Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas-9-2

Nākamais Valsts ieņēmumu dienesta vadītājs būtu jāmeklē privātajā sektorā, šorīt raidījumam “900 sekundes” sacīja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, vienlaikus paužot viedokli, ka jauno VID vadītāju atrast būs sarežģīti. Ministru prezidents Māris Kučinskis negaidīto vēsti par VID ģenerāldirektores Ilzes Cīrules nāvi pārrunājis ar finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu, vienojoties, ka tiks nozīmēts VID vadītāja vietas izpildītājs. Tikmēr finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola tiksies ar Valsts Ieņēmuma dienesta vadību, lai spriestu par dienesta ģenerāldirektora amata vietas izpildītāja noteikšanu.

Pēc tam finanšu ministre dosies uz Briseli, lai piedalītos Eirogrupas sanāksmē, kurā, plānots pārrunāt Grieķijas ekonomisko situāciju un apspriestu gatavošanos martā gaidāmajam Eirosamitam. Tāpat Eiropadomē diskutēs par Ekonomikas un monetārās savienības jautājumiem, vērtējot inflācijas attīstību.

 

Eiropas Parlamenta deputāti šodien Strasbūrā plenārsesijas laikā aicinās valstis, kuras vēl nav to paveikušas, ratificēt Eiropas Padomes Stambulas konvenciju, tostarp, Latviju. Līdz šim Konvenciju ratificējušas tikai 17 ES valstis – Austrija, Beļģija, Kipra, Dānija, Igaunija, Somija, Francija un citas.

 

Šonedēļ atvaļinājumā devies Ministru prezidents Māris Kučinskis, līdz ar to valdības vadītāja pienākumus šodien un rīt pildīs zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, bet no 14. līdz 16.martam finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola. Tāpat šonedēļ atvaļinājumā ir labklājības ministrs Jānis Reirs, kura prombūtnes laikā amata pienākumus uzņemsies iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

 

Rīgas domes Satiksmes departaments pieņems lēmumu par tālāko rīcību saistībā ar Vanšu tiltu, kam nobrukušas ar vienām kāpnēm saistītās konstrukcijas. Līdz lēmuma pieņemšanai abas Vanšu tilta kāpnes Daugavas labajā pusē ir slēgtas, kā arī daļēji ierobežota gājēju plūsma zem Vanšu tilta, 11.novembra krastmalā.

 

Šodien 1. -11.klases skolēniem sākas pavasara brīvlaiks, kas ilgs līdz pirmdienai, 19.martam. Savukārt 12.klašu skolēniem šonedēļ ar valsts pārbaudījumiem svešvalodā sākas eksāmenu sesija, kas turpināsies maijā.

 

Saulei vietām nokausējot sniegu, aizvadītajā diennaktī reģistrēts Latvijā šogad pirmais kūlas ugunsgrēks. Laika apstākļu ietekmē gan kūlas svilinātāji šogad bēdīgo ieradumu sākuši vēlāk nekā citus gadus – pērn tas reģistrēts 4.februārī, 2016.gadā – 2.februārī, bet 2015.gadā – 15.februārī. Kā zināms, kūlas dedzināšana Latvijā ir aizliegta.

 

Tikmēr šīs nedēļas vidū gaiss kļūs vēsāks un nedēļas nogalē gaidāma sala pastiprināšanās, kad naktīs daudzviet kļūs aukstāks par -10 grādiem, vietām Vidzemē un Latgalē  sasniedzot -15 grādus. Piebilstams, ka pēc sniega nokušanas daudzviet gaidāms kailsals.

 

 

Avots:    LETA