Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
09_00

Eiropas Savienības liktenis ir Francijas rokās, tā par Francijā gaidāmo prezidenta vēlēšanu nozīmīgumu norāda Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis, uzsverot, ka pēdējā laika notikumi – “Brexit” un Donalda Trampa ievēlēšana par ASV prezidentu – ir pierādījuši populisma pievilcīgumu, tādēļ nav izslēgta “sliktākā scenārija” piepildīšanās, kad par Francijas prezidentu tiktu ievēlēta galēji labējās “Nacionālās frontes” līdere Marina Lepēna.
Vienlaikus Lieģis atgādināja, ka pieredzēto atentātu dēļ Francijas darbakārtībā joprojām ir valsts drošības jautājums, kas savukārt varētu nākt par labu citiem prezidenta amata kandidātiem.

 

Francijas prezidenta vēlēšanu pirmajā kārtā centriski noskaņotais neatkarīgais kandidāts Emanuels Makrons un galēji labējās “Nacionālās frontes” kandidāte Marina Lepēna katrs saņemtu 26%-us balsu, liecina jaunākie sabiedriskās domas aptauju rezultāti. Līdz šim Lepēna par vairākiem procentpunktiem apsteidza Makronu. Francijas prezidenta vēlēšanu pirmā kārta notiks 23.aprīlī, bet otrā – maija sākumā.
Uz vietu Elizejas pilī pretendē 11 kandidāti.

 

Francijas pilsonis, kuru sestdien Parīzes Orlī lidostā nošāva karavīri pēc tam, kad viņš mēģināja atņemt vienam no karavīriem  ieroci, bijis narkotiku un alkohola reibumā, informē Francijas tieslietu sistēmā.
Parīzes prokuratūrā norāda, ka 39 gadus vecais aizdomās turētais jau iepriekš ir nonācis varasiestāžu uzmanības lokā aizdomās par islāma ekstrēmismu.

 

ASV prezidenta Donalda Trampa atbalsts sabiedrībā ir samazinājies līdz 37% un negatīvi Trampu novērtē 58% aptaujāto, liecina aptauja, kas veikta 22.janavārī, kas bija Trampa trešā diena prezidenta amatā. Salīdzinājumam, bijušā ASV prezidenta Baraka Obamas reitings neilgi pirms viņa inaugurācijas bija 78%.

 

Divu dienu vizītē Latvijā šodien ieradīsies bijušais ASV valsts sekretārs Džons Kerijs. Vizītes mērķis ir gūt labāku izpratni par ekonomisko vidi un uzņēmējdarbības noskaņojumu Latvijā, arī uzsvērt Amerikas investīciju nozīmi reģionā.

 

Leģendārais šveiciešu tenisists Rodžers Federers piekto reizi triumfējis prestižajā Indianvelsas sērijas turnīrā, tiekot jau pie sava 90.tā ATP titula karjerā. Šī turnīra finālā 35 gadus vecais Federers ar 6-4, 7-5 pārspēja savu tautieti Stanu Vavrinku. Abi tenisisti aizvadīja gana līdzvērtīgu cīņu, bet pirmajā setā tieši Federers tika pie vienīgā breika. Izšķirošo punktu Federers ieguva otrā seta 12.geimā, kad vēlreiz ieguva breiku, kas viņam ļāva izcīnīt uzvaru šajā mačā.
Līdz ar to Federers pievienojies serbam Novākam Džokovičam, kuri ir vienīgie tenisisti, kas Indianvelsā spējuši triumfēt piecas reizes.

 

Šodien pulksten 12.29 pēc Latvijas laika Zemes ziemeļu puslodē un tātad arī  Latvijā sāksies astronomiskais pavasaris, bet dienvidu puslodē – rudens. Šajā laikā abas Zemes puslodes saņem vienādu Saules gaismas un siltuma daudzumu.
Savukārt astronomiskā vasara iestāsies 21.jūnija rītā.

 

Avots: LETA