Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
09_00

Administratīvās apgabaltiesas sēdē izskatīs “Vienotības” sūdzību par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja uzlikto sodu, kas paredzēja partijai neizmaksāt valsts finansējumu. Spriedums paredz, ka “Vienotībai” būs jāmaksā KNAB piemērotais 4000 eiro sods saistībā ar 12.Saeimas vēlēšanu izdevumu pārkāpumiem.

 

Valsts drošības komitejas zinātniskās izpētes komisija vērsīsies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa, lūdzot atcelt īpašo VDK likumu un nodot “čekas maisus” atklātībai, informē komisijas priekšsēdētāja Kārļa Kangera pārstāve. Tas nozīmē, ka komisija lūgs prezidentu rosināt atcelt pirms 23 gadiem pieņemto īpašo Valsts drošības komitejas likumu, kas paredz īpašu procesu tiesā, un nodot Satversmes aizsardzības birojā esošo totalitārā režīma specdienesta dokumentāciju arhīvam, lai tam varētu piekļūt ikviens.

 

Valsts kanceleja izsludinājusi konkursu uz Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktora amatu, liecina informācija oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”. Augusta beigās dienesta iepriekšējā direktore Sarmīte Villere atstāja darbu dienestā, jo progress tajā neesot noticis nepietiekami strauji.

 

Spēcīgā zemestrīcē vakar vakarā uz Irākas un Irānas robežas dzīvību zaudējuši pēc jaunākās informācijas vismaz 170 cilvēki un vairāk nekā 1000 ievainoti. 7,3 magnitūdas stiprā zemestrīcenotikusi Irākas ziemeļaustrumos, tās grūdieni bijuši jūtami arī Irākas galvaspilsētā Bagdādē un Turcijas dienvidaustrumos. Kalnainajā reģionā notikusī zemestrīce izraisījusi zemes nogruvumus, kas apgrūtina glābšanas darbus. 2003.gadā 6,6 magnitūdas stiprajā zemestrīcē Irānā dzīvību zaudēja aptuveni 26 000 cilvēku.

 

Krievijas prezidents Vladimirs Putins manipulē ar ASV prezidentu Donaldu Trampu, lietā liekot glaimus, pieļauj bijušais ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes direktors Džons Brenans, vienlaikus norādot, ka Trampa izteikšanās neskaidri Krievijas iejaukšanās jautājumā ASV prezidenta vēlēšanās, “ir ļoti biedējoši no nacionālās drošības skatu punkta”.  Tramps sestdien kritizēja bijušos ASV izlūkdienestu vadītājus, norādot, ka ir daudz iemeslu, lai izturētos piesardzīgi pret viņu apgalvojumiem, ka Krievija ir iejaukusies ASV vēlēšanās, lai palīdzētu Trampam uzvarēt demokrāti Hilariju Klintoni.

 

Kinoteātrī “Splenid Palace” šodien notiks Latvijas nacionālā filmu festivāla “Lielais Kristaps” svinīgā balvu pasniegšanas ceremonija. Balvām šogad nominētas 28 filmas dažādās kategorijās, bet visvairāk nomināciju ir filmām “Melānijas hronika”, “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” un “Pirmdzimtais”. Ceremonijas tiešraide būs skatāma Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vienotajā ziņu portālā “www.lsm.lv” plkst.19.30, bet atliktā tiešraide – LTV plkst.22.00.

 

 

Avots:    LETA