Tālrunis studijā: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

No 12. līdz 16. novembrim katru darba dienu gan rīta, gan pēcpusdienas programmā klausies rubrikas “Atpazīsti nepatiesu informāciju” Radio Skonto Kurzeme ēterā un “Kas ir medijpratība?” Radio Skonto Vidzeme ēterā.

Radio Skonto Kurzeme ēterā nedēļas gaitā skaidrosim, vai medijos vienmēr atradīsim tieši to, ko patiešām svarīgi zināt, vai tomēr pašiem nāksies pamatīgi meklēt un vērtēt, līdz tiksim līdz patiešām būtiskai informācijai?  Proti, kas nosaka mediju dienaskārtību un kā atpazīt, ka konkrētais plašsaziņas līdzeklis nav objektīvs. Neapiesim arī tēmas par mediju atbildību un diskursu, kā arī runāsim par gadu gadiem neatrisināto jautājumu, ko kā karstu kartupeli muļļā gan politiķi, gan mediji. Kurš melo, kura viedoklis ir vienīgais pareizais un vērā ņemamais, kurš apzināti sagroza pagātnē notikušo un piedzīvoto, lai glābtu reputāciju? Kāda loma šajā lietā ir iesaistīto personu, arī pie varas bijušo un esošo politiķu rīcībai, un kas tiek piespēlēts plašsaziņas līdzekļiem? Klausies Rīgas Stradiņa universitātes profesora Sergeja Kruka teiktajā un domā līdzi.

 

Savukārt, Radio Skonto Vidzeme ēterā apskatīsim daudzus interesantus tematus, kas ietver mediju gudru lietošanu. Skaidrosim, ko nozīmē termins “naida runa”, kur ar tādu sastapties un ko darīt, ja tiek pamanīti naidīgi komentāri internetā.  Mūsu kolēģis Oskars Brasliņš dalīsies iespaidos par uzzintāto mācību vizītē Vācijā, raidsabiedrībā “Deutsche Welle”, kur vairāku dienu seminārā tika apskatīts temats par naida runu internetā. Runājot par informācijas apriti medijos, pasaulē iezīmējusies kāda tendence – arvien biežāk režīmam nevēlami žurnālisti tiek apklusināti, vainojot tos terorismā vai sadarbībā ar teroristiem, arī par to šonedēļ stāstīsim vairāk.

 

Par mediju gudru lietošanu runāsim atkal oktobrī, bet līdz tam – gaidīsim Tavas pārdomas!
Raksti mums epasta vēstuli: vidzeme@radioskonto.lv vai kurzeme@radioskonto.lv!

Iepriekšējo mēnešu rubrikas vari noklausīties šeit: jūlijsaugustsseptembris, oktobris.

Materiāls sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansējumu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.