Tālrunis studijā: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

No 16. līdz 20. jūlijam katru darba dienu gan rīta, gan pēcpusdienas programmā klausies rubrikas “Atpazīsti nepatiesu informāciju” Radio Skonto Kurzeme ēterā un “Kas ir medijpratība?” Radio Skonto Vidzeme ēterā.

Kopā ar ekspertiem vērtēsim dažādas ziņas, starp kurām bieži vien iespraucas apzināti sagrozīta vai pilnīgi nepatiesa informācija. Turklāt arvien biežāk paziņas, draugi sociālajos tīklos mēdz dalīties nevis priekā, bet gan – nezināšanā, kas duļķo un sagandē informatīvo vidi. Interneta laikmets bieži aizdambē prāta filtrus, tāpēc ir vērts ieklausīties vērtīgos mediju ekspertu padomos, lai neļautu sevi muļķot.

Klausies “Atpazīsti nepatiesu informāciju” un domā līdzi!

Radio Skonto Kurzeme ēterā aplūkojām šādas tēmas: pirmdienas tēma – viltus ziņas, otrdien runāsim par ziņu interpretāciju un manipulāciju, sagrozot ziņas tekstu, trešdien noskaidrosim, kas ir troļļošana, bet ceturtdien – kam izdevīga slēptā reklāma, savukārt piektdien – nedēļas tēmu kopsavilkums.

Savukārt, Radio Skonto Vidzeme ēterā apskatījām šādas tēmas:

Pirmdiena – noskaidrojām, kas mūsdienās saprotams ar vārdu “mediji” un kas tā tāda medijpratība.
Otrdiena – mediju lietošanas paradumi, tie uzskatāmi parāda, ka pat ja cilvēks neskatās TV, no informācijas tāpat neizbēgt.
Trešdiena – daži maldinošo ziņu veidi un pētījām – kam tas ir izdevīgi.
Ceturtdiena – kā pelna viltus ziņu lapas, un pie mums ciemos Vidzemes augstskolas profesors un mediju pētnieks Jānis Buholcs.
Piektdiena – secinājumi, ko esam iemācījušies, lai ar mūsu prātiem nevar manipulēt un ietekmēt ar nepatiesām ziņām mūsu viedokli.

Dalies arī savā pieredzē, izsaki savu viedokli, turpināsim sarunu!

 

Materiāls sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansējumu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.