Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Valdības vadītājs Krišjānis Kariņš norāda, ka Rīgas domes paļaušanās uz valdības lēmumu izsludināt ārkārtējo situāciju, lai atrisinātu atkritumu krīzi, ir bezkaunība, jo dome, citēju “ir ievārījusi ziepes un tagad cenšas tās pārvelt uz valdību”.
Kariņš LTV raidījumā “Rīta panorāma” šorīt uzsvēra, ka situāciju saknē izveidoja Rīgas dome, jo, kamēr valstī visi cenšas tikt vaļā no monopoliem, “Rīgas dome klusiņām izveido monopolu” atkritumu saimniecībā, kā rezultātā ceļas cenas, kā rezultātā Konkurences padome norāda, ka notiekošais nav pieņemami, un Rīgas domei ar situāciju ir jātiek galā.
Kā norāda premjers, domei ir jāpilda Konkurences padomes lēmums.
Līdz ar to pašvaldības un uzņēmēju izveidotais atkritumu apsaimniekotājs “Tīrīga” pagaidām nevar uzsākt darbu, bet domei jāturpina līgumi ar esošajiem atkritumu apsaimniekotājiem.

 

Ar antimikrobiālās rezistences ierobežošanas un piesardzīgas antibiotiku lietošanas plānu Zemkopības ministrija un Veselības ministrija centīsies veicināt piesardzīgu un atbildīgu antibiotiku lietošanu cilvēku un dzīvnieku medicīnā.
Programmas darbības laiks ir divi gadi, tomēr to ir plānots turpināt arī nākotnē, jo nekontrolēta un bezatbildīga antibiotiku lietošana var nodarīt kaitējumu videi un veselībai.

 

Šodien lidostā “Rīga” nolaidīsies NATO agrīnās brīdināšanas un kontroles sistēmas lidmašīna. Gaisa spēku komandieris, pulkvedis Aivars Mežors norāda, ka Latvija augsti novērtē NATO ieguldījumu Latvijas un reģionālās drošības stiprināšanā, norādot, ka NATO agrīnās brīdināšanas un kontroles sistēmas lidmašīnas nolaišanās lidostā “Rīga” ir spēcīgs signāls NATO solidaritātei un vienotībai.

 

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks no šodienas līdz 13.septembrim apmeklēs Melnkalni, lai tiktos ar Melnkalnes aizsardzības ministru un pārrunātu reģionālās drošības aktualitātes un citus jautājumus.

 

 

Rīgas hidroelektrostacijas ūdenskrātuvē svētdien, 15.septembrī, pakāpeniski atjaunos ūdenslīmeni, noslēdzoties Ogres pašvaldības organizētajiem jauna aizsargmola izbūves darbiem pie Ogres upes ietekas Daugavā.

 

 

Lietuvas galvaspilsētā Viļņā atklāts piemineklis slavenajam kanādiešu dzejniekam un mūziķim Leonardam Koenam, kura māte bija no Li etuvas emigrējusi ebrejiete. Piemineklis Koenam izveidots pēc norvēģu uzņēmēja Džona Afseta iniciatīvas, kurš pēdējos 15 gadus dzīvo Viļņā, ir precējies ar lietuvieti un ir liels populārās mūzikas atbalstītājs.
Leonards Normens Koens dzīves laikā sarakstīja vairākus dzejas krājumus un romānus, taču plašāku popularitāti pasaulē ieguva ar savām dziesmām.
Koens savulaik ieguvis arī prestižo “Grammy” balvu un iekļauts rokenrola slavas zālē.

 

Nedēļas otrajā pusē laikapstakļus Latvijā noteiks cikloni, tādēļ bieži būs mākoņains, vējains, brīžiem lietains un vēss laiks.
Rīt gaisa temperatūra pēcpusdienā vēl sasniegs +20..+21 grādu un līs tikai vietām un brīžiem, bet jau piektdien būs mazāk saules, daudzviet līs, vietām stipri un gaisa temperatūra sasniegs vairs tikai +12..+16 grādus.
Nākamnedēļ kļūs vēl vēsāks, kad nedēļas vidū Vidzemē gaisa temperatūra dienās var nesasniegt pat +10 grādu atzīmi.

 

Avots:   LETA