Tālrunis studijā: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

No 13. līdz 17.augustam katru darba dienu gan rīta, gan pēcpusdienas programmā klausies rubrikas “Atpazīsti nepatiesu informāciju” Radio Skonto Kurzeme ēterā un “Kas ir medijpratība?” Radio Skonto Vidzeme ēterā.

Jebkuras mūs sasniegušās ziņas uzskatāmas par domāšanas sākuma pozīciju, savukārt kritiskās domāšanas impulss ir jautājumi, problēmas, kas jārisina, šo informāciju apstrādājot.
Cik saprātīgi patērējam mediju priekšā likto “barību”, vai mums ir pietiekošas zināšanas un vai protam tās izmantot lasot, dzirdot, redzot? Vai pamanām it kā sīkas nianses, kurām vajadzētu mūs darīt uzmanīgus?

Radio Skonto Kurzeme ēterā kopā ar Rīgas Stradiņa universitātes lektoru, programmas “Politika un politiskā komunikācija” vadītāju Mārtiņu Dauguli skaidrosim, ko nozīmē kritiskā domāšana, kā atpazīt uzticamus ziņu avotu, ko sevī ietver medijos arvien biežāk lietotie termini- maigā vara un hibrīdkarš. Klausies un domā līdzi!

Savukārt, Radio Skonto Vidzeme ēterā Maija Katkovska no platformas drošsinternets.lv un mediju pētnieks, profesors Jānis Buholcs stāstīs par to, ka mediju pratības pamatā ir kritiskā domāšana, spējot faktus atšķirt no viedokļiem, informāciju no emocionāla vēstījuma, profesionālu žurnālistiku no aculiecinieka video. Tāpat aplūkosim izklaides tipa jeb vieglās ziņas un viltus ziņu piemērus.

Par mediju gudru lietošanu runāsim atkal septembrī, bet līdz tam – gaidīsim Tavas pārdomas!
Raksti mums epasta vēstuli: vidzeme@radioskonto.lv vai kurzeme@radioskonto.lv!

Ar jūlija raidījumiem vari iepazīties ŠEIT!

 

Materiāls sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansējumu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.