Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
09_00

Valsts prezidents Raimonds Vējonis šodien tiksies ar Azerbaidžānas prezidentu Ilhamu Alijevu, kurš ieradies oficiālā vizītē Latvijā. Abu valstu prezidenti pārrunās Latvijas un Azerbaidžānas divpusējo attiecību attīstību, sadarbību ar Azerbaidžānu Eiropas Savienības Austrumu partnerības ietvaros, kā arī starptautiskās aktualitātes. Tāpat vizītes laikā tiks parakstīta stratēģiskās sadarbības deklarācija, kā arī nozaru sadarbības līgumi izglītībā, transportā un būvniecības uzraudzībā.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs šodien piedalīsies Eiropas Savienības Ārlietu padomes sanāksmē Briselē. Sanāksmē tiks turpināta diskusija par ES Globālās stratēģijas ārpolitikas un drošības politikas jautājumos ieviešanu. Diskusijas mērķis būs identificēt tālākos soļus ES Globālās stratēģijas ieviešanā, lai stiprinātu ES lomu un intereses pasaulē. Tāpat ministri apmainīsies ar viedokļiem par tālāko ES rīcību iepretim Ziemeļkorejai, ņemot vērā saspīlējumu Korejas pussalā un ballistisko raķešu izmēģinājumus.

Partija “Vienotība” šodien plāno lemt par kongresa datumu. Sākotnēji bija iecerēts, ka tas notiks septembrī, tomēr piektdien Andris Piebalgs paziņoja, ka vairs nekandidēs uz partijas priekšsēdētāja amatu, kā arī sacīja, ka kongress norisināsies jau tuvākajā laikā. Gatavību kandidēt uz partijas vadītāja amatu paudis pašreizējais priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns.

Bērnu, kuri vakar cietuši katamarāna ugunsgrēkā Rīgā, dzīvībām briesmas nedraud, tomēr trim no viņiem būs vajadzīga ilgstošāka uzturēšanās intensīvās terapijas nodaļā un ilgstoša ārstēšanās, intervijā Latvijas Radio pastāstīja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas preses pārstāve Vita Šteina. Ziņots, ka septiņi bērni un pieci pieaugušie guvuši dažāda smaguma elektrotraumas un apdegumus, kad katamarāns, ar kuru viņi brauca pa Hapaka grāvi Rīgā, ar masta galu aizķēra augstsprieguma vadu un aizdegās. Visi cietušie nogādāti slimnīcā.

Rīgā notiekošās Koru olimpiādes dēļ daudzviet galvaspilsētā šodien tiks ierobežota satiksme.  Jau ziņojām, ka “Nāciju Grand Prix Rīga 2017” un 3.Eiropas koru olimpiāde norisinās no šā gada 16.jūlija līdz 23.jūlijam. Pasākumā piedalās vairāk nekā 150 koru, kuri 10 konkursa kategorijās sacenšas par “Nāciju Grand Prix Rīga 2017” un 3.Eiropas koru olimpiādes čempiona tituliem.

Vimbldonas čempionāta ceturtdaļfināliste Aļona Ostapenko ar sasniegtu 12.vietu atkārtoja karjeras rekordu šodien publicētajā Sieviešu Tenisa asociācijas rangā, kur līdz šim nepieredzēti augstu – uz 17. pozīciju – pakāpās aizvadītajā “Grand Slam” turnīrā otro kārtu sasniegusī Latvijas otrā rakete Anastasija Sevastova. Savukārt Vimbldonā trešajā kārtā spēlējušais Ernests Gulbis Tenisa profesionāļu asociācijas  rangā tika 245 vietas augstāk uz 348. pozīciju.

Avots: LETA