.36 minūtēs. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu
Īsi pirms 6 rītā paaugstinātas bīstamības ugunsgrēka izplatību izdevās ierobežot. Kopējā degšanas platība bija 950 kvadrātmetri. Patlaban notikuma vietā darbu pie ugunsgrēka likvidēšanas turpina 40 ugunsdzēsēji. Dzēšanas darbu dēļ Rūjienas iela apkārtnē ir iespējami satiksmes ierobežojumi.

 

Kurzemes apgabaltiesā slēgtā sēdē skatīs apelācijas sūdzību un apelācijas protestu tā dēvētajā Liepājas pedofilijas lietā. Kriminālprocess pret tēvu un dēlu tika sākts 2014.gada maijā. Notikumi, par kuriem ierosināta krimināllieta, norisinājušies ilgstošā laika posmā – no 2009.gada, kad cietušajai meitenītei bija vien pieci gadi, līdz 2014.gada februāra beigām. Prokuratūra nebija apmierināta ar sodu, kāds piespriests, atkāroti skatot šo lietu, tādēļ prokurors iesniedza tiesā protestu par soda mīkstumu. Kurzemes rajona tiesa abiem apsūdzētajiem iepriekš noteiktā piespiedu darba vietā piespriedusi gadu ilgu cietumsodu un probācijas uzraudzību uz diviem gadiem.

 

Ievērojot regulējumu Satversmē situācijai, kad parlaments ar vismaz divu trešdaļu vairākumu kāda likumprojekta virzībai noteicis steidzamību, Valsts prezidentam Egilam Levitam neatliks nekas cits kā izsludināt Saeimas pieņemtos likuma grozījumus par akcīzes nodokļa samazināšanu stiprajam alkoholam. Par steidzamības noteikšanu likumprojektam balsoja 66 deputāti. Saeima galīgajā lasījumā apstiprināja grozījumus Akcīzes nodokļa likumā, par 15% samazinot akcīzes nodokļa likmi stiprajam alkoholam. Grozījumi būs spēkā no šī gada 1.augusta līdz 2020.gada 29.februārim.

 

Eiropas Komisijas prezidenta amata kandidāte Urzula fon der Leiena plāno savā darbā lielāko uzmanību pievērst likuma varas ievērošanai un cīņai pret klimata izmaiņām. Tomēr pagaidām nav skaidrs, vai viņas plānus atbalstīs lielākā Eiroparlamenta deputātu daļa. Uzrunā Beļģijas galvaspilsētā Briselē Leiena pauda vēlmi, lai Eiropas Savienība kļūtu par pirmo pasaules daļu, kas nodrošina tā dēvēto klimata neitralitāti. Lai to paveiktu, dalībvalstīm ir jābūt ambiciozākām un jāizvirza jauni mērķi šai desmitgadei. Par Urzulas fon der Leienas kandidatūru EK prezidenta amatam 2. jūlijā vienojās Eiropas Savienības dalībvalstu līderi.

 

Japānas kosmosa zonde veiksmīgi nolaidusies uz attāla asteroīda, dodot cerību iegūt paraugus, kas sniegtu plašāku ieskatu Saules sistēmas evolūcijā. Īslaicīgā nolaišanās ir otrā reize, kad izdevies piezemējies uz 300 miljonu kilometru attālo asteroīda, kas japāņu valodā nozīmē “Pūķa pils”. Sarežģītajā misijā, kas ilgst daudzus gadus, uz asteroīda virsmu ir nosūtīti arī pašgājēji un roboti. Notikušais varētu sniegt ieskatu, kāda Saules sistēma bija veidošanās brīdī pirms apmēram 4,6 miljardiem gadu.

 

Latvijā attīstās bioloģiskā lauksaimniecība, kas ir pozitīvi, jo nākotnē bioloģiskie pārtikas produkti kļūs arvien pieprasītāki, prognozzē Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijā, norādot, ka Latvijā attīstās bioloģiskā lauksaimniecība un nākotnē tās izaugsmei ir perspektīvas. Tiek uzsvērts, ka Latvija jau šobrīd ir samērā “zaļa” un mūsu valstij ir potenciāls audzēt bioloģiskos produktus.

 

Pērn limitēto medījamo dzīvnieku skaits, izņemot meža cūkas, bijis stabils, liecina Valsts meža dienesta pārskats par 2018.gadu, kurā skaidrots, ka meža cūku skaits ir būtiski samazinājies intensīvāku medību un Āfrikas cūku mēra izplatības dēļ. Kopumā pēdējos 10-15 gados vairāku sugu medījamo dzīvnieku skaits un nomedīšanas apjomi ir ievērojami palielinājušies. Tomēr, lai nodrošinātu medību resursu ilgtspējīgu apsaimniekošanu, pērn pieņemti lēmumi par aļņu, meža cūku, staltbriežu un stirnu skaita ierobežošanu.

 

Avots:    LETA