Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
09_00

Visām NATO dalībvalstīm ir jāpieklusina sava retorika un jāizvairās no spriedzes uzkurināšanas alianses iekšienē un tā vietā jāpievēršas ārējiem draudiem, paziņoja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs. Kā ziņots, oficiāli avoti Austrijā apstiprināja, ka domstarpības starp Turciju un Eiropas valstīm sākušas ietekmēt arī NATO darbu.  Avoti atklāja, ka Turcija sākusi bloķēt sadarbību starp NATO dalībvalstīm un alianses partnervalstīm, tostarp ar Austriju.

Citu interešu dēļ šogad Krievijas fokuss uz Latviju un citām Baltijas valstīm 16.martā bijis mazāks, šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts. Šogad saistībā ar leģionāru atceres pasākumiem Latvijai, pēc Sārta paustā, ticis “standarta komplekts, bet nekas īpašs”. Tas gan nenozīmējot, ka nākamgad būs tāpat, vai, ka Krievija nemēģinās šo informāciju izmantot citreiz, kad tas būs izdevīgi.

Kamēr nebūs sakārtots Latvijas ceļu tīkls, nekādu skolu tīkla optimizāciju nevar veikt. Šādu nostāju intervijā “Rīta Panorāmai” pauda Latvijas Pašvaldību savienības vadītājs Andris Jaunsleinis. Pēc viņa teiktā, pēdējos gados Latvijā ir slēgtas aptuveni 40 skolas, bet netiek sakārtoti ceļi, lai bērni laikus nokļūtu skolā. Jau ziņots, ka līdz ar siltāka laika iestāšanos aktualizējies jautājums par ceļu, īpaši grants ceļu stāvokli.

Latvijā turpina pieaugt sausās zāles dedzināšanas gadījumu skaits – aizvadītajā diennaktī valstī dzēsti 18 kūlas ugunsgrēki, kas ir par septiņiem vairāk nekā diennakti iepriekš, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta apkopotā operatīvā informācija. Kopumā vakar Latvijā reģistrēti 33 ugunsgrēki, tajos cietuši trīs cilvēki. Neskaitot 18 jau pieminētos kūlas degšanas gadījumus, pieci ugunsgrēki reģistrēti novados, astoņi – Rīgā, bet divi – citās pilsētās. Ugunsdzēsēji atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un administratīvi sodāma.

Kristaps Porziņģis pēc savainojuma šonakt vēl netika laukumā, bet viņa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks” ar 110:121 piekāpās Bruklinas “Nets” un otro reizi nedēļas laikā zaudēja Nacionālās basketbola asociācijas pastarīšiem. Ņujorkas kluba treneris Džefs Hornāčeks gaida Porziņģa atgriešanos nākamajā spēlē.

Avots: LETA