Tālrunis studijā: 67 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv
09_00

Šorīt Salnas ielā ugunsgrēks izcēlies kādā deviņstāvu dzīvojamā mājā, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “Rīta Panorāma”, informējot, ka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā izsaukums uz notikuma vietu saņemts īsi pirms 7 no rīta. Glābējiem ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka ēkas pagrabā deg vairākas vieglās automašīnas. No ēkas evakuēti aptuveni 300 cilvēki. Notikuma vietā strādāja 22 ugunsdzēsēji. Šobrīd ugunsgrēks ir likvidēts.

 

Rīgas dome un pilnsabiedrība “LNK, RERE” parakstīs līgumu par Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukciju, kas paredz skatītāju zonas un estrādes pielāgošanu 2018.gada Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem.

 

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana par vēlēšanu tiesību piešķiršanu pilsoņiem, kuri sasnieguši 16 gadu vecumu. Iniciatīvas pieteicējs atsaucas uz Centrālās vēlēšanu komisijas datiem par vēlētāju aktivitāti, kas norāda, ka vēlēšanās piedalās arvien mazāk cilvēku. Piemēram, 2013.gada pašvaldību vēlēšanās piedalījās mazāk nekā puse no visiem balsstiesīgajiem, sasniedzot zemāko vēlētāju aktivitāti atjaunotās Latvijas vēsturē. Tāpat vēlētāju aktivitāte mazinājusies gan Eiropas Parlamenta vēlēšanās, gan arī Saeimas vēlēšanās.

 

Eiropas Savienības pārvietošanas programmā vakar uz Latviju no Grieķijas pārvietoti 20 sīrieši, tajā skaitā desmit bērni. Kopumā Latvija pārvietošanas programmā līdz šim uzņēmusi 300 personas, līdz ar to valsts ir uzņēmusi vairāk nekā pusi no solītā patvēruma meklētāju skaita Jāatgādina, ka Latvija 2015.gadā ir apņēmusies divu gadu laikā pārvietot 531 personu – 295 no Grieķijas, 186 no Itālijas un 50 no Turcijas bēgļu nometnēm.

 

ASV viceprezidents Maiks Penss šodien apmeklēs lielāko mošeju Indonēzijā, kas ir lielākā musulmaņu valsts pēc iedzīvotāju skaita. Pensa vizīte ir ASV prezidenta Donalda Trampa administrācijas lielākā pretimnākšana musulmaņiem kopš tās darbības sākuma. Līdzīgu vizīti 2010.gadā veica toreizējais ASV prezidents Baraks Obama. Indonēzijā ir 255 miljoni iedzīvotāju, no kuriem apmēram 90% ir musulmaņi. Trampu, kurš kļuva par prezidentu pirms nepilnām 100 dienām, jau ir apmeklējuši musulmaņu valstu Jordānijas, Irākas, Saūda Arābijas un Ēģiptes līderi.

 

Latvijas U-18 hokeja izlase šodien ar spēli pret Baltkrievijas vienaudžiem uzsāks cīņu par vietas saglabāšanu pasaules čempionāta augstākajā divīzijā. Spēle Slovākijā sāksies pulksten 12.30 pēc Latvijas laika. Komandas tiksies sērijā līdz divām uzvarām. Otrais mačs notiks rīt, bet trešais nepieciešamības gadījumā – svētdien. Apakšgrupu turnīrā gan Latvija, gan Baltkrievija četros mačos palika bez punktiem.

 

Avots: LETA