Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
zinas_09_4

Šodien pēc opozīcijas ierosinājuma Rīgas domē sasaukta ārkārtas sēde, kurā diskutēs par nodibinājuma “Riga.lv” likvidāciju un Rīgas tūrisma attīstības biroja darbības lietderību. Opozīcija pieprasa nekavējoties, bet ne vēlāk kā līdz 30.jūnijam, uzsākt “Riga.lv” likvidāciju, kā arī nekavējoties, bet ne vēlāk kā līdz 1.jūlijam, veikt Rīgas tūrisma attīstības biroja darbības lietderības izvērtējumu.

 

Latvijā vizītē šodien ieradīsies Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass, kurš tiksies ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu, pārrunājot divpusējās attiecības, arī aktuālos reģionālos un ārlietu jautājumus. Ratasam nesen pēc Igaunijas parlamenta vēlēšanām izdevās noturēties premjera amatā.

 

Latvijas vizītes laikā Gruzijas prezidente Saloma Zurabišvili šodien tiksies ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni. Vējonis jau iepriekš paziņojumā uzsvēra, ka Latvija vienmēr ir bijusi un būs Gruzijas atbalstītājs un draugs tās ceļā uz Eiropas Savienību un NATO.

 

Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts sadarbībā pētījumu centru SKDS informēs par iedzīvotāju informētību attiecībā uz dzērienu iepakojumu depozīta sistēmu. Nesenā aptaujā noskaisdrots, ka 12% iedzīvotāju ļoti labi izprot, kā varētu darboties iecerētā dzērienu iepakojumu depozīta sistēma. Tostarp secināts, ka iedzīvotāju skatījumā sistēma pieņems daudz plašāku iepakojumu klāstu, nekā plānots, piemēram, 18 litru ūdens pudeles, vīna pudeles vai stiprā alkohola pudeles, lai gan uz šo taru depozīta sistēma neattiecas.

 

Aplēsts, ka aptuveni trešdaļa no saražotās un nopirktās pārtikas tiek nevis apēsta, bet gan izmesta atkritumos. Turklāt vairāk nekā puse no šīs pārtikas nāk no mājsaimniecībām. Lai mudinātu iedzīvotājus taupīt pārtiku, plānots ieviest īpašas uzlīmes, ar kuru palīdzību atgādināt pircējiem, ka „Izmesta pārtika ir zemē nosviesta nauda!”, vēsta portāls LSM.

 

Eiropas Parlamentā Briselē notiks Eiropas Komisijas priekšsēdētāja amata kandidātu debates, kas būs vienīgās, kurās piedalīsies visi seši Eiropas partiju izvirzītie EK priekšsēdētāja amata kandidāti. Latvijā EP vēlēšanas notiks maija pēdējā nedēļas nogalē.

 

Lielbritānijas valdība jūnija sākumā iesniegts parlamentā breksita likumprojektu, kas pieņemšanas gadījumā ļaus valstij izstāties no Eiropas Savienības. Paziņojums par likumprojekta iesniegšanu izskanējis pēc sarunām starp premjerministri Terēzu Meju un opozīcijā esošo leiboristu līderi Džeremiju Korbinu kā rast kompromisu breksita vienošanās apstiprināšanai parlamentā. Pēdējās sešas nedēļas Mejas valdības ministri un viņu leiboristu kolēģi risina sarunas, kā parlaments varētu apstiprināt izstāšanās vienošanos. Gandrīz trīs gadus pēc referenduma, kurā 52% britu nobalsoja par valsts izstāšanos no Eiropas Savienības, joprojām nav skaidrs, kad, kā un vai tas vispār notiks.

 

Krievijas hakeriem izdevies iekļūt divu Floridas štata apgabalu vēlēšanu sistēmās, taču nav notikusi manipulācija par vēlēšanu rezultātiem, paziņojais Floridas gubernators. Hakeri izmantojuši pikšķerēšanu, lai piekļūtu kompānijai, kas saistīta ar vēlēšanu sistēmu.

 

Francijas pilsētā Kannās atklāts starptautiskais kinofestivāls. 12 dienas ilgo pasākumu ievadīja ASV neatkarīgā režisora Džima Džārmuša filma par zombijiem “Mirušie nemirst”. Saskaņā ar tradīciju, kinofestivāla dalībnieki un viesi uz pasākumu devās pa sarkano paklāju. Par festivāla oficiālo atklāšanu paziņoja spāņu aktieris Havjers Bardems un franču aktrise Šarlote Geinsbūra.

 

Izraēlas pilsētā Telavivā noticis 64.-ā starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa pirmais pusfināls, kurā šī konkursa finālam izraudzītas 10 valstis, tai skaitā Igaunija, bet septiņu valstu kandidatūras finālam tika noraidītas. Otrais pusfināls notiks ceturtdienas vakarā, un Latviju tajā pārstāvēs arī Latvija. Konkursa fināls notiks sestdien, 18.maijā. Izraēla konkursā ir uzvarējusi kopumā četras reizes, taču divreiz finansiālu problēmu dēļ tā atteicās no tiesībām rīkot Eirovīziju.

 

Avots:   LETA